Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka davasi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-08-2013, 10:56   #1
Konuk

Varsayılan nafaka davasi

Mrb ben esime evlilik birligi icersnde tedbir nafakasi davasi actim siddetten dolyi ailemin evine geldim 4 aydr ailemde kaliyorum 1 yasinda oglum var esim evimi ve esyalarimi bosatti fakat ailemle oturmak istemiyorum esimin maasi 1.500 avukatima 500 tl cocuk icin 300 tl kendim icin ve ayri evde oturmak istedgmi soyledim oda dava dilekceme 500 tl cocuk icin 700 tl de ayri ev icin yazmis.kendime istedgim nafakayi belirtmemis. Ayri ev onaylanmazsa kendime nafaka alamazmiyim avukatim dilekcemde belirtmedigi icin vermezler mi yoks ayri ev yerine mahkeme benim nafakami kendsi karar verir mi fakat dilekcede avukatim belirtmemis sadece ayri ev vecocuk icin yazmis. Ne yapmaliyim
Old 07-08-2013, 14:39   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Ortak yaşama haklı bir sebeple ara verilmesi halinde hakim, eşlerden birinin istemi üzerine birinin diğerine yapacağı parasal katkıya, konut ve ev eşyasından yararlanmaya ve eşlerin mallarının yönetimine ilişkin önlemleri alır.

Eşlerden biri, haklı bir sebep olmaksızın diğerinin birlikte yaşamaktan kaçınması veya ortak hayatın başka bir sebeple olanaksız hale gelmesi üzerine de yukarıdaki istemlerde bulunabilir.

Eşlerin ergin olmayan çocukları varsa hakim, ana ve baba ile çocuklar arasındaki ilişkileri düzenleyen hükümlere göre gereken önlemleri alır.

Davanızı profesyonel hukuk eğitimi almış avukatla takip etmektesiniz. Talebinizin yukarıda açıklanan biçimde değerlendirileceğinden kuşku duyulmaması gerekir. Soru işaretlerini için avukatınzdan bilgi alınız.

Saygılar.
Old 07-08-2013, 15:13   #3
Konuk

Avukatim ben tedbir nafakasi acmak istedgimi soyledim fakat avukatim yardim nafakasi dye acmis bunlar ayni seymi oluyor? esimin sdddet uygulayip evden kovdugunu esyalari bosalttgini soyledim avukatim dilekcede esimin esyalari sattgni yazmis ve ayri bir evde oturnak istedgmi ailemle kalmak istemedigimi ve ayri bir ev icin nafaka istemis.esyalari sattgi icin bu nasil olck mahkeme nasil karar verir. ?
Old 07-08-2013, 18:00   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Mahkeme eşinizin gelir durumu ve sahibi olduğu mal varlıklarını ve sizlerin geçim ihtiyaçlarınızı değerlendirip; siz ve çocuğunuz için nafakaya hükmedecektir.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi