Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma.. Dava sonuçlanmadan evden ayrılabilir miyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-04-2016, 19:16   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma.. Dava sonuçlanmadan evden ayrılabilir miyim?

Boşanma davası açtıktan sonra evden ayrılmamın hukuken bir sakıncası var mı? Boşanma gerçekleşinceye kadar eşimle aynı evde kalma zorunluluğum var mı? Şu an yaşadığımız şehirde mi dava açmalıyım yoksa başka bir yerden dava açabilir miyim? Bir de davayı benim açmamın bana olumlu veya olumsuz bir etkisi olur mu mahkemede? Cevaplarsanız sevinirim.. Teşekkürler..
Old 11-04-2016, 12:23   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Boşanma davası açtıktan sonra evden ayrılmamın hukuken bir sakıncası var mı? Boşanma gerçekleşinceye kadar eşimle aynı evde kalma zorunluluğum var mı? Şu an yaşadığımız şehirde mi dava açmalıyım yoksa başka bir yerden dava açabilir miyim? Bir de davayı benim açmamın bana olumlu veya olumsuz bir etkisi olur mu mahkemede? Cevaplarsanız sevinirim.. Teşekkürler..
Sayın Katılımcı;

Boşanma davası açmış olmanız size, eşinizle aynı konutta oturmaya devam etme zorunluluğu yüklemez, ayrı bir yerde yaşamaya başlamanıza engel bir durum bulunmamaktadır.

Boşanma davasını eşinizle beraber son altı aydır yaşadığınız yerde açmayacak iseniz ikametgahınızı aldırdığınız herhangi bir yerde de açmanız mümkündür.

ekişmeli boşanma davasını açan tarafın hiç kusurlu olmaması ya da kusuru az olan taraf olması gerekmektedir. Aksi halde (eşinizin boşanmaya gerekçe olacak şekilde kusurları varsa ispatlayamamanız durumunda) davanız reddedilebilir.

Bu platformda sorularınıza yanıt veren avukatlar olarak danışmanlık hizmetinden ziyade size isabetli bir yön verme amacı taşımaktayız.

Dolayısıyla davanızı avukat vasıtasıyla açıp devam ettirmeniz sağlıklı sonuç elde edebilmeniz açısından önem taşımakta olup maddi durumunuzun elvermiyor ise ve şartlarını taşıyorsanız avukatlık hizmeti almak için baroya başvuruda bulunabilirsiniz.

Saygılarımla..
Old 11-04-2016, 13:08   #3
Konuk

Varsayılan Teşekkür

Çok teşekkür ediyorum..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi