Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sonuç

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-01-2018, 05:17   #1
Konuk

Varsayılan Sonuç

Evet mahkemem bitti fakat ortada hiçbir sorun yok evlenmiş olmama tek başına velayeti alamaz dediniz ortada bilirkişi raporları tutarsız hele malesef bir bilirkişi raporu sırf karşı tarafın avukatının oğlu ile sevgili dıye tamamen taraf yani bu ne biçim mahkeme bu ne biçim adalet oğlum annemi istıyorum demesine ragmen benden velayeti alındı size sorarım benim annelik haklarımı kim savunacak gerekirse yargıyatın onunde iki çocugumla yatarım ama insan gibi adalet istiyorum sordum hakime hanıma neden eksiğim neydi dedim hiçbir sorun soylemedi yahu aadam 8 sene kapıma gelmemiş oğlum diye sarılmamış hep ben babayı öğretmişim ben götürmüşüm şimdi benmi kötü oldum evet babasıdır kabul ediyorum zaten bu işin peşini bırakmayı dusunmuyorum itiraz hakkımı kullanıp ____'da görülecek olan davamda hakimlere güveniyorum çünkü _____'de adalet bitmiş tamamamen hersey torpille gidiyo her türlü ispatlarım bilirkişinin dahi sırf sevgilisinin durusması diye taraf tuttugunu dahil benim hakkım helal değil eğer benim çocuğumun hakkı da yendıyse yine hakkım helal değil sorarım evladınızı kaybetme korkusu yasadını zmı oğluma nasıl babanın yanında kalabileceği hakkında bana yardım edin nasıl söylerim diye sordugumda hiçbir cevap alamadım hakime hanımdan bu nedir hak hukuk sizin gözünüzde böyle mi
Old 14-01-2018, 20:20   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Davanızı bir avukatla takip etmeniz yararınıza olurdu. En azından bu aşamadan sorası için doğrudan profesyonel yardım almanızı öneriyoruz.

İstinaf sebepleriniz için MUTLAKA dosyanızı bir meslektaşımıza incelettiriniz. Yerel Mahkemenin kararının eksilerini, değerlendirme hatalarını net görecektir. Mahkeme kararının tarafınıza tebliğinden itibaren iki hafta içinde İSTİNAF kanun yoluna başvurmanız gerekir.

Yeniden evlenmek tek başına velayetin değiştirilmesi sebebi olamaz. Velayetin değiştirilebilmesi için, çocuğun yanınızda zarar gördüğünün veya zarar görme olasılığının yüksek olduğunun kanıtlanması gerekir. Taraflı veya yetersiz bilirkişi raporu oluşturulduğuna yönelik itirazlarınızı avukatınıza da iletiniz.

Velayete ilişkin kararlar kesinleşmeden icra edilemezler. Çocuğunuzun velayeti halen sizde bulunmaktadır.

Kararın gerekçelerini ve dosya kapsamını GECİKMEDEN BİR AN ÖNCE, MUTLAKA bir avukatla birlikte değerlendiriniz. Yapılması gereken budur.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi