Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Yurtdışında Eğitim Ve Özellikle Almanya

Yanıt
Old 13-09-2007, 14:06   #31
uye 18849

master yapmasanız bile İstanbul'da deniz ticareti alanında çalışmak istiyorsanız Almanca bilmeniz şart.
Old 24-09-2007, 17:31   #32
müge_

merhabalar
almanyada master L.L.M programını bazı okullarda ingilizce yapmak mümkündür. eğitim fuarlarını takip ederseniz orada olan temsilcilerle konuşmanızın faydası olduğunu düşünüyorum hatta ekim ayında gerçeleşecek bir fuar var.
sizin kafanızın karıştığı nokta daha öncede açıklandığı gibi almanyada hukuk fakültesi 3+2 olduğundan siz mezun olduğunuzda master yapmış şekilde mezun olmuş oluyorsunuz. bu yüzden başka ülkelerden gelen öğrencilere de 1 yıllık l.l.m imkanını tanıyorlar.
Old 14-11-2007, 00:00   #33
kadın hukukçu

sayın akademikler ben hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Okul bu yıl bitiyor ve ceza üzerine master yapmak istiyorum.Okul ve fiyatlarla ilgili bilgi almak istiyorum.aynı zamanda önerilerinize de ihtiyacım var.Yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim
Old 20-01-2008, 07:24   #34
harbeli

arkadaşlar almanyadaki ünv.lerin hukuk fakültelerinde 6 yıl eğitim veriliyor peki mezun olma durumunda lisans diploması mı veriliyor? yüksek lisans mı??
Old 20-01-2008, 22:39   #35
tayfun_cryonix

değerli hukukçu arkadaşlarımızdan şu sorunun cevabını istiyorum.bazı arkadaşlarımız deniz ticaret hukukunda çalışmak istiyorsanız bu hukukun kaynağının ingiltere olduğunu ve orada master yapılması gerektiğinin ayrıca bu bölüm için ingilizcenin şart ve yeterli olduğunu söylüyorlar.Bazıları ise deniz ticaret hukukunda almanca bilmek gereklidir diyolar.Bilgisi olanlardan soruyorum deniz ticaret hukukndda master ingiltere de mi almanyada mı yapılmalı ve hangi dil öğrenilmeli?hızlı bir şekilde bu soruma cevap veren arkadaşlarımıza teşekkürü şimdiden bir borç bilirim...
Old 21-01-2008, 13:04   #36
Av. serdar iyigün

Arkadaşlar, deniz ticaret hukuku alanında master yapmak değil ama piyasada serbest çalışmak için ingilizce gereklidir. Dolayısıyla hangi memlekette master yapılması gerektiği de doğal olarak orataya çıkmış oluyo zaten.

almanyadan verilen diploma ile ilgili olarak da almanya da alınan diplomayı nerede tanıtacağınıza bağlı olarak değişir, almanyada bu diplomayla (direk) olarak doktora yapabiliriniz. parantez içine direkt yazdım zira master yapmaya gerek yoktur ama bu sizi direkt olarak doktoraya alacakları anlamına gelmemektedir. Türkiye de o diplomayla ne yapmak istediğiniz çok önemi, zira master yapmak istiyosanız sorun yok, ama avukatlık yapmak istiyosanız, lisans yerine bile geçmez, ek dersler vermeniz gerekir
Old 21-01-2008, 13:37   #37
tayfun_cryonix

bilgilerini bizimle paylaşan arkadaşımıza çok teşekkür ederim.bilgilerini paylaşmak isteyen ve bu konuyu daha derinlemesine bildiğini düşünene insanların cevaplarını da beklemekteyim
Old 10-05-2008, 16:23   #38
reşit karaaslan

Varsayılan köln üniversitesi LL.M

arkadaşlar aranızda köln üniversitesinde LL.M yapan ya da yapmış birisi var mı?
bazı konularda bilgisine başvurmak istiyorum da...
herkese saygılar...
Old 11-05-2008, 15:57   #39
*burcus*

Soru

Alıntı:
Yazan Av. serdar iyigün
Degerli arkadaslar,

ben su anda Berlin`de egitime devam eden bir meslektasinizim. Burada gayet güzel izzah edilmis ama yinede Almanya ve özellikle de Berlin`de okumak isteyen meslektaslarimin hukuk egitimi, kayit, almanca kursu, ücretler vs. konularinda sorulari varsa memnuniyetle cevaplamaya calisirim.

merhaba ben hukuk fakültesi 3.sınıf öğrencisiyim,okul bittikten sonra Almanya'da master yapmayı düşünüyorum.okul ortalamsının harç fiyatını etkilediğini duymuştum 3.50 gibi ortalama olunca 300-500 euro oluyormuş.benim ortlamam çok yüksek değil,harç miktarı ortalma ne kadar olur ticaret hukuku alanında hangi ünv yi tavsiye edersiniz?burda almanca öğrendiğimize dair sertifika aldıktan sonra alm.da yine okulun dil kursundan yararlanbiliyor muyuz?
Old 11-05-2008, 20:12   #40
DMKY

Alıntı:
Yazan *burcus*
okul ortalamsının harç fiyatını etkilediğini duymuştum

Yanlis duymussunuz.

Kaynak: http://www.mwk.baden-wuerttemberg.de/studiengebuehren/
Old 13-12-2008, 03:00   #41
Atalay KAZANCI

Merak ettiğim bir şey;
Almanya'da okullar yüksek lisans eğitimi için, Türkiye'deki lisans öğreniminin not ortalamasını ne kadar önemsiyorlar?
Ortalamamız en az kaç olmalı?
Old 29-02-2016, 14:00   #42
FulyaY

Alıntı:
Yazan Av. serdar iyigün

masterdan sonra ilk sinav yapilabilir ve size burada mezun olmus gibi bir hukukcu ünvani verilir.

İyi günler Serdar Bey,

size yukaridaki cümlenizle alakali bir sorum olacakti insallah forumu hala takip ediyorsunuzdur.

Marmara mezunuyum ve alman vatandasiyim. Almanya'da calisma ve yasama hayalim var. Tabi biraz arastirinca ne kadar zor oldugu ortaya cikti.

1. jur. Prüfung'a katilma onsarti Almanya'da bir Hochschulabschluss almis olmak. Benim merak ettigim master da bir Hochschulabschluss oldugu icin acaba simdi Almanya'da yuksek lisans yapsam 1. juristische Prüfung'a katilma ihtimalim olur mu?

Bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum. Tesekkurler.
Old 01-03-2016, 11:59   #43
Av. serdar iyigün

İyi günler. Forumu çok sıkı olmasa da takip etmeye çalışıyorum.

Sorunuza gelecek olursak,

Almanya'da 2. sınava girme şansınız asla olmayacak ancak bazı talep edilen dersleri (temel dersler) yüksek lisans aşamasında tamamlamak şartıyla 1. sınava girme şansınız olacaktır. Yüksek lisans yapanlar genelde bir temel dersi zorunlu alırken diğer derslerde tamamen serbest olur ancak sınava girecekseniz bunu önceden bildirip zorunlu verilen tüm derslerden başarılı olmanız gerekir.

"Freischuss" dedikleri olay da sizin için geçerli olmayacağından 2 kere sınava girme hakkınız olur.

Sınavı geçerseniz, bu şekilde hukuk fakültesi mezunu (jurist) olarak iş bulma imkanını kısıtlı olsa da mümkündür.

Ancak iş imkanlarını iyi araştırmanızı tavsiye ederim, zira iş imkanı bulunduğunuz eyalet ve şehire göre oldukça farklılık göstereceği için, gerçekten çok zor ve meşakkatli olan bu sınav için boşa çaba sarfetmemiş olursunuz.

Zira çok yüksek seviyede Almanca bilgisi ve çok iyi seviyede Alman Hukuku bilgisi gereken bir sınav için oradaki mezunların bile özel kurslara gittiğini ve kalma oranının çok yüksek olduğunu düşününce, bu emeğin boşa gitmesi çok yazık olur.

Kolaylıklar dilerim.

İyi günler Serdar Bey,

size yukaridaki cümlenizle alakali bir sorum olacakti insallah forumu hala takip ediyorsunuzdur.

Marmara mezunuyum ve alman vatandasiyim. Almanya'da calisma ve yasama hayalim var. Tabi biraz arastirinca ne kadar zor oldugu ortaya cikti.

1. jur. Prüfung'a katilma onsarti Almanya'da bir Hochschulabschluss almis olmak. Benim merak ettigim master da bir Hochschulabschluss oldugu icin acaba simdi Almanya'da yuksek lisans yapsam 1. juristische Prüfung'a katilma ihtimalim olur mu?

Bilgilerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum. Tesekkurler.
Old 01-03-2016, 21:09   #44
FulyaY

Alıntı:
Yazan Av. serdar iyigün

Almanya'da 2. sınava girme şansınız asla olmayacak

Öncelikle cevabiniz icin cok tesekkur ederim oldukca guzel haberler bunlar. Gercekten ulasamadigim bilgilerdi ayrica. Ama 1.sinavi basariyla verirsem staj donemi ve 2.sinav seklinde devam etmiyor mu surec? Yani beceri gerektirdigi icin mi 2.sinava giremeyecegimi soylediniz yoksa gercekten mumkun degil mi? Degilse neden?

Yine tesekkur ederim bunu da cevaplarsaniz cok memnun olurum. Gelecegimi bu cevaba gore cizecegim belli ki.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi