Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Antalyadaki Hukukçular Ne Yapıyor, Günleri Nasıl Geçiyor?

Yanıt
Old 04-11-2006, 16:55   #1
masal

Varsayılan Antalyadaki Hukukçular Ne Yapıyor, Günleri Nasıl Geçiyor?

bu sitede antalyada avukat arayan ya da staja başlamak isteyenler dışında hiçbir yazı göremiyorum. ben istanbul hukuktan yeni mezun oldum ve antalyaya döndüm. burdaki hukukçular neler yapıyor bilmiyorum. hiç karşılaşmadım.konferanslar ya da seminerler oluyor mu ne zaman nerde? bu sitede bu konuyla ilgi bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim. ayrıca antalya barosundaki çalışmalarla ilgi gelişmeleri de bilen varsa paylaşırsa sevinirim. ben de bişiler öğrenebilrsem herkesle paylaşıcam.
Old 05-11-2006, 15:27   #2
ismailduygulu

Mutlu Antalya'dakİ Avukatlar

Antalya'daki avukatlar, sabah evlerinden çıktıktan sonra, ya ofislerine, ya da adliyedeki duruşma veya işlerini yapmaya giderler. Öğlen yemek yerler, öğleden sonra ofis görüşmeleri, akşam da doğru eve. Hayat bir avukat için genelde böyle geçer. Evli olanlar ise, tam da bu mesaiyi sürdürürler.

Bunun dışında, bazıları ise ya üyesi oldukları derneklere, ya da bir siyasi partiye uğrayarak sosyal faaliyette bulunurlar.

Bir kısım avukat, sosyal faaliyetlerinin yanı sıra, akşamları bir grup yemeğine, yemekli bir toplantıya ya da bir düğüne katılır.

Kimileri bilgisayarın başında iletişim kurma işleri ile meşgul olur.

Ama bir avukat, kafasını dağıtmak için arada bir meyhaneci Hasanağa Restoran'ı, Hüsnü Şahin'in işlettiği ve aynı zamanda Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Lokali de olan Çağdaş Restoran'ı ziyaret etmeli, iki duble bir şeyler içmeli; güneşli havalarda Tophane Çay Bahçesini ya da Mehmet Tosun'un işlettiği Bahçe Cafe'yi ziyaret ederek bir kaç bardak çay içmelidir.

Çünkü buralara arada bir de olsa gitmeyen bir avukatın, en kısa zamanda ziyaret edeceği yer psikiyatristi olacaktır.

Bir avukat bütün bunların yanı sıra, esasen yeni insan ilişkileri kurmak ve bu ilişkilerini geliştirmek için, kentine duyarlı olan sivil toplum örgütleri ile siyasi düşüncesine uygun olan herhangi bir siyasi partiye mutlaka üye olmalı, bu örgütlerin bünyesinde aktif çalışmalara katılmalıdır.

Şimdilerde milletvekili olan Av. Feridun Baloğlu abimizin bir sözü vardı: "İsmail meslektaşlarımızın çoğu, işinden evine, evinden işine gider. Sonra da iş yapamıyorum diye yakınır. Be adam, sen ofisinden evine, evinden ofisine ya da adliyeye arada bir gelmekle sana iş geleceğini sanıyorsan yanılıyorsun. Şöyle bir partiye, bir derneğe ya da bir grup toplantısına katılmalı ve yeni insanları tanımalı ki, sana iş gelsin. Değilse senin ne reklamın, ne de iş bulma imkanın olacaktır." derdi ve bir avukatın sosyal faaliyetlerde yer almasının işi yönünden de yararlı olacağını söylerdi.

Ben daha çok yukarıda saydığım faaliyetlerden artan zamanımı okuyarak, yazı yazarak geçirmeyi tercih ediyorum.

Antalya Barosu hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için Barohan'ı ziyaret etmeli, diğer yandan adliye baro odalarına takılmalı, Stajer arkadaşlarla tanışarak onların faaliyetlerine iştirak etmelisiniz. Bu konuda size Baro'da Stajerlerle ilgili işlere bakan görevli arkadaş yardımcı olacaktır.

Detay bilgi edinmek ve iletişim kurmak için, Antalya Barosu'nun aşağıda yazdığım adresini de ayrıca ziyaret edebilirsiniz:
http://www.antalyabarosu.org.tr/

Eğer bir sosyal faaliyete katılmak isterseniz, sizi Sosyal Demokrasi Derneği (SDD), Balbey Mh., Necatibey İşh., K:4 ANTALYA adresindeki derneğimize davet etmek isterim.

Selamlar...
Av. İsmail Duygulu
Old 05-11-2006, 21:52   #3
asya

Antalyalı bir avukat olarak sayın İsmail Duygulu'nun Antalyalı tüm avukatlar adına verdiği cevaptan kendimi ayırarak cevap verme gereğini duydum. Şöyleki ; müvekkil edinmek için siyasi parti yahut derneğin amaç ve girişimlerine dahil olmayı kabul etmedim . -mış gibi (varmış , düşünürmüş , inanırmış) yaparak hareket etmek takdir edersinizki kazançtan daha fazla zarar getirir. Şahsım adına cevap veriyorum . Müvekkiller sıraya girmiyor görüşmek için ama değerlerimle evime geliyorum ve dürüst çalıştıkça para kazanıyorsunuz elbette zamanla TANINIYORSUNUZ ama seçimlerinizi iyi yapmanızı öneririm. Saygılarımla......
Old 15-11-2006, 10:51   #4
erturk

Antalya'lı avukatlar duruşma beklerken o kadar çok zaman harcar ki, saat 9'daki bir duruşma bile bütün gününüzün adliyede geçmesine neden olabilir.
Old 19-11-2006, 20:04   #5
av.s.saban

Mutlu

Alıntı:
Yazan asya
Antalyalı bir avukat olarak sayın İsmail Duygulu'nun Antalyalı tüm avukatlar adına verdiği cevaptan kendimi ayırarak cevap verme gereğini duydum. Şöyleki ; müvekkil edinmek için siyasi parti yahut derneğin amaç ve girişimlerine dahil olmayı kabul etmedim . -mış gibi (varmış , düşünürmüş , inanırmış) yaparak hareket etmek takdir edersinizki kazançtan daha fazla zarar getirir. Şahsım adına cevap veriyorum . Müvekkiller sıraya girmiyor görüşmek için ama değerlerimle evime geliyorum ve dürüst çalıştıkça para kazanıyorsunuz elbette zamanla TANINIYORSUNUZ ama seçimlerinizi iyi yapmanızı öneririm. Saygılarımla......
Size içtenlikle katılıyorum.İlkeli ve dürüst yapılan bir işin getirisi,ismail arkadaşımızın yönteminden daha uzun vadeli ve temellidir.Ancak bir avukatın da iyi bir halkla ilişkiler uzmanı olması gerektiği kanaatindeyim.
Old 19-11-2006, 20:08   #6
av.s.saban

Alıntı:
Yazan erturk
Antalya'lı avukatlar duruşma beklerken o kadar çok zaman harcar ki, saat 9'daki bir duruşma bile bütün gününüzün adliyede geçmesine neden olabilir.
Sayın meslektaşım bizim de sizden bir farkımız yok malesef.
Old 21-11-2006, 21:49   #7
Bona_fides

merhabalar..Antalya barosunda çeşitli konferanslar düzenlenmektedir ,baronun sayfasından bunları takip edebilirsiniz.Stajyer arkadaşlar diğer barolara oranla bir çok etkinlik düzenliyorlar,tabii bu her dönemki staj grubu için geçerli olmayabilir ancak hep başkalarından beklememek lazım değil mi İsmail Bey'in yazdığı mekanlara ek olarak yeni mezun bir arkadaş geceleri eğlenmek için JollyJoker'a da gidebilir
Old 22-11-2006, 13:04   #8
masal

cevaplarınız için teşekkürler ben de yeni mezun ve hakimlik sınavındaki son gelişmelerden sonra artık kesin olarak avukatlık stajına başlamaya karar vermiş biri olarak barolarda stajer arkadaşların çalışmalarına katılıp bütün günümü adliyede geçirip akşama jolly jokerdaki eğlencelere katılmaya başlıyorum. pazartesi görüşmem var umarım her şey yoluda gider. antalyadaki hukuk yolculuğum başlıyor....
Old 24-11-2006, 02:23   #9
ibreti

Sn.Masal;

Başkaca saiklerle de olsa avukatlık yoluna adım atman iyi olmuş. Bana sorsan "Devlet en kötü patrondur. Gel sen avukat ol!" derdim zatenHakim ya da savcı olmayı aklımın ucundan bile geçirmedim. Gerçi bir zamanlar gazeteciydim.
Sn.Duygulu öğrenciliğinden beri deli-doludur. Tepesi atarsa kendini bir tarafa zincirlemekten bile hiç çekinmez. Gerçi atın hasına doru, yiğidin hasına deli derler. Burada da olanı olduğu gibi yazmış. Az biraz makyajlasa (şirin görünmek adına) olabilirdi

Sn.Ertürk;

"Mesleki mazeret" diye bir şey var. Duruşma gün ve saatinde duruşma salonunun önünde hazır olmuşsun ve hala duruşmaya alınmıyorsun. Yarım saat, bir saat toleranslı olmak iyidir. O kadarlık gecikme olabilir. Lakin daha fazlasına niye tahammül ediyorsun ki? "Duruşma gün ve saatinde duruşmaya katılmak üzere hazır olduğun halde, belirtilen saatin üzerinden bir saat geçmesine rağmen duruşmaya çağırılmadığını, daha öncesinden müvekkillerine büronda görüşmek üzere randevu verdiğini, randevu saati itibari ile duruşmaya katılamayacağını, mesleki mazeretini kabulüne karar verilmesini talep ettiğini..." havale saatinin de yazılı olduğu bir dilekçe ile duruşman olan mahkemeye sun ve geç.. Git büronda tavla oyna istersen. Bir sonraki duruşmanın dikakasında çağırıldığını görüp, bana teşekkür edersin belki. Bu bir tavırdır Sn.S.Saban, bu sözüm aynı zamanda sana. Üzerine alınmamazlık etme

Sn.Asya ve Sn.S.Saban;

Mesleğe başladığınızdan itibaren bu güne kadar "Ben bu davayı kesinlikle kazanırım" dediğiniz ve müvekkilinize de bu konuda açıklama yaptığınız bir dava önünüze geldi mi?
Sn.Duygulu popüpilst davranmamış. Ne varsa olduğu gibi yazmış.

---

Sayfada yazılanları okuduktan sonra Antalya'dan Alanya'ya duruşmaya gelen meslektaşlarımızın yüzlerini neden maaşını almamış jandarma suratı gibi ya da neden mübaşir görmemiş mahkeme duvarı gibi asık ve bezgin olduğu daha iyi anlaşılıyor şimdi

Oh be.. Alanya'da avukat olmak daha güzelmiş
Old 30-12-2006, 15:13   #10
anti-leviathan

İyi uzaklar

'UZAKLAR' isimli barı ( LARA'da ) tercih edenlerdendim!..
ee tabi jolly joker'a söz yok!..ama rock müzik seviyorsanız..
Old 13-01-2007, 00:27   #11
av.sgenc

bir an önce yeni adliyemizin yapılmasını istiyoruz. Yetmiyor artık mevcut adliyemiz. Adliyedeki avukat odası hiç yetmiyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi