Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimden Ayrılmak İstiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 26-05-2008, 17:49   #1
Konuk

Soru Eşimden Ayrılmak İstiyorum

Çok Bİtkİnİm EŞİmden Ayrilmak İstİyorum Gİdecek Yerİm De Yok Ne Yapmaliyim (
Old 26-05-2008, 22:56   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk, boşanma davası ile birlikte aile mahkemesi yargıcından ortak konutun (hanenin) ve ev eşyalarının tarafınıza tahsis edilmesini, ayrıca geçiminiz için nafakaya hükmedilmesini isteyebilirsiniz.

Ayrıca eşinizden şiddet görüyor iseniz, onun eve yaklaşmasını (6 ay süreyle verilir bu karar süre bitiminde tekrar talep edilir.) engelleyebilirsiniz.

Eşiniz tarafından her hangi bir tehditle karşı karşıya kalırsanız da Savcılığa suç duyurusunda ayrıca bulunabilirsiniz.

Boşanma davası ile birlikte, nafaka, maddi ve manevi tazminat taleplerinde de bulunabilirsiniz.

Dava açma yoluna giderseniz mutlaka bir avukattan hukuki yardım alınız.Bulunduğunuz il Baro'sundan maddi durumunuz elverişli değil avukat talebinde bulunabilirsiniz.İlçede yaşıyor iseniz, adliye içindeki adli yardım büroları size yol gösterecektir.

Saygılarımızla.
Old 27-05-2008, 11:00   #3
BaharB

Sayın Konuk;
Sayın av-ufuk'un çözüm önerisinin sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, aşağıdaki linkte size yardımcı olabilecek kuruluşların adres ve telefonları var. Çekinmeden temasa geçebilirsiniz.
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=14489
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04324508 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.