Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

telefon kayıtları

Konuyu Kilitleyin
Old 12-12-2009, 16:11   #1
Konuk

Varsayılan telefon kayıtları

mrblar cok acil fıkırlerınıze ıhtıyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.eşim kendıne ait bi numara aldı ve ben kullandım bu sure zarfında kızkardesım bizde 2ay kaldı ve sevgılısıyle benım kullnaıdıgm yanı eşime ait olan telden konuştu.eşim benden şüpheleniyor eşim bu konuşmaları dırek gsm operotorunden isteyıp çıkarabılırmı.konuşma içerıgıne kadar.vede ben eşimn adına olan bu numarayı kendı adıma yaptırabılırmıym nasıl?
bende istesem gsm operatoru verırmı dökümlerımi.
Old 12-12-2009, 18:02   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Eşinize ait hatta ilişkin gsm şirketinden sizin bir talebiniz olamaz.

Eşiniz ancak telefon ayrıntı dökümlerini şirketten isteyebilir.

Bunun dışında, eşinizin size karşı bir boşanma davası açması halinde, ilgili telefonun ayrıntılı görüşma saat ve tarihlerinin dosya içine girmesi talebinde mahkemede bulunabilir. Mahkeme bu telefona ait kayıtları talefon şirketinden isteyecektir.

Ancak görüşmelerin içeriği belli olmayacaktır.

Yine telefon eşinize ait olamakla, aramaları sizin yaptığınızı, telefonu fiilen sizin kullandığınızı da boşanma davası içinde kanıtlamalıdır.

Telefon numarasını kendi adınıza yaptırmanız mümkün değildir. Ancak eşinizin telefon hattı üzerinde tasarrufta bulunma hakkı vardır.

Haklarınızı etkin savunabilmek için, MUTLAKA avukat desteği alınız.

Saygılar.
Old 12-12-2009, 18:45   #3
Konuk

saolun ufuk bey.
yenı müşteri hizmtlerını aradım konuştum kendıme ait olan bır numaranında geçmişini savcılıkla verebılceklerını soledı.kendım talep edınce verılmeyecegını soledi.kendıme ait telefonun sadce şirketten isteyınce verılebılcegını defalarca okumuştum.kontorlu hatların 3aya kadar geçmişini verebılyıoruz dedı buzamana kadar burdakı okudugum bılgılerın hepsi yanlışmıydı?

bazı danıştıgım avukatlar bana telefon kaydı ıle ılgılı hep ne konuşulduysa tek tek yazılır diyolar.gercekten bole bişey varmı nolur yardımcı olun.savcılıktanda istense konuşma içerıgı çıkıyormuş dogrumudr*
birde neden bana benım adıma olan bı numaranın geçmişini istedgımde gsm şirketi savcılıga basvurmanız gerekır dedı anlamadım.
Old 12-12-2009, 20:05   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Savcılığın bir telefon hattını takibe alması için, o telefon hattını kullanan kişinin SUÇ işlemesi gerekir. Ya telefonu kullanarak "hakeret, tehdit.." gibi bir suç işliyordur.

Ya da kişi şüphelidir ve işleyeceği ya da işlemekte oludğu bir suçla ilgili delil olabilecek görüşmelerinin kayda alınması gerekiyordur.

Bu işlemler ancak savcılığın kararı ile olur.

Ve sadece bu halde; dinlenme-kayıt tarihinden itibaren konuşmalar ayrıntılı olarak belirlenebilir.

Anlattığınız olayda suç, suç işleme ihtimali vs.. yoktur.

Eşin aldatma şüphesi var diye size ait bir telefon dinlenemez. Ki olayınızda hat da zaten eşinize ait..

İyi günler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi