Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

cennette bir avukat bile bulamadım

Yanıt
Old 15-01-2007, 22:07   #1
nagehans

Varsayılan cennette bir avukat bile bulamadım

Cennette 2 genç birbirlerine aşık olmuşlar ve evlenmeye karar vermişler, oradaki meleklere onlara bi imam bulmalarını ve kendilerini evlendirmelerini söylemişler.melek cenetten bi imam bulup gelmiş ve çiftleri evlendirmiş.gel zaman git zaman çiftlerin arasında anlaşmazlık cıkmış boşanmaya karar vermişler...Bu seferde cennet meleğine bi avukat bulmaları için haber göndermişler...
Melek: Valla aradım taradım cennette bir tane bile avukat bulamadım... gerçeklik payı nedir arkadaşlar
Old 16-01-2007, 01:49   #2
cesur_yürek

Bunun benzeri bir hikaye de ben biliyorum.Sayın nagehans biz buna gerçeklik payı olmayan bir tür şakalaşma amaçlı kullanılan fıkra diyelim
Old 16-01-2007, 02:09   #3
Cest la vie

Avukatlara obur dunyada bile mi rahat yok kardesim Bilerek yok dedirtmistir onlar, orda da ayni seylerle ugrasmamak icin.
Old 16-01-2007, 10:38   #4
dozger

cennet'te avukat mı...aranıyor.....aranıyor....hala aranıyor....
Old 14-02-2007, 10:49   #5
Av.Mehmet Yılmaz

Bu avukat fıkralarına gülüyoruz tabi ama, bu tür fıkralar daha çok ABD de avukatlık yapanlara yönelik. Ülkemizdeki avukatlık ve avukatlığa bakış ABD den farklı bence.
Old 15-02-2007, 16:49   #6
turbo

Varsayılan Cennetin Kapısı

Açıkçası iyi bir avukat, her yere girebilmeyi becerendir. Eğer iyi bir avukatsanız ve cennetteki yasal prosedüre de hakimseniz, rahat olun. Hiç olmadı, muhakkak bir yasal boşluk bulunur
Olmadı, bir arkadaşa bakıp çıkacağım, deyin. Sorguya, üst aramasına kalkarlarsa, Avukatlık Kanunu açın gösterin.
Yine sokmadılar, müvekkilinizin içeride olduğunu, savunma hakkının kutsallığı gereğince sizi içeri bırakmaları gerektiğini söyleyin.
Old 19-02-2007, 23:43   #7
edag

bu konuyla ilgili çok fıkra anlatılıyor. Bir tanesi de şu: cehenneme bir mühendis gitmiş,tabi adam çalışkan,boş durmamış,klimalar,otomatik serinleticiler,nemlendiriciler,bilimum kolaylıklar yapmış. zebani de halinden memnun melekle konuşurken mühendisin yaptıklarını anlatmış. melek telaşla "o mühendis oraya mı gelmiş,yanlışlık yapılmış mühendis cennete gelecekti" demiş. Tabizebaniden geri istemiş. zebani vermem diye direnince melek,"mühendisi cennete vermezsen sana dava açarım" demiş. Zebaninin güldüğünü görünce şaşırmış,zebaninin cevabı ise şu şekilde olmuş: "hıh nasıl dava açıp kendini savunacaksın,bütün avukatlar cehennemde.."

bu fıkrayı mühendislerin uydurmadığından şüpheliyim tabi..
Old 02-03-2007, 10:39   #8
son yolcu

fıkralar tartışılır ama turbo nun söylemi 10 numara
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi