Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

52 Bıçak Darbesi İçin Dört Yıl Yattı!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-09-2006, 12:08   #1
PINAR YILMAZ

Varsayılan 52 Bıçak Darbesi İçin Dört Yıl Yattı!

Birlikte yaşadığı Ayşegül Porsuk`u 52 yerinden bıçaklayan Aydın Kara, dört yıl hapis yattıktan sonra serbest kaldı

NEŞET KARADAĞ Adana DHA
Adana`da, nikahsız olarak 9 yıl birlikte yaşadığı Ayşegül Porsuk`u sokak ortasında ve polislerin gözü önünde 52 yerinden bıçaklayan Aydın Kara, 4 yıl sonra tahliye oldu. Kara yeni TCK`dan yararlandı. Dumlupınar Mahallesi`nde 10 Ekim 2002`de Porsuk`u (27) kendisini aldattığı ve evden kaçtığı iddiasıyla sokak ortasında bıçaklarken itfaiyenin tazyikli su sıkmasıyla durdurulabilen Kara (33), Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi`nce 2004`te 12 yıl 6 ay ağır hapis cezasına mahkum edildi. Yaklaşık dört yıldır tutuklu bulunan Kara, Adana Açık Cezaevi`ne nakledildi. İyi hali nedeniyle adliyede temizlik hizmetlerinde görevlendirilen Kara, 1 Haziran`da yürürlüğe giren yeni yasadan faydalanmak için mahkemeye başvurdu. Yeniden yargılanan Kara, karar duruşmasında eşini kendisini aldattığı için yaraladığını tekrarlayarak, `İsteseydim bir bıçak darbesiyle öldürürdüm. Eşimi ve çocuklarımı seviyorum. Pişmanım. Yeni yasanın indirimlerinden yararlanmak istiyorum. Eşimle barıştım` dedi. Kara`nın avukatı da müvekkilinin tahliyesini istedi.
Beş ay daha yatabilir Mahkeme heyeti, Kara`nın cezasını yeni TCK`ya göre 11 yıl 3 aya indirdi. Ayrıca, tutuklu bulunduğu süre ve dosyanın Yargıtay`dan geç dönebileceği dikkate alınarak, Kara`nın tahliyesine karar verildi. Ceza Yargıtay`ca onanırsa, Kara yaklaşık 5 ay daha hapis yatacak.

kaynak:www.tumgazeteler.com
Old 26-09-2006, 21:37   #2
alisuat

anladıgım kadarıyla bıcaklanan bayan ölmemiş ve barışmışlar adamda iyi hali bozmamış mahkeme de takdir etmiş. saygı duyarım
Old 27-09-2006, 23:33   #3
Deniz İpek

nasıl olur anlamam bayan esını aldattıgı ıddıasıyla kocası tarafından 52 bıcak darbesı alıo ve affedıyor.. sora 12 yıl 6 aylık ceza sadece 4 yıl ıyı halını korudugu ıcın 5aya ınmesı dusunuluyor.. burda dogru yada yanlıs karar verılmıs demek bana dusmez ama ben bır ınsan olarak uzulurum hersey bukadar kolaymı pekı bu bayanın kaybettıklerı korkuları ne bıleyım o anda yasadıkları bunlar kolayca affedılecek olaylarmı.. bayanla barısmıslar.. ıste bızım anadolu kadını aslında hayattan beklentılerı gercekten bukadar kolaymı yoksa baska caresımı yoktu.. bu boyle olmaz sen sucu ısle ıyıhalı koru sonra cok ohhhhhhh.. ıste buyuzden sıddetın arkası kesılmıyor..bu ındrımler bu aflar oldugu surece gorelım bakalım kımler suc ıslemekten kacınacak sonuc ortada asılında..(((
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi