Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eski esimin yeni esine uzaklastirma karari almakistiyorum.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2013, 08:33   #1
ebruarda

Varsayılan eski esimin yeni esine uzaklastirma karari almakistiyorum.

Merhaba;
Benim size iki sorum olacak yardimci olursaniz coksevinirim. Eski esim 1 sene once evlendi ve esi eski esimden olan musterek ogluma psikolojik siddet uygulamakta defalarca kendisini uyardik fakat netice alamadik.kendisinin akli dengesinden suphe ediyorum.oglumun bir defasinda kolunu isirmis babasi sakalasiyorduk ben yanlislikla yaptim dedi.sonra ogrendik esi yapmis.cocuga sozlu olarak git buradan gelme gibi sozlerde bulunuyordu ve baba ile ogulun gorus gunlerine bile karisir oldu. Babasi gorus gunlerinde bile almaya gelmemeye basladi. Cocugumun psikolojisi bozuluyor bana kufur ediyor mesaj olarakta mevcut.oglumla ilgili hic bir konuda babasini arayamaz olduk. Enson aldiginda ogluma senin annen ****** cocugu demis(cok pardon) insallah evleri basina yikilir gibi cumleler soylemis. Buzamana kadar sustum fakat oglumun daha fazla bu psikolojik baskiya mâruz kalmasini istemiyrum.oglum babayada cok duskun gormesinede engel olmak istemiyoum. Ama nasil bir yol cizmem gerekiyor.yeni esine oglumun gorus gunlerinde uzaklastirma karari cikabilir mi ?
Ikinci sorum ise odenmeyen nafakalar.bununla ilgili dava actim.birinci mahkemede dava dusmustu. Ben av. Tebligat gonderdigim icin.ikinci mahkemeye gelmedi. Hakim 2 mahkeme icin sadece hapis karari cikartabilirim dedi.tamam dedim. Ama aylar gecti tutuklanmadi.banada sen ancak aydan aya dava acabilirsin baska birsey yapamazsin diyor.ustune birsey yok sadece vergiye mükellef ama isyerinin son durumu nedir bilmiyorum. Bu konudada yardimlarinizi rica ediyorum.
Old 11-04-2013, 15:23   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Elbette aile mahkemesine başvurarak çocuğunuzun babasının yeni eşinin çocuğa yönelik şiddet uygulaması ve şiddet niteliğinde sözle söylemesivb eylemleri için tedbir kararı istenebilir.

Çocukla baba arasındaki kişisel ilişki süresince eşin evden uzaklaştırılması konusu hakimlikçe değerlendirilecektir.

Yine çocuğun kişisel ilişki sırasında şiddet görmesinin önlenmesi için kişisel ilişkinin refakatçi eşliğinde yapılması istenebilir ve eşiniz de çocuğa zarar gelmemesi için özenli olmaya davet edilebilir.

2-Ödenmeyen nafakalar ile ilgili olarak eğer mahkumiyet kararı verilecek olur ise bu karara itiraz hakkı vardır.Karar kesinleştiğinde infaza gönderilecek ve ödeme yapılmaz ise hapis cezası uygulanacaktır.Son anda bile şikayet konusu ay nafaka borcu ödenir ise ceza uygulanmaz.

Bir avukattan destek almanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi