Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

esim bana boşanma davası actı sonra mahkeme kagıdını yırttı vazgectim diye.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-06-2009, 22:48   #1
Konuk

Varsayılan esim bana boşanma davası actı sonra mahkeme kagıdını yırttı vazgectim diye.

mrblar;
eşim bana boşanma davası actı mahkeme kagıdı geldi ben boşanmak istemiyordum.bikaç gün sonra vazgectiğini söyledi ve o kagıdı yırttı.kendisi mahkemeye gidip benden habersiz aleyhime kastedecek herhangi bir eylemde bulunabilir mi..ben bundan zarar görürmüyüm.ayrıca beni aldatıyor.tazminattan kacmak için yapmış olabilirmi
Old 16-06-2009, 08:49   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Açılan bir boşanma davasından, eve gelen tebligatın yırtılması ile vazgeçilmez.

Davadan vazgeçilip geçilmediğini anlamak için, mahkeme kaleminden dava dosyasının işlemden kalkıp kalkmadığını öğrenmek gerekir.

Eşiniz tebligatı yırtmış olsa da duruşma günü mahkemeye giderek, davasını takibe devam edebilir.

Dosya numarasını öğrenip, davanızın takibini yapabilirsiniz.

Sizi aldattığını kanıtlamanız halinde, lehinize manevi tazminata hükmedilebilecektir.

Eşinizin açtığı davada, eğer devam ederse, boşanmaya neden olan olaylarda sizin KUSURLU olduğunuzu kanıtlamak durumundadır. Aksi halde davası reddedilecektir.

Sayın Katılımcı;

Daha fazlası için avukat desteğini doğrudan almanızda yarar var.

Dosya incelenmeden tahminlerde bulunmak da yanıltıcı olabilir.

Saygılarımızla,
Old 19-06-2009, 19:09   #3
Avukat Ayla Köseokur

Eşinizin tebligatı yırtıp atması, meslektaşımın da açıkladığı gibi davadan vazgeçmek anlamını taşımamaktadır. Ancak açılan davanın takip edilmemesi halinde dava müracaata kalacaktır. Süresinde yenileme yapılmadığı takdirde de hiç açılmamış sayılacaktır.
Tebligatta yazılı olan mahkemeye duruşma günü ve saatinde giderek eşinizin veya vekalet vermiş ise avukatının orada hazır olup olmadıklarını öğrenerek kendinize bir yol çizmenizi öneririm. Tebligatı almış olmanıza rağmen duruşmalara gitmediğiniz takdirde gıyabınızda karar verilmesine dahi yol açabilecek ve sizi ağır kayıplara uğratacak sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.
Eşiniz davayı takip etmeme konusunda samimi değil ise, davanızı bir avukatın hukuki yardımdan faydalanarak yürütmenizi öneririm. Maddi durumunuz buna elverişli değilse ve bunu belgeleyebiliyorsanız (fakirlik ilmühaberi ile) Adli Yardım'dan yararlanarak vekalet ücreti ödemeksizin size bir avukat ataması yapılmasını talep edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi