Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Old 29-09-2002, 22:51   #31
ege

Hımmm......

bu "ve......" nin altına çok şey eklenebilir gibi..
o üç numaralı ses gelince diğer ikisi nasılsa bulunur der gibi)
istanbul hatırası
(tamam taşı toprağı altın mış ama, o binalardan bir karış açıkta yer kalmamış gibi gelmişti bana, hatıra diyip alanlar hatır sahibi olmuşlarmış..)
Old 29-09-2002, 23:22   #32
ege

merhaba Dost,

gümüşlerimiz; kullandığımız zaman değer belirleyecektir ,onun için teşekkür ederim

Kendi şiirlerimi şimdilik kendime okuyorum,henüz anlaşılır bir dile çeviremedim ama, sevdiğim şiirleri eklemeye devam ederim.

Zaman ve mekan tanımayan duygulardır insana uçurum şiirleri yazdıran,zamanı gelince okumaya başlarız sizinkileri de.

misafirliğim konusunda ikram beklememeyi öğrenmiştim epeydir,benimki zaten "misafirin şaşkını ev sahibine buyur dermiş"
gibi olmuştu

teşekkür ederim
Old 30-09-2002, 10:08   #33
Cest la vie

Mutlu Bunlar çok lezzetli!

Sayın Ege..
Bu sitede misafirle ev sahibini ayıracak tek ölçüt;katılım, paylaşım ve sunulan ikramlardır.. Herkes yazdıgı kadarıyla ev sahibi, okudugu kadarıyla da misafirdir.. Siz ise kısa zamanda çok iyi bir ev sahibi oldunuz Sundugunuz ikramlar ise harika, teşekkür ederiz..

Tüm misafirlerin bir gün ev sahibine dönüşmesi dileğiyle,
Saygı ve sevgiler
Ahu
Old 30-09-2002, 10:59   #34
Av.Mehmet Saim Dikici

evet! istanbul hatırası resimlerde kalmamış, paraya ilham verir olmuş... para kazanma olasılığını artırıcı yanı olmasa İstanbul (şu hali ile) neye yarar.. denizinin kirliliği, trafiğinin karmaşıklığı, hırlısı hırsızı bir yana; Türkiye'de yaşayan sabıkalıların % 55' inin cirit attığı, ölenin öldürenin meçhul olduğu bir nakıs şehir değil mi İstanbul !
Taşına da toprağına da.. !

Selam söyleyin benden ama bana söylemeyin.. :-))))))

''Ve...'' 1+2= 3 değil... mi ? :-)))))))))))))))))))))))))
Old 30-09-2002, 11:33   #35
ege

ne bilim o kadar açık etmeye dilim varmamıştı

Her yazının altında başöğretmen gibi gibi duran "forum yöneticisi"ni görünce yazdıklarımı bir daha okuyayım yollamadan diyordum,hani bir yasama işlemine sebebiyet vermeyim diye)

Bu söz aslında hepimiz için ama size biraz daha yakışıyor sanki Sn Tikici;
" İÇİMDEKİ ÇOCUĞU ÖLDÜRMEDİM ,AMA; ÇOCUKLAR "AZİZ" DEĞİLLER Kİ...."

İçimizdeki çocuğu vaktinden önce büyütüyoruz belki de,güzel bir yzaı okumuştum bununla ilgili bu akşam bir arayayım bulunca ekleyeyim.

İçimizdeki çocuğu ne yaptık? hiç düşündünüz mü??
Old 30-09-2002, 11:52   #36
ege

isini_bilmenin_bedeli!

Bir fabrikada imalat hattindaki cok onemli
olan ana makinalardan biri arizalaninca fabrikadaki tum uretim de durdu.
Mevcut teknisyenler makineyi calistirmak icin cok ugrastilar, ancak ne yaptilarsa nafile, bir turlu basaramadilar.
Sonunda disaridan uzman cagirdilar.
Uzman gelip makineyi incledi. Durumuna bakti.
Sonra cantasindan bir cekic cikardi. Elinde cekicle makineye yaklasti.
Makinenin belli bir noktasina elindeki cekicle dikkatlice sert bir vurus yapti. Makine hemen calismaya basladi ve hicbir ariza olmamis gibi devam etti.
Fabrika tekrar calismayabasladi.
Uzman fabrikadan ayrildiktan iki gun sonra faturasini gonderdi:
"Hizmet bedeli karsiligi 1.000 USD (bin>dolar)"
Fabrika muduru faturaya cok kizdi. Tepesi atti. Bir cekic darbesi icin bin dolari cok buldu. Uzmandan ayrintili fatura gondermesini istedi.
Uzmandan bir gun sonra asagidaki detayli fatura geldi:
"Makineye cekicle vurma bedeli............1 dolar
Nereye vuracagini bilme bedeli..........999 dolar
Toplam.........................................1.0 00 dolar"

---------------------------------------------------------------------

Maillerimi açınca günün anlam ve önemini anlatan bir şey mutlaka buluyorum
Bu sabah da benim tepemi attıran müvekkile şu yukardaki yazıyı yollayacağım..
Old 01-10-2002, 16:37   #38
ege

ehh.... olmuşş..

başöretmen yok gibi koşarıs artık
Old 01-10-2002, 16:42   #39
ege

SABUN

2. Dunya Savasi sirasinda Hitler yahudileri toplama kamplarina goturup
orada
sabun yapiyorlarmis Kampta avrupanin her tarafindan esirler varmis.
Bizim Temel'i de yanlis bir ihbar uzerine esir kampina goturmusler.
Tum esirleri odalara tikistirip tek tek sabun fabrikasina
götürüyorlarmis.

Nazi subaylari esirleri teker teker gotururken esirler bagiriyorlarmis.
-"Durun beni birakin, bana aciyin.." ama ne care hepsinden sabun
yapiyorlarmis.
Temel'in odasindaki tum esirleri sirayla götürmusler.
Sira Temel'e gelmis, iki asker kollarindan tuttuklari gibi suruklemeye
baslamislar
-"Haçan etmeyun usaklar, pen Laz'um, yapmayun, etmeyun, aciyun bana,
çoluk cocugum var daa" diye yalvariyormus ama nafile.
Askerler : -"Kes sesini, sen de sabun olacaksin...!!!"
Çaresizlik içindeki Temel iyice dellenmis"
-"Yapin lan. Haçen bende köpürmeyeceğim...!!"

-----------------------------------------------------------

Sözüm meclisten dışarı:-))))
Old 01-10-2002, 21:23   #40
Armağan Konyalı

Varsayılan haçan gülmeyecegum

Temel'e yapilanlara çok uzildum.

Temel nasil köpirmeyi reddetti ise,
Haçan ben de buna gulmeyi reddedeyrum.

Bir Dursun
Old 02-10-2002, 23:42   #43
ege

Sevgisiz olmaz,(..1..)
Mutlaka seversin. Öyle ya da böyle birini mutlaka seversin. İnsan olmanın,var olmanın,yaşadığını hissetmenin,birşey olduğunun farkına varmanın en üst düzeydeki fiilidir sevmek. Mutlaka seversin.Sanal ya da gerçek birini mutlaka seversin. Kendini gerekli hissetmenin,anlamlı bir varlık olduğunu farketmenin, yaşama sevincinin hücrelerinde dolaştığını kavramanın en üst düzeydeki sözcüğüdür sevgi.Mutlaka seversin.Doğru ya da yanlış birini mutlaka seversin.Kendini çocuk gibi hissetmenin,hüznünü bir Eski Yunan tragedyası gibi,neşeni Dionisos şenlikleri gibi yaşayabilmenin,isteğin, arzunun,yoğunlaşmanın ya da buharlaşmanın çağrısına kendini kaptırabileceğin en üst düzeydeki duygudur aşk. Mutlaka seversin.Kalıcı ya da geçici mutlaka birini seversin.
Old 02-10-2002, 23:44   #44
ege

Sevgisiz olmaz; (..2..)
Sevgisiz yaşanmaz.Sevgi zorunlu bir ilişki biçimi. Her zaman çakışmaz,bazen seven oluruz bazen sevilen. Sevenin başkadır,sevdiğin başka.Bir ilişkinin ortasında bazen seven oluruz,bazen sevilen.Hangisi olmak isterdiniz? Seven mi, sevilen mi? Hafife almayın,çok ciddi sorudur.Tayin edici derecede mühim bir sorudur.Hayatta en az bir kez her insanın kendisine sorması ve cevabını dürüstçe vermesi gereken bir sorudur. İnsanın kendisini tanımlaması gereken bir alandır. Bir ilişkinin gidişatını belirleyen en önemli yol ayrımlarından biridir.Kimileri sevmeden yapamaz,eksik hisseder kendisini,kimileri sevilmeden.Tabii ki çakışırsa müthiş birşey olur,daha büyük bir keyif düşünülemez,ama gerçekçi olmak gerekir,her zaman çakışmaz,bazen seven oluruz bazen sevilen.
Old 02-10-2002, 23:46   #45
ege

Sevgisiz olmaz; (..3..)
İnsan sevmeden yaşayamaz.Aslolan sevmektir.Karşındakinin ne düşündüğünün zerre kadar önemi yoktur.Sen varsın,sen yaşıyorsun ve birini seviyorsun,için üşüyerek seviyorsun,kendin için seviyorsun.Karşılık görmenin istatistiki bir anlamı yok.Kimse karışamaz,kavrayamaz.Deli gözüyle bakarlar size,sevdiğiniz insan bile.Doğrudur siz delisinizdir.Zararı kendisine dünya güzeli bir delisinizdir.Kimsecikler ulaşamaz size.Kendiniz için seversiniz.Karşınızdaki sizi aynı ölçüde sevmiyordur,belki de hiç sevmiyordur ama sevilendir,gıkını bile çıkarmaz.Siz onu kendi istediğiniz gibi seversiniz,kendi bildiğiniz gibi.Sevme ilminin bütün inceliklerini gösterirsiniz.Öldüresiye seversiniz.O sizi sevmez ama hayranlıkla izler.
Old 02-10-2002, 23:48   #46
ege

Sevgisiz olmaz; (..4..)
İnsan sevilmeden yaşayamaz.Sevilmek varolmanın anlamıdır.Birinin sevgisiz yaşayamayacağını,senden vazgeçemeyeceğini içinde hissetmesidir.Birinin bütün dünyasını senin üstüne kurmasından daha güzel birşey olabilir mi?Güvenle bakarsın hayata.Bilirsin ki,o seninle vardır,sensiz yok.Elbette içinde bir boşluk hissettiğin zamanlar da olur,sen de sevdiğin biri için deli olmak istersin.Ama senin için deli olan biri varken,sevildiğin bir ilişkiyi riske atmaya değer mi diye sorarsın kendine?İkircikli kalırsın.Kendini doğruladığın,kendini iyi hissettiğin bir ilişkiden,sevilen olmaktan vazgeçemezsin.

Bana gelince sevginin çakışmasını yaşadığım için mutlu ve şanslıyım...
Lütfen elinizden geldiğince mutlu kalın...
Unutmayın ki...
Tırtılın, dünyanın sonu dediğine
Usta, Kelebek der...

--------------------------------------

bu yazının kaynağı okuduğum yerde yoktu.Sevdiğim bir arkadaşımın üye sayfasında vardı.. bende size aktardım
Old 03-10-2002, 23:23   #47
ege

Yönetime öneri;
buraya kadrolu bir çaycı alalım,

bir sigara odası yapalım,

Birde gazete köşesi koyalım..

belki o zaman misafirler ev sahibi gibi davranır
Old 03-10-2002, 23:49   #48
Admin

Sayın Ege,
Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: ege

Yönetime öneri;
belki o zaman misafirler ev sahibi gibi davranır

Her bilgisayar sahibi bilgisayarını alırken, ihtiyacına göre çeşitli donanım parçalarını almayı atiye terkederek tasarruf etmeye çalışır.

7 yıldır ayakta tutmaya çalıştığım bu site bana birşey öğrettiyse o da herhalde hukukçu meslektaşların almayı en sona bıraktıkları donanımın "klavye" olduğudur!

Site üye sayısı ile üyelerin mesaj sayısı arasındaki bu anlamsız denklem ancak o zaman tutuyor.
Old 04-10-2002, 09:11   #49
Av.Mehmet Saim Dikici

Hımm.. gazete köşesi fikri güzel. Hakikaten; Köşe yazısı yazmak isteyenler için de bir bölüm ayırsak fena olmayacak.. ! Ancak bir şartla, bu köşede yazdıktan sonra, kazara meşhur olacak arkadaşlardan, transfer parası almalıyız.. :-))
Old 04-10-2002, 09:17   #50
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Av. Mehmet S. Tikici
Hımm.. gazete köşesi fikri güzel. Hakikaten; Köşe yazısı yazmak isteyenler için de bir bölüm ayırsak fena olmayacak.. ! Ancak bir şartla, bu köşede yazdıktan sonra, kazara meşhur olacak arkadaşlardan, transfer parası almalıyız.. :-))

Valla normal mesaj atanı bulamıyoruz, köşe yazısı yazmak isteyen çıkacağını hiç sanmıyorum.. Ancak eğer bu konuda istekli üyemiz varsa lütfen kendini belli etsin, hemen böyle bir bölüm açabilirim. Üstelik yazılarına da doğrudan ana sayfadan bağlantı kurarım, hakikaten meşhur olabilir..
Old 04-10-2002, 09:47   #51
Av.Mehmet Saim Dikici

Ben hazırım ve sanıyorum sayın Nus' ta hazırdır!

Walla iyi fikir bence açalım.. yeni bir tip buluruz bu kesin :-)))))))))
Old 04-10-2002, 11:10   #52
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Av. Mehmet S. Tikici
Ben hazırım ve sanıyorum sayın Nus' ta hazırdır!

Walla iyi fikir bence açalım.. yeni bir tip buluruz bu kesin :-)))))))))

Tamam açıyorum o zaman.. Ama 2 yazı gönderip pes etmek yok sonra!
Old 04-10-2002, 13:07   #53
ege

))
Boş kaldığı zamanlar köşeyi ben doldururum)
Old 04-10-2002, 13:31   #54
Admin

Alıntı:
))
Boş kaldığı zamanlar köşeyi ben doldururum)

O zaman sizi şöyle alabilir miyiz?..
Old 04-10-2002, 18:03   #55
ege

tamam ama;meşhur olursam transfer ücreti ne ödücem baştan bileyim de ona göre yazayım
Old 04-10-2002, 19:12   #56
Admin

Alıntı:
tamam ama;meşhur olursam transfer ücreti ne ödücem baştan bileyim de ona göre yazayım

Transfer olduğunuz yerden alacağınız transfer ücretine göre değişir..

Sayın Nus ve Bir Dost'u ile de ayrıca yazılı mukavele yapmamız lazım, zira onlar yazmaya başladı mı, kesin bir yere transfer olurlar..
Old 04-10-2002, 19:47   #57
Kıvılcım

Ceza şartı için önerim sn. Nus için 100.000 USD. aşağısı kurtarmaz.. zira, en az ayda 20 Milyar TL maaş alır, bu kesin.

Old 04-10-2002, 19:47   #58
ege

Sn.Nus'u göremiyeceğiz hiç galiba..
e hadi bekliyoruz kim adım atacak önce de cesaret verecek
Old 04-10-2002, 19:53   #59
Kıvılcım

Adım atmaya hazırız da adım atabileceğimiz köşe henüz hazır değil. :-)
Old 07-10-2002, 09:18   #60
ege

-------------------
kadınla oynamayın!

New York\'tan Los Angeles\'a giden uçakta cingöz bir avukat ile sarIsIn,aptal görünüslü bir hanIm yanyana oturuyorlar.
Avukat hem hanImla yakInlasmak hem de hosçavakit geçirmek
için bir oyun teklif ediyor. Kabul görünce oyunu anlatIyor:
- Size bir soru soracagIm, cevabI bilemezseniz bana 5 dolar
vereceksiniz,
sonra siz soracaksInIz bilemezsem ben size 50 dolar verecegim.
Ve ilk soruyu soruyor:
- Ay ile dünya arasIndaki uzaklIk ne kadardIr?
KadIn tek söz söylemeden çantasIndan 5 dolar çIkarIp adama uzatmIs.
Soru sorma sIrasI sarIsIna gelmis:
- Tepeye 3 ayakla tIrmanIp 4 ayakla asagI inen sey nedir?
Adam dakikalarca düsünmüüs... YanItI bulamamIs... CüzdanIndan 50 dolar

çIkarIp kadIna uzatmIs. KadIn parayI kibarca alIp çantasIna koyarken
avukat merakla sormus:
- Cevap ne?
KadIn tek kelime etmeden çantasInI açmIs ve 5 dolar çIkarIp adama
uzatmIs...
-----------------------------
Günaydın ve iyi haftalar herkese

Mailimde bu fıkra çıktı ve fıkradaki adam neden avukat anlamadım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi