Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

şehir dışına çıkış / babada yatılı kalma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-05-2011, 02:44   #1
merals

Önemli şehir dışına çıkış / babada yatılı kalma

Merhabalar, size bu aralar sık sık sorular soruyorum, göstermiş olduğunuz alakaya öncelikle çok teşekkür ederim, eşimle olan boşanma davamız devam ederken hakim bey velayeti bende olan çocuğumuzun babayı görme günleri olarak her ayın 1. ve 3. haftası cumartesi günleri sabah 10.00 dan pazar 10.00 a kadar uygun görmüş, oğlumuz daha 3.5 yaşında bensiz bir saat bile durmayan çocuk eğer çocuk babada (24 saat) durmazsa eşim yinede getirmezse ne yapabilirim, çünkü mahkeme kararı çıkmadan önce babayla görüştürdüğümde 2 saat zor duran bir çocuk, yatılı kalma olayında bir değişiklik yaptırma imkanım olurmu, birde haziran ayında şehir dışında bulunan abimlere gitmeyi düşünüyoruz, 1-1.5 ay kadar orada kalacağım (eşimle olan ayrılık kararı yaşattığı sıkıntılardan dolayı çok bunaldığım için) eşime bundan bahsettiğimde bana çocuğu benden kaçırıyorsun seni dava ederim dedi,benim asla böyle bir düşüncem yok çok bunaldığım için gitmek istiyorum vede ne kadar eşime kırgın kızgın olsamda evladımı düşünüyorum ve onu üzmeyi istemem, bildiğim kadarıylada babaya haber verdikten sonra gitmemde bir sorun olmayacağı, bu konularda bana yardımcı olmanızı rica ediyorum. Saygılarımla,
Old 10-05-2011, 18:52   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Çocuğunuzun sağlıklı büyümesi için anne şefkatine ihtiyacı olduğu kadar, baba dostluğuna ve güvenine de ihtiyacı vardır.

1 gün yatılı kalmasında normal şartlarda bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Sizin de çocuğunuzu baba ile yalnız kalması için ayrılan süre için yüreklendirmenizde yarar olduğunu düşünüyorum. Baba sevgisi de çocuk için temel ihtiyaçtır. Sizin çocuğunuzun da en az anne babası bir arada yaşayan çocuklar kadar buna hakkı var.

Ancak, babanın bir sorumsuzluğu veya çocuğuna şiddet uygulaması gibi tehlike arz eden hususlar varsa elbette ki, bu durumu ispatlayarak babanın çocukla görüşmelerine sınırlama getirilmesi için talepte bulunulabilir.

Şehirden ayrılmanız hususunda ise, gideceğiniz aresi eşinize mutlaka bildiriniz. Yine boşanma davanızın devam ettiğini belirtmişsiniz bu dosya içine ve/veya eşiniz icra tabi ile çocuğu görmekte ise icra dosyasına ve/veya bulunduğunuz yer karakoluna adresinizi bildirebilirsiniz.

Davanızı bir avukat ile takip etmenizi, her aşamada hukuki desteği DOĞRUDAN almanızı öneriyoruz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi