Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

itiraz yazısı ile delil uyuşmazlığı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-03-2010, 19:53   #1
Konuk

Varsayılan itiraz yazısı ile delil uyuşmazlığı

eşimle boşanma davamız sürüyor.benim iddialarıma karşı cevap olarak avukatının yazdıgı yazıda,bütün harcamaları onun yaptığı,eşyaları onun aldığı ve maaşının 1500 tl oldugu,benim maaşımın ondan çok oldugunu yazmışlar.avukatın yazısında 1500 yazıyor ama bana nafaka bağlanmasın diye mahkemede de asgari ücret demişler,hakim de o zaman nafaka olmaz tabi demiş . eve gelen polis e de yanlış beyan vermişler.ailesiyle yaşadıgı halde kirada oturuyorum tek yaşıyorum demiş.ben anlam veremiyorum,ben herşeyimi doğru dürüst veriyorum,adaletli oluyorum ama eşim herşeyi kendi çıkarına göre yapıyor.hem kirada değil,hem de o evde ailesiyle benim eşyalarımla oturuyor.bir de iş yeri vergiden kurtulmak için asgari ücret yatırıyor gibi gösterip primleri vs. elden veriyor.para vermemek için ne yapacağını şaşıyoor
Old 14-03-2010, 22:19   #2
üye8180

Sayın konuk,

Devam eden boşanma davanızda avukat yardımı almalısınız. Böyle davranarak hak kayıplarına uğramamış olursunuz. Yoksulsanız bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurarak, derdest dosya bakımından size ücretsiz avukat atanmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır.

Eşinizin gerçek mali durumunu her türlü delille ispat edebilirsiniz. Davacı sıfatıyla davayla ilgili tüm delillerinizi ortaya koymalısınız. Salt kolluk tarafından yapılan mali ve sosyal durum araştırması nazara alınmaz. Gelirini ispatlayan gelir vergisi levhası, vergi kaydı, şirketse ticaret siciline yazı yazılması, harcamalarını tevsik eden kayıtlar, tanık beyanları vs. ispatta işinize yarar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi