Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Adli Tatilde Tatile Gidemeyen Avukatlara Öneriler
Büroda Bilgisayar Başında Vakit Öldürmek 18 42,86%
Evde Dinlenmek 11 26,19%
Eş Dost Ziyaretleri 10 23,81%
Hiç Bir Amacın Olmadan Yürümek 5 11,90%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 42. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 265)

Adli Tatilde Tatile gidememek:(

Yanıt
Old 06-08-2009, 13:14   #1
av.heimatlos

Mutsuz Adli Tatilde Tatile gidememek:(

Farklı bir konu açmak istedim Adli Tatil olmasına rağmen tatile gidemeyen avukatlar için öneri ne olabilir
Old 06-08-2009, 23:35   #2
Av.Fatma Dündar

Bu seçenekleri beğenmedim. E seçeneği olarak ; duruşmalardan dolayı ilgilenilemediği için hafifçe gevşeyen icra borçlularını ziyaret etmek , şık bir tercih olabilir.(Rumuz
Old 07-08-2009, 09:05   #4
NurTuna

Mutlu

Yürümek iyidir bence fakat yürümeyi ve doğanın tadını çıkarmayı amaç edinerek.
Old 07-08-2009, 12:10   #5
av.seçil

TÜmden Tatİl Etselerde Bİzde DoĞru DÜzgÜn Tatİl Yapsak...bence En MaĞdur Olan Avukatlardir...
Old 07-08-2009, 15:39   #6
Av. Engin EKİCİ

Başkasının yanında çalışmakta olan avukatlar bakımından adli tatilde doyasıya bir tatil imkanı zaten yok. Adli tatilde duurşmaların yok denecek kadar az olması nedeniyle icra takiplerine ağırlık verilir ve icra müdürlükleri adli tatil öncesi ve sonrasına nazaran daha da yoğundur. Adli tatili "tatil" yaparak değerlendiremeyen bağlı çalışan avukatlar da, kendileri gibi adli tatilde çalışmak durumunda olan meslektaşlarını icra müdürlüklerinde gördükçe yalnız olmadıklarının ve çalışmanın tatilde olunsa bile ne kadar "kutsal" olduğunun ayırdımına varırlar. İçlerini huzur esintisi kaplar. Bu esintiyle bir sonraki adli tatili sabırsızlıkla beklerler..
Old 08-08-2009, 23:29   #7
Av.Duygu Işık Behrem

Güya bugün itibari ile izne ayrıldım. Ancak işin komik tarafı izne ayrıldığım gün bile(Cumartesi olmasına rağmen) 14:30'a kadar çalıştım; en son tüm dosyaları taramaya kalktım fakat bir süre devam ettikten sonra çıldırmaya başladığımı düşünerek vazgeçtim

6 senedir ilk defa aklımda hiç iş olmadan tatile çıkacağım, daha önceki yıllarda neden bilmiyorum ama giderken hep çok tedirgin oluyordum. Yanıma sadece bilgisayarımı alıyorum ne internet bağlantısı ne de televizyon olacak gideceğim yerde. Sadece deniz, kitaplarım, müzik, sinema ve doğayla içiçe olacağım bu sene! Bu da beni sabırsızlandırıyor doğrusu... Dopdolu 7 gün! Umarım her sene olduğu gibi 3. gün dönmeye niyetlenmem

Tüm meslektaşlara öncelikle tatil yapabilme fırsatı; ardından da keyifli bir tatil yapmalarını diliyorum...
Old 09-08-2009, 03:41   #8
üye18721

Alıntı:
Yazan Av.Ahmet Erkan
Farklı bir konu açmak istedim Adli Tatil olmasına rağmen tatile gidemeyen avukatlar için öneri ne olabilir
Tatil,deniz,güneş gibi bize yabancı unsurları düşünmeden;) daha yoğun çalışmak ve çalışmak! olabilir.
Old 10-08-2009, 10:14   #9
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Çalışma temposunu yavaşlatmak olabilir mi ?Ya da daha da hızlandırmak?Duruma göre işe yarayabiliyor
Old 10-08-2009, 13:56   #10
hülya eren

Varsayılan tatil

mesleğin başında adli tatil olur mu diye idealist-büyük laflar ediyordum,şimdi kısaltıldı diye kızıyorum
buğday hasadına gidecekler için düşünülmüş bir tatilin gelinen noktada çalışan her insan için zorunlu bir ara vermenin olmazsa olmazı noktasında bu yıl
cep telefonunun tamamen kapatarak,büroma adli tatilde olduğumu yazarak,yanımda kitaplar,sadece güneş,deniz ve rüzgarın sesi ile tatilde olacağım tüm arkadaşlarıma özellikle büyükşehirlerde avukatlık yapanlara kendilerini şarj etmelerini öneririm.
elif şafak'ın "aşk" kitabı bu tatilin ve her zamanın başucu kitabı olacak
hayatı kaçırmayın
sevgiyle,dostlukla
Old 10-08-2009, 22:54   #11
Av.Seniha YALÇIN

Adli tatilde tatile gitmek hakim ve savcılar için sözkonusu sanırım.Avukatlar bürolarında ortalık düzenleyip yeni müvekkiller beklemeli ve yeni davalar almalılar...
Old 12-08-2009, 08:40   #12
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan Av.Fatma Dündar
Bu seçenekleri beğenmedim. E seçeneği olarak ; duruşmalardan dolayı ilgilenilemediği için hafifçe gevşeyen icra borçlularını ziyaret etmek , şık bir tercih olabilir.(Rumuz

Üstadım gerçekten çok güzel bir seçenek eklemişsiniz.Bence de E seçeneği. Üslubunuz da çok şık olmuş
Old 12-08-2009, 21:32   #13
Nur Deniz

5. Şık, gidenlerin arkasından anlamlı anlamlı bakakalmak.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi