Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

444 lu numara kullanmak reklam yasagına gırer mı?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-10-2007, 00:30   #1
Av.Mesut YILMAZ

Varsayılan 444 lu numara kullanmak reklam yasagına gırer mı?

Buro telefonu olarak ozel hat olan 444 lu numara aldım bu numarayı antetlılerımde ve tabelamda yazdıgımdan bahısle reklam yasagına aykırı hareket ettıgım seklınde kı ıddıalar sozkonusu avukat 444 lu hat kullanamaz mı
Old 21-10-2007, 01:38   #2
Av.Ergün Vardar

Alıntı:
Yazan Av.Mesut YILMAZ
aldım bu numarayı antetlılerımde ve tabelamda yazdıgımdan bahısle reklam yasagına aykırı hareket ettıgım seklınde kı ıddıalar sozkonusu avukat 444 lu hat kullanamaz mı

Tabelada telefon nosu bence sıkıntı yaratabilir.
Old 21-10-2007, 01:49   #3
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Mesut YILMAZ
Buro telefonu olarak ozel hat olan 444 lu numara aldım bu numarayı antetlılerımde ve tabelamda yazdıgımdan bahısle reklam yasagına aykırı hareket ettıgım seklınde kı ıddıalar sozkonusu avukat 444 lu hat kullanamaz mı

umarım "reklam yasağına aykırı hareket ettiğiniz" baronuz tarafından iddia edilmektedir.
Old 21-10-2007, 14:06   #4
Av.Cengiz Aladağ

Türkiye Barolar Birliği Reklam Yasağı Yönetmeliği'nde böyle bir yasak öngörülmemiştir. Ayrıca tabelada telefon numarasına yer verilebileceği, anılan yönetmeliğin 5. maddesinde yazılıdır.
Old 21-10-2007, 14:24   #5
ayse1728

Tabela
Madde 5- Bu Yönetmelik kapsamında olanlar kullanacakları tabelada; avukatlık unvanı ile ad ve soyadı, varsa akademik unvanı, büronun bulunduğu kat ve büro/daire numarası telefon numarası, internet adresi ile e-posta adresi yer alabilir.
ayrıca 444 lü numaralar özel numara olarak nitelendirilmekle beraber daha cazip görünse bile bence yönetmelikte bu konuda bir yasak yer almadığı için bir sorun olacağını sanmıyorum.
Old 21-10-2007, 16:35   #6
Adli Tip

Yönetmelikte varılmak istenen amaç avukatla iletişime geçmek isteyen kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilmesidir.
444'lü numara almaktaki gaye "bence" ancak şu olabilir:
"Numara akılda kalıcı olsun, tabelada bu numarayı gören kişiler avukata ihtiyaç duyduklarından ilk akla gelen ben olayım..."
Bu itibarla reklam yasağına ve avukatlık meslek etiğine aykırı olduğu düşüncesindeyim.

Saygılarımla,
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi