Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Değerli Hocalarımız

Yanıt
Old 07-08-2008, 23:06   #151
Av.Emin

"Kim değirmene önce gelirse ,unu o öğütür."
Bir Alman atasözü
Old 08-08-2008, 15:07   #152
Dilge

Prof. Dr. Metin Feyzioğlu! Fazla söze gerek yok!
Old 08-08-2008, 15:20   #153
slide

prof.dr Metin Feyzioğlu çok çok değerli olması yanında ailenizden biri kadar sıcak ve içtendir..
Old 11-08-2008, 13:41   #154
Dilge

Alıntı:
Yazan slide
prof.dr Metin Feyzioğlu çok çok değerli olması yanında ailenizden biri kadar sıcak ve içtendir..

kesinlikle katılıyorum!
Old 14-11-2008, 14:47   #155
pelinaksoy

başkent üniversitesi 2.sınıf öğrencisiyim
sayın hocalarım AHMET MUMCU,ZEKİ HAFIZOĞULLARI VE BÜLENT KENT'e gerçekten çok şey borçluyum.daha dönemin ortası olmasına rağmen bana kattıkları değerleri hiçbir zaman unutmayacağım ve bu kadar kıymetli hocalardan ders aldığım için çok şanslı hissediyorum kendimi.geçen sene malesef sayın TURGUT AKINTÜRK'ün rahatsızlığı sebebi ile dersini alamamış olmamdan dolayı ne kadar şanssızsam diğer hocalarımın bana kattığı değerlerden dolayı bir okadar şanslıyım.
Old 23-01-2009, 00:13   #156
Alican MERT

Başta belirtmeliyim ki; tüm hocalarımız değerlidir.Lakin hepsini görüp,tanıyıp,onlardan ders alma imkanımız olmuyor.

Doğu Akdeniz Hukuk Fakültesinde 1,5. sınıfım.Prof.Dr.Ali ERTEN hocamız gerçekten fakültenin ve okulun neşe kaynağı.Okul diyorum çünkü derslerine diğer bölümlerden dinlemeye gelen bir çok öğrenci oluyor.Öğrenci ile kurduğu abi-kardeş ilişkisi,derslerde konuya ilişkin kesin akılda kalıcı olan,gerçekte yaşamış olduğu bir olayın bulunuşu ile vazgeçilmez biridir.

Ayrıca Yrd.Doç.Tufan Erhürman da fakültemizin değerli hocalarından biridir.İdare hukukunu ilk derse girdiği günden itibaren(okulun ilk günü derse başlamıştık) sevdiren bir insan.Dersi adeta kükreyerek anlatıyor ve toplamda 90 dakika boyunca dikkatimizi üzerinde topluyor.Bir an bile konsantrasyon eksikliği olmuyor.

Ayrıca şu an Ankara Hukuk Fakültesinde ders verip,okulumuza da gelen saygıdeğer Prof.Erkan Küçükgüngör ve Yrd.Doç.Özlem Erişgin hocalarımızı da unutamayacağım.Roma hukukunun renkli hocaları.

Yineliyorum;tüm hocalarımız değerli.Bulundukları mevkilere gelmek gerçekten kolay değil.Burada sayamadığım tüm değerli hocalarıma saygılarımla.
Old 19-02-2009, 22:36   #157
bilgegirgin

Çok üzülerek söylüyorum ki maalesef Türk Hukuku çok büyük bir hukukçusunu Sayın Prof.Dr.Turgut Akıntürk'ü kaybetti.Medeni Hukuk derslerinin eşsiz hocası,Başkent Üniversitesi önceki dekanı olan hocamızı bu sabah kaybettik...Tüm hukukçuların başı sağolsun...
Old 26-05-2009, 21:39   #158
aa_jurist

ben bu sene ankara hukukta 1. sınıf eğitimimi tamamlamak üzere finallere hazırlanıyorum..lakin medeni hukuk sınavından birgün önce üstelik okulun sınavlar dolayısıyla tatil olmasına rağmen anayasa hukukundan ders olduğu söylendi.Üstekik çok önce değil 25.5.2009 pazartesi ama sıradan bir anayasa hukuku dersi değil ERDAL ONAR'ın ANKARA HUKUKdaki son dersi.Okuyanların bildiği uğur mumcu salonu rahatlıkla 650 kişi alan salon ağzına kadar dolu ve ağlayanlar... belki 2. 3. 4. sınıfda erdal hocayı birdaha: kalsa dahi görmeyecekler ama bu ne sevgi sınıf da bir duygusallık gözlerde yaş ...Bir öğretim ancak bu kadar özveri ile olabilir .'önemli olan alkışlanmak değil alkışlanası iş yapmak 'sözünü gerçekleştiren BİR EKOL .ama biz onun hem yaptığı işleri hemde kendisini yürekten alkışlıyoruz bize hukuk fakültesini sevdiren hocamıza yürekten sevgiler...
Old 29-05-2009, 16:46   #159
av.cemile

1. sınıfta Medeni hukuk dersini Prof. Dr. Turgut Akıntürk Haocadan almıştım. Allah rahmet eylesin. Muhterem bir insandı.
Prof. Dr.Ali Erten Hocamızdan Eşya Hukuku dersini almıştık. Unutamayız. Demek Doğu Kadeniz Üniversitesinde şimdi.
Prof. Dr.Erdal Onar Hocamın ise belki yine dersini dinleme ümidim vardı. O da bitti anlaşılan . Unutulmayan Anayasa Hukukçusu. Hakkında Ekşi sözlükte olduka güzel iltifatlar var. Herkesin gönlüne taht kurmuş birisi.

Özlemişim öğrencilik yıllarını.
Old 29-05-2009, 20:57   #160
revitalize

Prof.Dr.Erdal Onar Hocayı unutmak mümkün değil,çok tatlı bir hocamız kendisini görünce sarılıp öpmak isteği uyanırdı içimde.
Lale Sirmen hocamı da unutamam isim olarak bırakın diğer fakülteleri aile efradımızdan dahi duymayan kalmamıştır,A şubesine girerken o sene B şubesine geçmişti ve gözümü o kadar korkutmuşlardı ki(uzatıpta kalan derslerinden eşya olan arkadaşları da gördükçe) finale çalışmamıştım bile nasılsa kalacam diyerek ama bütte verdim,önyargı bu olsa gerek,tabiki bu arada Şebnem Akipek hocama da ayrıca selamlar
sevgili ceza hocası Muharrem Özen hocamı da anmadan geçemiycem alttan aldığım tek ders olarak ceza genel vardı ve kalırsam sadece tek ders yüzünden bir sene uzatçaktım o zamanlar zoruma gitse de onun vesilesiyle gözüme korkutucu gelen kitapları bitirdim ve cezayı çok seviyorum
Old 30-05-2009, 18:47   #161
suskun_juliette

Hayatımda hiçbir zaman Refik KORKUSUZ hocamız kadar mesafeli,ama yakın,çok yol kat etmiş fakat sanki bizimle o yolları tekrar yürüyormuş gibi bir hava yaşatan bir insan görmedim.Yüzünü hiç görmese de bir 'İyi günler' dediğinizde İyi günler deyip geçiştirmez,ardında da teşekkür eder mutlaka.Bu kadar beyefendi,bu kadar bilgili,resmen derya deniz!
Old 31-05-2009, 18:04   #162
limpid

Bülent Tanör diyorum başka da birşey demiyorum.
Old 31-05-2009, 21:59   #163
üye25928

Selçuk Hukuktaki ilk senemin ardından

Mehmet Ayan hocamızın dersini hep küsrünün sağ tarafına yaslanarak anlatması ve sonra derste bu durumdan şikayetçi olmasını unutamam herhalde

Yavuz Atar hocamızın dersi benim ufkumu genişletti demokrasi konusunda özellikle bir de bazen çok kaliteli espiriler yapardı.

Mustafa Avcı hocamızın "Ben ders anlatırken sınıftaki karıncanın ayak sesini duyacağım." deyişi de hafızamda kalıcı bir yer elde etti galiba.

Abdurrahman Savaş hocamızın dersteki ilginç örnekleri ve "Hukukta bir sorunun birden fazla doğru cevabı olabilir önemli olan en doğru olanı bulmaktır." sözünü kolay kolay unutmayacağım.
Old 01-06-2009, 11:02   #164
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Ruhan
Bülent Tanör diyorum başka da birşey demiyorum.

Hukuk Fakültesinde derslere doğru dürüst girmezdik. Ancak düzenli olarak takip ettiğimiz dersler, Bülent Tanör'ün dersleriydi. 2 sınıfa geçtiğimizde hatta 3. sınıfa geçtiğimizde hala onun (kalmadığımız halde ) 1. sınıftaki derslerine girerdik. Onu dinlemek, büyük bir zevkti. 17 yaşında bir çocuk olarak o halimi hatırladığımda onunla karşılaşmak benim için büyük bir şanstı.

Ona özenirdik. onun gibi her olayda farklı bir şey yakalamaya çalışırdık. Farklı olmaya çalışırdık.Tabi komik dururdu.

Şimdi daha iyi anlıyorum, yaşamamıza yaptığı katkıyı..

Rahmetle ve saygıyla anıyorum.
Old 01-06-2009, 12:30   #165
limpid

Alıntı:
Yazan adnan koray
Hukuk Fakültesinde derslere doğru dürüst girmezdik. Ancak düzenli olarak takip ettiğimiz dersler, Bülent Tanör'ün dersleriydi. 2 sınıfa geçtiğimizde hatta 3. sınıfa geçtiğimizde hala onun (kalmadığımız halde ) 1. sınıftaki derslerine girerdik. Onu dinlemek, büyük bir zevkti. 17 yaşında bir çocuk olarak o halimi hatırladığımda onunla karşılaşmak benim için büyük bir şanstı.

Ona özenirdik. onun gibi her olayda farklı bir şey yakalamaya çalışırdık. Farklı olmaya çalışırdık.Tabi komik dururdu.

Şimdi daha iyi anlıyorum, yaşamamıza yaptığı katkıyı..

Rahmetle ve saygıyla anıyorum.

bazı insanlar hiç ölmemeli denir ya onlardan birisiydi. hele o engin bilgisi hocayım diye ortada gezenlerin bırakın bilgisini aklının alamayacağı kadar sonsuzdu. umarım huzura kavuşmuştur.
Old 01-06-2009, 13:19   #166
hakikiavukat

Derslere pek katılmadığım için doğrudan şahit olmadım ama şu an hakim olan bir ev arkadaşımdan duyduğum bir sözü avukatlık hayatımı çokca etkileyen hocam Bahtiyar AKYILMAZ. Bir dersinde şöyle bir söz nakleder " Gördüklerinize inanmayın , duyduklarınıza da , hem görüp hem de duyduğunuz şeylerinse ancak yarısına inanan. ". Hakikaten de ne idüğü belirsiz şu dönemde ne müvekkilin ne karşı tarafın ne adliyedeki personelin ne posta memurunun ne , ne de ..... sözüne pek inanılamıyor. Belki benim hepsiyle ilgili yaşanmışlıklarımdandır ama kendisini sokakta görsem tanımayacağım bir Hocanın rivayetle ulaşan bu sözüyle mesleğin zorluklarına alışmak daha kolay geliyor. Halen şortla - güneş gözlüğüyle derse giriyor mu bilmiyorum ama uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim. ( Selçuk Üni. Hukuk Fakültesi 2002 )
Old 17-06-2009, 02:07   #167
ndl

Sayın Eflal,sana katılıyorum ki onu benim ayrıca hemşerim olur..Ben de Doğu Akdeniz Üniveristesi HUkuk Fakültesi öğrencisiyim ve Zehreddin hoca bu dünya da var olan en iyi,en espirili () şakalarını çok özledik)ve en çok saygı duyup,sevdiğim,örnek aldığım tek ender insandır.Lakin bir şeyin değeri kaybedilince anlaşılırmış,bizim öğrencilerimizde Zehreddin hocanın değerini burdan gittikten sonra anladılar ama neye yarar.Kısacası 'meyve veren ağaç taşlanır'.(Zehreddin hoca okuyacak olursa bu atasözünden ne demek istediği anlar.)Ona ,bize verdiği bilgilerden dolayı ve bir hukukçunun nasıl olması gerektiğini öğrettiği için çok ama çok teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum canım hocama.
Old 26-06-2009, 09:14   #168
sinemis_1312

Erdal ONAR hocamızı da unutmamak gerekir...her hafta ankaradan eskişehire gelip bizlere mükemmel ders anlatımının hakkını ödeyemeyiz...
Old 03-07-2009, 02:35   #169
üye26898

tabi ki SEMİH GEMALMAZ
Old 04-07-2009, 21:52   #170
ankara7406

anayasa hukuku alanında Saygıdeğer Erdal Onar hocamızın da takdir ettiği AÜHF B şubesi ders hocası Levent Hocayı anmamak, takdirlerimi ve teşekkürlerimi sunmamak hata olurdu benim için... Ders anlatımındaki sistematiği ve ders arasında verdiği 2 dakikalar ile sanırım sui generis bir hocadır... Daha genç olması hasebiyle gelecekte Anayasa alanının ekollerinden biri olacağında sanırım ondan ders alan kimsenin kuşkusu yoktur... Daha Hukukun H sini öğrenmeye başladığımız 1. sınıfta bize her şeryi sabırla en kolay şekişlde akıcılıkla anlatan Saygıdağer hocamıza şükranlarımı sunuyorum...
Old 31-07-2009, 15:13   #171
av.ozancelik

Hocaların hocası Prf.Dr Turhan Esener, Ceza hukuku alanındaki ilgimin nedeni Prf.Dr. Emin Artuk, hocamızı nasıl unuturuz...
Old 01-08-2009, 16:11   #172
mrmrcı_savcı_adayı

Mutlu

Alıntı:
Yazan av.cgoksen
Anayasa Hukuku derslerinin unutulmaz ismi Prof.Dr.İbrahim Ö.Kaboğlu'nu da hatırlarsınız o zmn.
Bu kadar kibar,bi o kadar da iğneleyici ders anlatan başka bir hoca tanımadım.Engin bilgilerinden yararlanma fırsatı bulduğum için şanslıyım.
Ancak 5.senenin bütünlemesinde tek dersim Anayasa Hukukuydu ve Anayasa Hukukundan geçerek okulu bitirdim.Takdir edersiniz ki bu açıdan da hocamı unutmam mümkün değil!!

kaboğlu marmaralıların kabusu ama bitanesi
Old 01-08-2009, 18:41   #173
üye25928

Prof. Dr. Mustafa Erdoğan, 3 kitabı var bende. Gerçekten Anayasa Hukuku söz konusu olunca aklıma ilk o geliyor (Yavuz Atar'ı Saymazsak )
Old 03-08-2009, 20:28   #175
yalcin3

Sayın Erdal Onar'dan ders alabilmeyi öyle çok isterdim ki...Sırf bu yüzden kıskanıyorum AÜHFliler'i DEÜ'de Doç.Dr.Muhammet Özekes dışında hiçbir hocam için "değerli" sıfatını heba edemem.
Old 04-08-2009, 22:27   #176
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Sayın Erdal Onar'dan ders alabilmeyi öyle çok isterdim ki...Sırf bu yüzden kıskanıyorum AÜHFliler'i DEÜ'de Doç.Dr.Muhammet Özekes dışında hiçbir hocam için "değerli" sıfatını heba edemem.

Erdal Onar hoca konusunda hem fikiriz
Old 05-08-2009, 22:33   #177
MiMi

Yeditepe Üniversite'sinde bana ceza hukukunu sevdiren birbirinden değerli üç hocadan ders aldım. Mehmet Emin Artuk, Ümit Kocasakal ve Yener Ünver'dir bu kıymetli hocalar. Özellikle Yener hocamın ceza hukukuna ve bunun yanında bir çok hukuk dalına vakıf oluşu bizim için inanılmaz bir fırsattı, derslerde onu dinlerken büyülenirdim. O kadar azimli ve o kadar dolu bir insan ki, sizin anlatılanı anladığınızı hissedene kadar anlatmaktan vazgeçmezdi, bazen kendi de yorulsa ve sıkılsa da...
Bir keresinde ortak ders aldığımız bir arkadaşımız, Yener hocamızdan, dersin öğrencisi olmayan bir arkadaşının sadece bir dersliğine derse girip giremeyeceğini sordu. O da büyük bir tebessümle "Tabii ki" dedi ve sonra o arkadaşın elini sıkarak "Merhaba, ben Yener Ünver, memnun oldum" diyerek tüm alçakgönüllülüğüyle onu sınıfa davet etti. O muhtemelen bunu hatırlamayacaktır bile ama benim için çok önemliydi bu. Çünkü eğitim hayatım boyunca hoca olmuş ama "insan" olamamış bir çok "insan" la karşılaştım. Bu yüzden O diğerlerinden çok çabuk ayırt edilebilecek değerli bir insandır. Benim idolümdür.
Old 28-09-2009, 02:40   #178
slide

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus

Erdal Onar hoca konusunda hem fikiriz

O kadar ince bir insandır ki pazarda görür kalabalık dinlemez sizden önce selam verir. Markette görür yine sizden önce selam verir. Kırmızı elma yanaklarıyla öylesine sevimlidir ki koşup sarılasınız gelir.
Old 29-09-2009, 10:46   #179
av.metinmso

Kesinlikle Burak Özen..

Elinde kupası, olayı size yaşatırcasına ve hukuki boyutuna zihninize kazırcasına bir anlatım.

Şu an uygulamada önüme bir olay geldiğinde dahi aklıma hemen gelen örnekler..

Teşekkürler hocam
Old 01-10-2009, 23:14   #180
Av. V. Gözde Arıkaya

erdal onar emekli oldu.
dün de emekli olan 4 hocamız için okulumuzda ankara hukuk anıları konulu etkinlik gerçekleştirildi.erdal hoca diğer hocalarımızın iki katı alkış aldı

metin günday ın adını göremeyince çok üzüldüm burda!
değerli,kıymetli,sayın,muhterem,fevkalade idare hukuku dehası metin günday!

karizmatik otorite budur.idari yargıyı sevdim onun sayesinde.daha ötesi var mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi