Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Ankara;Uzatmalı Sevgili:))

Yanıt
Old 23-06-2007, 20:16   #61
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık Poyraz
Ne olursa olsun, ben Ankara'nın insanını hiçbir şeye değişmem...Elbette Ankarayı bu kadar çok sevmemin, büyüdüğüm şehir olması ile direkt ilgisi var. Ancak her zaman söylediğim gibi Ankara'da büyümeyen bir insanın Ankara'yı sevmesi çok ama çok zordur; kabul ediyorum

NOT: Nüfus kağıdıma göre ben de bir İzmirliyim Doğum yerim Bornova'dır ve
ne tesadüf ki yıllar sonra Bornova'da yaşıyorum...

Ankara'da doğdum, nüfusum başka yerde, TC nin pek çok ili ve ilçesinde (doğusunda,batısında,karadenizinde,trakyasında), Ankara ve İzmir'de de yaşadım, halen Ayvalık'tayım, ama bana nerelisin deseler, İzmir'liyim derim

Diyeceğim, "yöre insanının özellikleri" ve açılımı, benim gibi yaşamışlara o kadar ters ki...
Old 23-06-2007, 20:57   #62
halit pamuk

Sayın Duygu Işık Poyraz'ın söylediklerine kelime kelimesine harfi harfine katılıyorum.

Özellikle de samimiyet ve ciddiyetle ilgili söylediklerine..
Old 23-06-2007, 20:58   #63
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Ama Ayvalık'ta şort giyebilir, Ünye'de giyemezsiniz. Öyleyse denizden de fazla bir beklentimiz olmamalı.

Çok ince bir eleştiri. Denizin kültürü, beyni ve insani görgüsü olsaydı, hiç tereddütsüz ona da kızmalıydık!
Old 28-06-2007, 15:23   #64
*sinequanon*

Hemşehrim Işıl Özgentürk'ün aksine ben şehirleri hep kadınlara benzetirim.

İstanbul simsiyah gür saçları rüzgarda savrulan,kıpkırmızı ruju dolgun dudakları ve karşı konulmaz bakışıyla herkesi cezbeden,ama asla tam anlamıyla sahip olunamayan,hiç bir zaman da karşı konulamayan,"Evinin kadını çocuklarının anası" moduna giremeyecek,tam "Galiba bu sefer yakaladım" diye düşünürken ellerinizin arasından kayıveren,bencil bir kadındır benim gözümde.

Ankara ise tam da ailesine,eşine sadık;çocuklarını seven ve koruyan,ana kucağı hissi veren;arasıra küçük çılgınlıkları olan;gülmeyi seven;eğitime,kültüre önem veren;tiyatroya giderken şık giyinen;toplumsal,kişisel sorumluluklarının farkında;akıllı;huzurlu,mutlu bir yaşam isteyen bir kadın.

Ankara'da okudum.Unutmam ve özlememem mümkün değil.Kesinlikle Ankara'da yaşamayı isterdim.
Old 08-07-2007, 16:21   #66
g:)

'Şu finaller bitse de eve gitsek' diyorduk ama özletiyor kendini Ankara.
Old 08-07-2007, 16:47   #68
Av.Turan

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Nefret ettim Ankara'dan
hayrola sayın meslektaşım sebep ne olsa? bende pek sevmeme ama buraya alışmaya çalışıyoruz. onda şeye rağmen nefret etmedim İst, hala aşkım diyorum ona.
Old 08-07-2007, 18:01   #69
Kemal Yıldırım

Ankara'nın bir suçu yok aslında; sebep olana bakmak lazım :S

Saygılar...
Old 08-07-2007, 18:06   #70
Av.Turan

sebep olan kendisi üzülür meslektaşım. ankaraya yolunuz düşerse bir meslektaşımız ve arkadaşımız olarak bekleriz. ankaraya bekleriz, sebeb olana değil...
Old 08-07-2007, 22:13   #71
halit pamuk

Alıntı:
Nefret ettim Ankara'dan

Acınız geçince tekrar sevmeye başlarsın belki de..
Old 08-07-2007, 23:21   #72
Kemal Yıldırım

Teşekkürler sayın Av.Turan..

Ve sayın korayada; umarım dediğiniz gibi olur..

Saygılar...
Old 09-07-2007, 21:12   #73
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Alıntı:
Yazan Ahu

Çukurova'nın sıcacık kucağından hayallerini yanında yüklenip giden bir gencin, dönüşte bavulundan çıkarttığı hayal kırıklıkları...

Ankara'nın sevdiğim tek yanı; en sevdiğim insanlardan ikisini barındırması! Özlediğim tek yanı da yine bu iki insan..

İçimdeki Osmaniye ve Ankara ikilemini o kadar güzel anlatmışsınız ki... Hem de 4 yıl önce....
Old 28-08-2007, 15:02   #75
Av. R. Onur ÇINAR

ankara... oradayken hep sıkıldığım, bir adım dışına çıksam koşa koşa kucağına döndüğüm şehir.. yanındayken hep kavgalıyım onunla, hep bi soğukluk aramızda... arada bi türküsünü dinleyip ince saplı bağlamadan, iki kadehde de başımı döndürmese hiç çekilmez ya...

tren - ankara birbiriyle özdeş.. ikisi de sosyalist, ikisi de demokrat ikiside halkçı, ikisi de demokrat, ikisi de ağır işler(biri teknolojisinin eskiliğinden birisi ise bürokrasiden), ikisi de yeri geldi mi sosyetik, yeri geldimi en doğal halinde...

ankaraya trenle gidilir. aslında her yere trenle gidilir ama ülkemizde bu kültür henüz gelişmedi...

bu yaz izmirde kaldım. çalıştım çok sevdiğim bir avukatın yanında ama kesinlikle burnuma tüttü... sadece bir günlüğüne gittim... düşünün toplam 16 saatim yolda geçti... ama değdi. özlenen bir sevgiliyi görmüş gibi oldum. biraz daha kalsaydım kavga ederdim kesin...
Old 21-02-2009, 21:26   #76
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Ne alâka deme, öyleymiş işte.

Niye mi?
Ne bileyim ben?
Şöyleymiş işte:

Kıravatın en güzeli Ankara'da takılır, ceket en çok Ankara'da iliklenirmiş.
İstanbul'da Boğaz'ı görüyorsanız şair, görmüyorsanız haylaz oluyormuşsunuz.
İzmir ise aşık edermiş insanı, bir şeye, bir yere, birisine.
...

Niçin?
Buyrun...
Old 24-02-2009, 23:49   #77
üye27169

Alıntı:
Yazan hukukbilgisi
Çok yakınlarda bir arkadaşım gitti trenle Ankara' ya... İmrendim tren yolculuğuna... Bir gün ben de yolumu düşürsem diyorum Ankara' ya.. Ama şu sıralar imkansız görünüyor...

Ankara' da musluklardan su içmesini özlemedim dersem yalan olur.. Ve bir türkü bara girip, güzel bir türkü çalarken bir duble rakı içmesini....

Gençlik Parkı' nı sevmedim

Ankara' da musluklardan kesinlikle su içilmiyor artık
Ama bir türkü bar varki.......
Old 24-02-2009, 23:52   #78
üye27169

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
Hemşehrim Işıl Özgentürk'ün aksine ben şehirleri hep kadınlara benzetirim.

İstanbul simsiyah gür saçları rüzgarda savrulan,kıpkırmızı ruju dolgun dudakları ve karşı konulmaz bakışıyla herkesi cezbeden,ama asla tam anlamıyla sahip olunamayan,hiç bir zaman da karşı konulamayan,"Evinin kadını çocuklarının anası" moduna giremeyecek,tam "Galiba bu sefer yakaladım" diye düşünürken ellerinizin arasından kayıveren,bencil bir kadındır benim gözümde.

Ankara ise tam da ailesine,eşine sadık;çocuklarını seven ve koruyan,ana kucağı hissi veren;arasıra küçük çılgınlıkları olan;gülmeyi seven;eğitime,kültüre önem veren;tiyatroya giderken şık giyinen;toplumsal,kişisel sorumluluklarının farkında;akıllı;huzurlu,mutlu bir yaşam isteyen bir kadın.

Ankara'da okudum.Unutmam ve özlememem mümkün değil.Kesinlikle Ankara'da yaşamayı isterdim.

İki tanımlamanızı da çok beğendim.
Ve benimde kesinlikle yerleşeceğim şehir Ankara olacak.
İlk gözağrım...
Old 25-02-2009, 00:15   #79
funda.0633

Sanırım Ankara hakkında benim de yazmam lazım...Çünkü baba tarafından hani tabiri caizse yedi göbek ankaralıyım..doğduğum büyüdüğüm şehir Ankara..Ama gelgör ki hiç sevemedim o şehri..Sağıma dönsem bina soluma dönsem bina..Düşünün ki denizi yok..Su birikintisini görmek için gölbaşına gidersin...Kızılayda dolaşmak ne mümkün..İnsanlar sana çarparak yürür.Şu an ankarada yaşamıyorum..Bir ilçede yaşıyorum..Ve inanın ilçeyi Ankaradan daha çok seviyorum..istedğim zaman denize bakarak kahvemi içebiliyorum.Onur arkadaşımın söylediği gibi...Biraz daha ankarada yaşasaydım hergün kavga ederdim o şehirle...Selamlar...
Old 28-02-2009, 23:10   #80
Av.Cengiz Aladağ

Ankara, sevgili değil, bir abla gibidir. Ben ne kadar arayı uzatsam da, her gidişte aynı sıcaklıkla kucaklar.
Old 01-03-2009, 02:30   #81
Adli Tip

Ankara ilk askdir belki de. Her gittiginizde daha ayni karsilamasa bile akilda hep eskisi kalir.
Old 14-03-2009, 05:33   #82
üye18721

Ankara'ya her gittiğimde ben de işim biter bitmez derhal metroya koşuyor ve İstanbul'a ilk giden otobüs'e atlayıp geri dönüyorum.
Old 06-04-2009, 12:38   #83
Adli Tip

Varsayılan İstanbullu en çok Ankara’yı arıyor!

TurkNet'in sunduğu 1095 hizmeti kullanılarak son dönemde yapılan 4,5 milyonu aşkın aramadan elde edilen verilere göre, İstanbul'dan en fazla Ankara, Ankara'dan ise İzmir aranıyor.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24953883/
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi