Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tedbİren ÇocuĞu GÖrme İŞlemİ KaÇ GÜn SÜrer, SÜreÇ Nasil İŞler?

Konuyu Kilitleyin
Old 03-01-2009, 14:03   #1
Konuk

Varsayılan Tedbİren ÇocuĞu GÖrme İŞlemİ KaÇ GÜn SÜrer, SÜreÇ Nasil İŞler?

SÜreklİ Hakaret EttİĞİ, BİrkaÇ Kez Şİddet UyguladiĞi, Memleketİne Zorla Tayİnİmİ ÇikarttiĞi İÇİn EŞİme BoŞanma Davasi AÇtim. Ev EŞyalarimi SakladiĞi İÇİn 5 Aydir ÇocuĞunu GÖstermedİm. Tutarsiz OlduĞu İÇİn ÇocuĞu KaÇirmasindan Korktum. Tedbİren ÇocuĞu GÖrmek İÇİn 1 Hafta Önce SÜrecİ BaŞlatti. SÜreÇ Nasil İŞler? KaÇ GÜn İÇİnde Karar Çikar. ÇocuĞum 2,5 YaŞinda Ne Siklikla ÇocuĞu GÖrmesİne İzİn Verİlİr.teŞekkÜrler.
Old 03-01-2009, 14:41   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Ev eşyasını sakladığı için çocuğu babasına göstermediğinizi belirtiyorsunuz, kişisel nedenlerle çocuğun anne ya da babasıyla görüşmesini engellemek çocuğun haklarına saygı duymamaktır.

Tutarsız olduğunu belirtmişsiniz, mahkeme kişisel ilişkinin düzenlenmesi istemi önüne geldiğinde uzmanlar aracılığıyla araştırma yapar ve çocuğun kişisel ilişki kurmasının çocuğun yararına uygun olup olmayacağına ve ne kadar, ne sıklıkla görüşmesi gerektiğine çocuğun sağlık, gelişim ve haklarına uygun olarak karar verir. Bu sürecin ne kadar süreceğine dair kesin bir şey söylemek zor, bulunduğunuz yerde adliyedeki iş yüküne göre değişir.

Çocuğun babasıyla kişisel ilişki kurmasının çocuğun yararına olmadığı düşüncesindeyseniz buna ilişkin savlarınızı ileri sürüp kanıtlayabilirsiniz. Örneğin çocuğa şiddet uyguluyorsa kişisel ilişki kurmasına izin verilmez.

Haklarınızı güvenle kullanabilmek için bir avukattan yardım almanızı, mali gücünüz elverişli değilse bulunduğunu yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi