Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kisisel esyalarin alinmasi

Konuyu Kilitleyin
Old 25-11-2019, 15:21   #1
Konuk

Varsayılan Kisisel esyalarin alinmasi

Merhabalar
Esimle ayri yasiyoruz. Bosanma davasi acilmadi henüz. Ortak ikamet ettigimiz evden sahsi esyalarim, ve altinlarimi almak istiyorum. Ancak eve gittigimde bana kapiyi acmadilar. Ustune polis cagirdilar. Kisisel esyami almak hakkim degil mi? Bunun icin dava mi acmaliyim? Yardimlarinizi bekliyorum. Iyi calismalar.
Old 01-12-2019, 17:28   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Karşı taraf kişisel eşyalarınızı ve takılarınızı size vermiyorsa eşya ve takıların aynen iadesi veya bedelinin dava tarihinden itibaren faizi ile ödenmesi için dava açabilirsiniz. Bu davaların açılması için boşanma davasının açılması gerekli değildir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 06-12-2019, 16:00   #3
Konuk

Esim kisisel esyalarimi almak icin eve gittigimde kapiyi bana acmadi ve polis cagirdi. Simdi de evi bastigimi iddia ederek dava acmis. Kaldi ki eve bile giremedim. O ev hala benim evim sayilmaz mi ve henuz bosanma davasi bile yok. Nasil dava acabilir?Esimle beraberken kayinvalidemle Ortak ikamet ettigimiz eve gitme hakkim var diye biliyorum. Eve girmedim bile. Yuzume kapıyı kapattilar. Actiklari dava reddedilir mi?
Old 07-12-2019, 13:31   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Açılan davanın içeriği ve delilleri bilinmeden yorum yapmak mümkün değildir.

Açılan dava dosyanızın tam fotokopisini alarak doğrudan bir avukata başvurmanızı,mali durumunuz elverişli değilse dosyanızın görüldüğü mahkemedeye bir dilekçe vererek barodan tarafınıza avukat atanmasını istemeniz yararınızadır.
Old 07-12-2019, 13:31   #5
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Açılan davanın içeriği ve delilleri bilinmeden yorum yapmak mümkün değildir.

Açılan dava dosyanızın tam fotokopisini alarak doğrudan bir avukata başvurmanızı,mali durumunuz elverişli değilse dosyanızın görüldüğü mahkemeye bir dilekçe vererek barodan tarafınıza avukat atanmasını istemeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi