Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

dava delili hk.

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-11-2014, 16:47   #1
Konuk

Varsayılan dava delili hk.

slm.Eşimle boşanma davamız var.Eşim dilekçesinde benim masraflara katılmadığımı iddia etmiş vs.. Halbuki ben evliliğimizin ilk gününden beri evimizin pek çok eksiğini kendi maaşımla satın aldım. Kredi kartı ekstrelerimde bu harcamalar çokça görülüyor. Yanı sıra market alışverişleri ve kendi ihtiyaçlarım içinde yaptığım masraflar ekstrelerimde mevcut. Eşim ise evliliğimiz boyunca bizim için yalnızca faturaları ödedi. Bi iki mutfak alışverişi yaptı o kadar. Evi çekip çeviren, yemeği temizliği yapan ise ben oldum. Bi eş olarak üstüme düşeni fazlası ile yaptım. en sonunda davayı açtı ve işte masrafa katılmadı yemek yapmadı gibi asılsız iddialarla boşanma davası açtı. Henüz ilk duruşma olmadı. Ben de bir av. tuttum. Avukatım davanın büyük bir ihtimalle reddedileceğini söyledi. Eşim de böyle söyledi bana, onun için anlaşmalı ayrılalım dedi, ben kabul etmedim. Avukatım bana epey bi bilgi vermişti. Ama ne vakit eşimin avukatı onu arayıpta anlaşma istiyoruz dediğinde avukatımın sözleri ve davranışları birden değişti. Beni kaşla göz arasında çok cüzi miktara anlaşmayı kabul edeyim diye saçma bahanelerle beni korkutarak ikna etmeye çalıştı. Ben avukatıma anlaşmayı istemiyorum çünkü ben boşanmayı istemiyorum dedim. Bizim aramızda geçimsizlik yok sadece ailesinin kaprisleri yüzünden bu durumdayız dedim. Davanın reddini istedim. Avukatım cevap dilekçesi yazdı, bu güzeldi. Sonra ben avukatıma masraflara katıldığıma dair düzenli olarak dosya halinde tuttuğum banka ekstrelerimi ödeme makbuzlarımla beraber sundum. Yaklaşık 4 yıldır evliyim ve 4 yıllık ekstrelerim tamamını sundum. Masraflara katılmamak şöyle dursun eşime kıyasla daha az kazandığım halde ondan daha çok masrafı evimiz için yapmışlığım fazlasıyla ekstrelerde görülüyor. Biz eşimle 4 yıldır evliyiz ama son 1 yıl kadardır ayrı odalarda eşimin isteği doğrultusunda ayrı yaşamaktayız. Eşim yemeğini dışarda yiyip öyle geliyor. Ben de masrafımı kendim karşılıyor eşim yine faturaları ödüyor ben de buna mukabil ev temizliğini yine sağlıyorum. Yalnız benim evimiz için yaptığım masraflar evliliğimizin ilk 3 yılındadır. Son 1 yıldır zaten ayrı yaşadığımızdan harcamalarım kendi şahsi giderlerim ile ilgili oldu çünkü zaten eve alacak bişi kalmamıştı. Şimdi merak ettiğim; Ben bugün mahkemeye gittim ve dosyada avukatım tarafından delil olarak konulan banka ekstrelerimden sadece eşimle ayrı yaşadığımız bu son 1 yılın son 5 -6 ayına ait bikaç ekstre vardı. Bunlarda benim evimiz için yaptığım fazla bi alışveriş pek tabiki yok. Çünkü biz son bir yıldır zaten ayrı yaşıyoruz. Benim evliliğimiz içinde çokça yaptığım masraflar ilk 3 yıllık banka ekstrelerimde mevcut ve bunlar dosyaya konulmamış ? tüm evrakları da okudum ve benim yaptığım harcamaların evliliğimiz boyuncaki tüm ekstreleri elimizde mevcuttur gibisine bi ibarede yer almıyor.Avukatım ile ihtilafa düşmek istemiyorum. Ama neden ona verdiğim tüm ekstrelerimi özellikle evimiz için yaptığım alışverişleri içeren ekstreleri dosyaya koymamışta bizim son 5 -6 aydır ayrı yaşadığımız bir zamanda salt kendi adıma yaptığım alışverişleri içerir ekstreleri koymuş dosyaya ? Ben mi yanlış anlıyorum bilemiyorum. Şimdi o ekstrelerin gidip dosyaya konulmasını avukatımdan isteyebilir miyim. ? Henüz ilk duruşma olmadı. Bana artık konulamaz dosyaya diyebilir mi ? Ben kendimde götürüp koyabilirim aslında. Bunu yapsam ayıp mı olur ? Avukatımla karşı karşıya gelmek istemiyorum ama dosyada olmaması gereken ekstreleri görünce işkillendim. Avukatımla sözlü olarak ücretide konuşup anlaştım bir kısmını da ödedim. Şimdi onu avukatım olmaktan men etmek istersem bunun bana cezai bir müeyyidesi olur mu ? Ki aslında bunu yapmakta istemiyorum..ne yapmalıyım avukatıma nasıl davranmalı nasıl konuşmalı ondan neyi nasıl talep etmeliyim ?Bu hususlarda tecrübeli değilim. Belkide avukatım benim menfaatime böyle yapmıştır diycem ama ben kendimce mantıklı bulamadım bu ekstreler durumunu..Henüz ona bi tepkide göstermedim, onun için önce size danışmak istedim Lütfen beni yönlendirin...tşk. eder iyi günler dilerim.
Old 30-11-2014, 14:37   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,
Delil sunulmasına ilişkin sorunu en sağlıklı şekilde dosyanızı takip eden avukatla çözebilirsiniz.

Avukatınız size açıklama yapacaktır.

Eğer çalışma usulü konusunda anlaşamazsanız başka seçenekleri de düşünebilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi