Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

En Uygun Bilgisayarda korunma

Yanıt
Old 10-10-2005, 20:29   #1
parisli11

Önemli En Uygun Bilgisayarda korunma

Bu konuda biraz bilgimi oldugunu soyliyeyim

bence en uygun koruma aslinda intenette baglanmamak, ama tabi simdiki zamanda biraz anlamsiz.

Peki ben intenete baglaninca ne sekilde korunabilirim.

1 - anti-virus olmasi gerek.
simdikten soyliyeyim benim onerdigim markalarda bir ortakligim yok

kaspersky personel cok guzel , ne yazik isimi cok taninan norton, vs programlar cok iyi is gormuyor.

2- guvenlik duvari olusmasi
ZoneAlarm Pro olur, buda cok iyi gorev yapiyor.

3 - Ad-aware ve Spybot programlari espiyon programlari temizliyor.
ama bunun yaninda yeni denemekte oldugum espiyon girmemesi icin SpyStopper Pro programi guzel.

bu programlarin olmasi cok onemli tabii bazilari parali, bazilari bedava .
Aslinda hepsini bedava bulmak kolay ama bu siteye uygun olmadigi icin link vermiyorum.

Ve en onemli olanlarda birde kazaa, limewire, buna benzer MUZIK, FILM PAYLASIM programlarin kullanmanizi tercih etmem. Cunku eger bilgisayarinizi paylasima acarsaniz temekki, bir yerde kapiniz acik, ve diger kisilerde iceri girer ve size kotuluk yapabilir

baska sormak istediginiz bir konu varsa yardim ederim.

niye olmasin sizle belki bu konuda ilerde moderateurluk yapma imkanim dogar
Old 27-03-2006, 21:11   #2
BuffySMG

Arkadaşlar ben size çok faydalı bir hack önleme programı önereyim hack önleme demek bilgisayara giren hertürlü veriyi kontrol altına almak demektir. Bu programla sizin onayınız alınmadan bilgisayarı bile kapatamıyorsunuz size uyarı penceresi geliyor gerisini siz düşünün :P Programın ismi Hacker Eliminator
Old 28-06-2006, 10:50   #3
Ümit Basri Bülbül

1- Anti-Virüs Programı
2- Firewall (Ateş Duvarı da diyebilirsiniz güvenlik duvarı da. Ben ikincisini tercih ederim)
3- Anti-Spy

eğer p2p programı kullanıyorsanız PeerGuardian
Old 01-08-2006, 23:19   #4
eses

kaspersky programındaki firewall ayarı ne olmalıdır?
Old 19-08-2006, 01:26   #5
mikizoglu

Benim önerim hiç Virüs programı yüklemeyin.Yüklenmişse kurtuluş yoktur.Hastalığı kabul ettiğinizden .artık daimiolarak ilacı satın almak zorundasınız.yeni kurumlarda bu önerimi dikkate alınız.Deneyiniz.
Old 21-08-2006, 02:28   #6
üye8505

Neşeli

norton ,kaspersky anti-virüs vb. yazılımların pek işe yaradıgını söyleyemem çogu trojeni gözden kacırıyor ve temizleyemiyorda. Hatta trojenler pc nize tamamen el koyuyorlar , pc yi, dosyaları, explorer ı acıp kapayabiliyor, ayrıca ıp adresinizede ulasıyorlar bir kez basıma geldi ve cıldırıcaktım nerdeyse bunun için tek yol olarak ben trojenin yerini tespit edip silmekte ben böyle basa cıkıyorum en azından
ama genede pc nizde firewall ve bir virüs programı bulundurmanız en iyis
saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi