Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Uyap Hata.Html Hatası Veriyor Çözümü Nedir

Yanıt
Old 11-01-2018, 22:32   #1
luna

Varsayılan Uyap Hata.Html Hatası Veriyor Çözümü Nedir

Arkadaşlar bir süredir uyap üzerinden udf formatında dosyaları kaydetmek istiyorum fakat mümkün olmuyor her kaydettiğim dosya hata.html olarak kayıt oluyor ve açılmıyor uyap daki ilgilileri aradığımda genel sistem hatası olduğunu ve çözüleceğini söylediler bir hafta oldu çözülmedi ve kime sorsam öyle bir sorunum yok dedi kafam karıştı , benim gibi bir sorunla karşılaşan var mı çözümü nedir?
Old 11-01-2018, 23:40   #2
Admin

1- Farklı bir tarayıcı programla denediniz mi? (mesele chrome, firefox, IE)

2- kaydolan hata.html dosyasını bir metin editörüyle (mesela notepad) açıp içeriğine bakarsanız hata mesajı hakkında bilgi olabilir içinde.
Old 12-01-2018, 11:25   #3
luna

Evet denedim explore da hata.html oluyor chrome da pdf formatında iniyor ama udf olarak inmediği için döküman editöründe göremiyorum hata.html olarak indiğinde not defterinde de açılmadı .
Java ve diğer hepsi son sürüm kontrol ettim , bir de genel bi sorun var dediler o garip geldi sorduğum kimse de olmamış.
Old 12-01-2018, 21:45   #4
Admin

Dosyayı not defterinde açmaya çalıştığınızda tam olarak ne oluyor?
Old 06-02-2018, 15:02   #6
luna

Çözümü buldum belki aynı soruna karşılaşan arkadaşlar olur diyerekten paylaşmak istedim .
Oldukça kolay bir çözümü varmış , kayıtlı olan tarayıcım internet explorer'dı(yeni adıyla Microsoft edge) onu chrome yaptım böylece uyap doğrudan chrome 'dan açılınca sorun çözüldü .
(Aslında chrome'Dan da girmeye denemiştim ancak kayıtlı olmadığı için sanırım bir uyum sorunu meydana geliyordu )
Old 05-07-2019, 01:04   #7
Ahmet Yağlı

Alıntı:
Yazan luna
Çözümü buldum belki aynı soruna karşılaşan arkadaşlar olur diyerekten paylaşmak istedim .
Oldukça kolay bir çözümü varmış , kayıtlı olan tarayıcım internet explorer'dı(yeni adıyla Microsoft edge) onu chrome yaptım böylece uyap doğrudan chrome 'dan açılınca sorun çözüldü .
(Aslında chrome'Dan da girmeye denemiştim ancak kayıtlı olmadığı için sanırım bir uyum sorunu meydana geliyordu )

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. "Kayıtlı olan tarayıcım" derken ne demek istediğinizi anlamadım. Belki varsayılan tarayıcıyı kastetmişsinizdir diye chrome'u varsayılan tarayıcı yaptım ama sonuç değişmedi. Her seferinde HATA.HTML sorununu veriyor. Bulduğunuz çözümü daha açık paylaşırsanız çok memnun olurum.
Old 23-07-2019, 12:49   #8
sailor1981

aynı sorun bende de başladı ?çözüm bulan meslektaş var mı?
Old 23-07-2019, 12:49   #9
sailor1981

aynı sorun bende de başladı ?çözüm bulan meslektaş var mı?
Old 23-07-2019, 23:29   #10
Ahmet Yağlı

Çözüm gayet basitmiş. Mac'te firefox ile giriş yapmak gerekiyor.
Old 21-08-2020, 09:44   #11
pranga

Varsayılan Çözüldü...

Arkadaşlar,
Mac'ta safari tarayıcısı kullanıyor ve indirdiğiniz dosyayı "hata.html" olarak indiriyor, açamıyorsanız, çözümü oldukça basit.

Bu foruma resim ekleyemediğimden, ekran görüntülerini sisteme işleyemedim. isteyene resimlerini atacağım şekilde pratik bir yolla iki saniyede dosyalarınızı okunaklı hale getirebilirsiniz.
Jpeg, Tiff, Tif, Png, Pdf formatlarının tamamı için bu çözüm geçerlidir.

Linkten görebilirsiniz:
Mac tiff tif pdf uzantılı dosyaları indirme ve açma sorununun cözümü

Takılan meslektaş olursa yardımcı olmak isterim.
İyi çalışmalar.
Old 21-12-2021, 02:15   #12
mesaozen

Çözümü eklediğiniz kısım açılmıyor. Tekrar yükler misiniz
Old 13-01-2022, 19:08   #13
yabgu

Alıntı:
Yazan pranga
Arkadaşlar,
Mac'ta safari tarayıcısı kullanıyor ve indirdiğiniz dosyayı "hata.html" olarak indiriyor, açamıyorsanız, çözümü oldukça basit.

Bu foruma resim ekleyemediğimden, ekran görüntülerini sisteme işleyemedim. isteyene resimlerini atacağım şekilde pratik bir yolla iki saniyede dosyalarınızı okunaklı hale getirebilirsiniz.

Linkten görebilirsiniz:

İyi çalışmalar.

sayın meslektaşım, eklemiş olduğunuz link çalışmıyor. Yardımcı olursanız seviniriz.
Old 14-01-2022, 11:34   #14
pranga

Varsayılan Link güncelleme

Link kırık olduğundan güncellenmiş olup yeni linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.servetsarica.av.tr/d/25-...rununun-cozumu

Alıntı:
Yazan pranga
Arkadaşlar,

Linkten görebilirsiniz:

İyi çalışmalar.
Old 14-01-2022, 11:35   #15
pranga

Alıntı:
Yazan yabgu
sayın meslektaşım, eklemiş olduğunuz link çalışmıyor. Yardımcı olursanız seviniriz.

https://www.servetsarica.av.tr/d/25-...rununun-cozumu
Old 01-02-2023, 16:28   #16
msefamutlu

linki tekrar günceller misiniz ya da sitenize yönlendirmek yerine burada anlatabilir misiniz?
Old 01-02-2023, 17:18   #17
pranga

Alıntı:
Yazan msefamutlu
linki tekrar günceller misiniz ya da sitenize yönlendirmek yerine burada anlatabilir misiniz?

Merhaba, birden fazla resimli anlatım olduğu için link paylaşılmıştı.

Link aktif durumda, iyi çalışmalar diliyorum.
Old 11-06-2023, 13:37   #18
ZülfikarEminBaran

Sayın Meslektaşlarım, problemin geçici ve manuel çözümünü ben de deneme yanılma yoluyla buldu. Yani indirilen ögenin uzantısını dosya niteliğine göre .pdf veya .tiff yapınca evrak açılıyor.

Ancak bunu her seferinde manuel olarak yapmak yerine safarinin otomatik olarak yapmasını temin edecek bir çözümü olan var mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi