Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kahve yapmak bir sanattır

Yanıt
Old 25-09-2006, 22:59   #1
Av.Nebi

Varsayılan Kahve yapmak bir sanattır

Old 26-09-2006, 00:48   #2
Kavaz

Sayın Nebi;
Bu saatte koca bır sayfa kahve cesıtlerı ile karsılasmak,insanda kahve etkısı yapıyor.İyiki eklemissiniz.Ne kadar guzel olmuslar.Nerde yapılıyorlar?İçerim ben bu kahveleri
Old 26-09-2006, 08:01   #3
Av.Nebi

Nerde yaptıkları hakkında bi bilgim yok sayın inc ama güzel oldugu doğru sağolun
Old 26-09-2006, 11:08   #4
Viyola

Ben içmeye kıyamam bu kahveleri,bir ebru ustası yapmış olmalı bunları
Old 26-09-2006, 13:46   #5
minee.mine

Elvan'a katılıyorum, içmek için değilde seyretmek için yapılmışlar sanki
bunların hatırıda 40 yıldan fazladır şimdi.
Old 01-10-2006, 13:35   #6
Gülümse

Canim mis kokulu ustunde kopugu olan bir kahve cekti simdi. Simdi caycidan bir sade kahve istesem, o hizli kahve makinalarinda iki dakikadan kisa zamanda suyu kahvesine dargin bir kahve gelecek. En iyisi eve gitmeyi beklemek..

Ee sizde buyrun.. Bir aci kahvemimizi icin. Hos ben o kahve ustalari gibi kahvenizi susleyemem ama.. Ama benim susum siz ve hos sohbetiniz olacaktir.

Saygi ile
Gulumseyin..
Old 01-10-2006, 21:07   #7
üye8946

kahve sanatından çok ebru sanatına benzemiş.arkadaşların söylediği gibi seyretmekle yetinirim...
Old 02-10-2006, 14:49   #8
ORHAN DUMAN

DİĞer ArkadaŞlarinda BelİrttİĞİ Gİbİ , Ebru Sanatini Akla Getİrİyor. Benİm Gİbİ GÖrsellİĞİ Önem Veren Bİrİsİ İÇİn Çok GÜzel Bİr Manzara Ama .. Bu Kahvelerİ İÇmeye Bende Kiyamam. Buna Benzer GÖrsel, Salata, Kahve Vs. Resİmlerİnİzİ Beklİyoruz. Ama Nasil YapildiĞini Da Anlatirsaniz... Olur Ya Belkİ Yapabİlİrİz. TeŞekkÜrler...bu GÖrsel Sanati Bİzlerle PaylaŞtiĞiniz İÇİn..
Ne DemİŞler;
GÖnÜl Ne Kahve İster Ne Kahvehane,
GÖnÜl Dost İster Kahve Bahane...
Old 07-10-2006, 16:22   #9
ege

sanat eseri gibi kahveler,

nerdeyse bunlar bi toplanıp içsek
Old 19-10-2006, 00:16   #10
Cest la vie

Bu bana yapilan bir iskence! Bu resimlerin kaldirilmasini talep ediyorum.
Yurt disinda oldugumdan Turk kahvesine nasil hasret kaldim anlatamam. Gelmeden valizime koymayi planlamistim ama unutulan bir seyler muhakkak olur bilirsiniz. Benim valizimin eksigi kahve- hatta cezveydi! Gecenlerde Turk Kahvesi buldum ama bu defa da cezvem yok diye alamadim Ah o koku..
Dun ruyamda 1 fincan kahve icin Tarsus'ta her zaman gittigim bir lokantada nasil olay cikariyordum anlatamam. En son bir daha buraya hic gelmeyecegim, cok ayip ettiniz falan diye soylenirken uyandim.
1 bardak kahve ya.. Tarsusi olsun.. 1 cay bardagi..
Allah rizasi icin...
Old 06-11-2006, 01:38   #11
Ayfer Gökçen

Varsayılan Kahve tiryakileri için yüzük tasarımı

Elinden kahve fincanı düşmeyenler için Yalnız bu fincanda fal bakılamıyormuş
Old 15-12-2006, 22:26   #12
anti-leviathan

Neşeli iksir tarifi

itiraf ediyorum:
Roma Hukuku sınavından önceki gece sabahlamam şarttı..
ve neskafe ile kolayı karıştırarak elde ettiğim iksiri içtim.. mide rahatsızlığı olanlar için tavsiye etmiyorum; ama 20 dakika sonra uyumak isteseniz de uyuyamıyorsunuz
Old 15-12-2006, 23:40   #13
anti-leviathan

Varsayılan kahve içmek de sanattır..

buarada kahve içmek de bir sanattır.. 40 yıl hatrı olan başka bir içecek biliyor musunuz? o yüzden hakkını vermek lazım içerken..
Old 16-12-2006, 06:23   #14
Cest la vie

Alıntı:
Yazan anti-leviathan
itiraf ediyorum:
Roma Hukuku sınavından önceki gece sabahlamam şarttı..
ve neskafe ile kolayı karıştırarak elde ettiğim iksiri içtim.. mide rahatsızlığı olanlar için tavsiye etmiyorum; ama 20 dakika sonra uyumak isteseniz de uyuyamıyorsunuz

Son sinifin, son doneminin, son sinavi... Artik bende enerji kalmamis, calisamiyorum. Sinif arkadaslarimdan da bu iksiri duyuyorum. Deneyecegim, dedim ve denedim. Sonuc: Gercekten uyuyamadim! Ama ders de calisamadim, mide bulantisi ve agrisiyla yataga uzandigimi ve hicbir sey okuyamadigimi hatirliyorum. Keske yapmasaydim da bari uyuyup yorgunlugumu alsaydim demistim o gun.
O yuzden denemeyi dusunenler varsa, riske giremeyecekleri gunlerde denememelerini tavsiye ederim. Bosu bosuna sinaviniz yanmasin.
Old 16-12-2006, 18:09   #15
nigartp

Mesaj Kahve nedir?

Gecenin bir saati ders çalışılırken akla düşen şu konu bitsin hemen gidip hazırlayacağım diye hayalleri kurulan sonra pür heves mutfağa gidilip bittiği görüldüğünde ağlatan bunu gören babadan çocuğum böyle küçük şeylere ağlıyorsun hayatta daha nelerle karşılaşacaksın... diye nasihat dinleten ve ufak çaplı azar yedirten yine de sevilen,çok sevilen dert ortağı,sınav yoldaşı kültürümüzün bir parçası.
Old 16-12-2006, 21:10   #16
allegria

Ders çalışmaya başlamadan önce nescafe içmek adet oldu benim için.Biliyorum tamamen psikolojik ama eğer içmezsem hemen uykum geleceğini düşünüyorum.Şu kola kahve iksirini ilk kez duyuyorum bir ara ben de deneyeyim bari Gerçi midem çok hassastır bu iksiri kaldırabilir mi bilmiyorum ama sınavlar yaklaştığına göre denemeye değer

Ayrıca yukardaki o kahveleri içmeye kıyamma ben ya resmen ebru sanatı yapmışlar hepsi çok güzel teşekkürler
Old 30-12-2006, 13:26   #17
a.tan

kahve-kola iksirini ben de denedim, işe yarıyor. Çok kaçırmazsanız rahatsızlık vermez. Ama bunun da tiryakisi olanlar biliyorum.
Bir de, bu güzel kahvelere ulaşabilirseniz, sakın kola eklemeyin
Old 24-12-2008, 12:38   #18
Av.Y.Selim ÜSTÜN

kahve kola iksiri güzeldir ama miğde delebiliyor .

Eskiden çok farklı kahveler vardı. Ben fakültedeyken ki henüz o zaman beyazıt camiinin arkasında çınaraltı turistik bir açık hava cafesiydi. Haftada 1 gün gider kömürde türk kahvesi tadı yaşardım. Türlü türlü türk kahveleri vardı. Anasonlu, çikolatalı, küçük sulu, sakızlı, naneli yani bir sürü vardı. O tür mekanları kapatıyorlar yerlerini daha çok yabancı kahve türlerinin yoğun olduğu yerler açılıyor. Gidiyorsunuz türk kahvesi diyorsunuz. Bir kısmı türk kahvemiz yok diyor. Eğer şanslıysanız türk kahvesi bulabilirseniz, garsonun nasıl olsun sorusuna sakızlı az şekerli derseniz gelen kahveniz az şekerli türk kahvesi ve yanında bir adet ciklet olabiliyor. İşin traji komik tarafı kahve satan bir dükkanda çalışan garson ciddi ciddi sakızlı türk kahvesini duymamış olabiliyor. Çok üzücü. Eğer kömürde çok çeşitli türk kahvesi yapan mekanlar biliyorsanız İstanbulda ve paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla.
Old 05-02-2009, 06:16   #19
judge_baha

Gerçekten içmeye kıyılcak bir şeye benzemiyor.Arşivlik bunlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi