Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Deniz Hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku Çalışma Grubu

Yanıt
Old 14-07-2007, 23:01   #1
Admin

Varsayılan Deniz Hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku Çalışma Grubu

Merhaba,

Deniz Hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku Çalışma Grubumuzu açtık.

Koordinatörümüz:
Çağlar Dinçtürk (Zazaenden)

Grup tanıtım ve hoşgeldiniz mesajı.

Deniz Hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku Çalışma Grubumuzu (veya diğer HÇG'lere) katılmak için lütfen bu sayfada katılım başvurusu yapınız:
(Lütfen katılma başvurusu yaptıktan sonra koordinatör ile özel mesaj/e-posta yoluyla temasa geçiniz.)

HÇG'ler hakkında ayrıntılı bilgi:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=5636
Old 16-07-2007, 11:39   #2
fulyaoktem

Toplantı odasına bende girememiştim. Umarım çok uzak kaldığım bu konuda tekrar çalışma fırsatı bulurum.

Emekli Denizci...
Old 16-07-2007, 16:27   #3
zazaenden

grubumuz aktif hale geldiğin de sizleri de üye olarak görmekten mutluluk duyarız...
aktif olarak çalışacak üyelere kapımız açık...
Old 16-07-2007, 17:44   #4
av.mgul

ilk toplantıdan haberim olmadı ama umarım ikinci toplantıya katılablirim...
Old 17-07-2007, 12:36   #5
sabire sanem yılmaz

Varsayılan deniz hukuku çalışma grubu hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Üniversitede okurken aybay&aybay hukuk bürosunda deniz hukuku üzerine staj yapmıştım. staj çok verimli değildi, dosyalar bana kapalıydı ama akademik bakımdan Gündüz Aybay'dan çok şey öğrendim.

Üniversitede Deniz-Mer için paneller düzenledim ve deniz hukukunun bir çok duayeni ile tanışma fırsatım oldu.

Klavuz Kaptanlar derneğinde deniz sohbetleri yaptık.

Böyle bir grupta ben de yer almak isterim.

Özellikle boğazlardan zararsız geçiş hakkı çok ilgimi çekmişti.

Umarım birlikte güzel bir şeyler ortaya koyarız.

İyi çalışmalar herkese.

Sanem
Old 17-07-2007, 20:39   #6
zazaenden

değişiklik ::
Alıntı:

5.başlığa 4numaralı başlık olarak CMI eklenmiştir.
Old 05-08-2007, 15:08   #7
Av. Tuğba K.

Soru

Aslına bakarsanız deniz hukuku benimde fazlasıyla ilgimi çeken bir alan.ankara hukukta okuyorum ve 3.sınıfta seçmeli ders olarak uluslarası deniz hukuku dersi almıştım.hocası hakan karan'dı.kendisi 4.sınıfta da deniz ticareti derslerine giriyor..sizlere büyük bir katkıda bulunabilir miyim bilmiyorum ama böylesine ilgimi çeken bir grupta bulunmaktan mutluluk duyacağım..
Old 06-08-2007, 14:33   #8
Av. Muhammet Aygün

Merhaba Arkadaşlar.

Üniversite ki eğitimimin yıllarında Deniz Hukukuna ayrı bir ilgim vardı. Bu ilgi bende bu alan üzerine Yüksek Lisans yapma niyetine kadar ulaştı. Bu yıl İngilterede Uluslararası Deniz Ticaret Hukuku üzerine masterlik yapmak için başvuru yaptım. Yani bu alan üzerine uzman olma niyetindeyim. Dolayısıyla bu forum alanının açılması çok yerinde olduğu kanaatindeyim ve umarım herkes için faydalı olur.

Saygılarımla.
Old 07-08-2007, 17:03   #9
_erman_

Merhabalar
Bende Marmara Hukukta okuyorum ve 3.sınıfa geçtim. Deniz hukuku ve deniz ticaret hukukuna karşı ilgili biriyim. Okul bitince bu konu üzerine İngiltere'de mastır yapmak istiyorum. Bunun öncesinde bu tür çalışmaların benim için faydalı olacağını düşünüyorum. Çalışma gurubu için uğraşan herkese şimdiden teşekkürler...
Old 12-08-2007, 09:45   #10
nazikaltintas

meraba arkadaşlar.Ben Başken Üniversitesinde Hukuk okuyorum 3 e geçtim.Ben de ticaret hukukuna ilgi duyuyorum.Büyük ihtimalle master ımı bunun üzerine yapıcam..Bugrupta olmaktan memnun kalacağımı düşünüyorum.Herkese iyi çalışmalar.
Old 19-08-2007, 17:12   #11
NÜANS

selamlar.. Marmara Hukuk Fakültesi halen hayatımın bir parçası Her neyse.. Uygulamada deniz hukuku hakkında herhangi bir bilgim yok. Farklı bir kulvar olması dolayısıyla , deniz hukukuna atılmadan önce uygulamaya yönelik bilgi edinmek isterim..
Old 29-08-2007, 09:13   #12
smilen

Merhabalar
Ben de öğrenci arkadaşlardan biriyim. Bahçeşehir Üniversitesi 3. sınıfa geçtim.Geçtiğimiz dönem Uluslarası Hukukta gördüğüm az da olsa Deniz Hukuku bu konu hakkında ilgimi arttırmaya yetti.Temmuz ayında uluslarası alanda özellikle de Deniz Ticaret Hukuku alanın da uzmanlaşmış bir hukuk bürosunda staj yaptım ve bana daha henüz görmediğim Deniz Ticaret Hukuku alanında çok şey öğretti.Bu guruba katılarak çalışmalarda yararlı olmayı isterim.Teşekkürler.
Old 03-09-2007, 17:32   #13
Zeki

Merhaba sevgili arkadaşlar hoşgeldiniz hepiniz...

Lütfen gruba katkıda bulunmak için bağlantı kurunuz.
e-posta adresim yasarzeki@hotmail.com
çevirmeye başlanılan kiralama sözleşmeleri mevcut. Bu C/P örneklerini bir an önce bitirmek istiyorum sizlerin de yardımıyla. e-posta yolu ile adreslerinize gönderebilirim.

Çeviriler tamamen bitince yayınlanacak ve ingilizce türkçe olarak yayınlanacak. Şimdiden ilginize teşekkürler.
Görüşmek üzere...
Old 16-02-2008, 18:13   #14
hissikablelvuku

herkese merhabalar öncelikle.ankara hukukta okuyorum ben de tugba karagöz gibi.hakan karan hocamızın verdigi ulus.deniz hukuku dersini ben de aldım.deniz ticareti alanında master yapmak istiyorum.bu gruptaki calısmalardan cok sey ögrenecegimden eminim.gruba katılmaktan mutluluk duyacagımsimdiden tesekkürler.
Old 22-09-2010, 14:29   #15
g_soton

merhaba,
bu çalışma grubu şu an faal midir?
siteye yeni sayılırım dolayısıyla anlayamadım.
Deniz ticareti ile ilgili bir çalışma grubunun herkese son derece faydali olacağına inaniyorum.
Old 22-09-2010, 14:57   #16
Admin

Alıntı:
Yazan g_soton
merhaba,
bu çalışma grubu şu an faal midir?
siteye yeni sayılırım dolayısıyla anlayamadım.
Deniz ticareti ile ilgili bir çalışma grubunun herkese son derece faydali olacağına inaniyorum.
Öncelikle hoşgeldiniz! Aşağıdaki sayfadan konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=44227
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi