Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

Yitik Aşk'a Şiirler

Yanıt
Old 09-05-2009, 15:51   #1
Arda İnal

Kitap

sevgili hukukçu arkadaşlar, küçük bir tanıtım yapayım istedim. Dün itibariyle şahsıma ait "Yitik Aşk'a Şiirler" adlı şiir kitabı kitapçılarda dağıtıma başlamış, yani çıkmış bulunmaktadır. Büyük usta Attila İlhan gibi (teşbih-i beliğ yapıyorum gücenmeyiniz ) ilk eserimi 22 yaşında yayımlatmış olmanın tatlı heyecan ve gururunu yaşadığım şu günlerde bunu siz hukukçu dostlarla paylaşayım istedim. Kitap hakkında yorum yapmak yerine doğrudan kısa afiş metnini paylaşmayı uygun görüyorum. Bana dair ulaşmak istediklerinize http://ardainal.net.tc adlı adresten ulaşabilirsiniz.

" Her şeyin başlangıcından beri yeryüzünde daim olan ve insanoğlunun sahip olduğu en anlamlı şeydir “aşk”. Asırlar geçer; aşklar yaşanır ve bu aşklara dair şiirler yazılır insan yüreğinin derinliklerinden gelen bir sesle. Asırlar geçmiş; şiirler hatırda kalmıştır, onlara ilham kaynağı olan “aşk”ın kendisi unutulup, yitip giderken zamanın satır aralarında. Kirlenen ve kirleten yüreklerin çamurudur aşkı insanoğlundan gizleyen.

O öyle bir yitik aşktır ki; insana dair her türden his yüklüdür omuzlarına; bazen hüzün ve yalnızlıktır yükü, bazen de umut, sevinç ve hasret… Yahut ölümün ta kendisi... İşte bu kitapta tam da buna, yani aşka ve insana dair şiirler yer almaktadır. Genç bir adamın yaşanmışlıklarının aynasından bizlere bıraktığı suretin izleri... Okurken sizler de o aynada kendinizi görecek, kendi hisleriniz ve hayatınızdan izler bulacaksınız. "

(umarım bu küçük duyuru ve paylaşımımdan dolayı sizler ve sitemiz yöneticileri beni anlayışla karşılar ve desteklersiniz, 22 yaşında iseniz ve genç bir şairseniz, sizin için işler çok zor demektir!)

Old 09-05-2009, 17:17   #2
üye18721

Alıntı:
Yazan Arda İnal
sevgili hukukçu arkadaşlar, küçük bir tanıtım yapayım istedim. Dün itibariyle şahsıma ait "Yitik Aşk'a Şiirler" adlı şiir kitabı kitapçılarda dağıtıma başlamış, yani çıkmış bulunmaktadır. Büyük usta Attila İlhan gibi (teşbih-i beliğ yapıyorum gücenmeyiniz ) ilk eserimi 22 yaşında yayımlatmış olmanın tatlı heyecan ve gururunu yaşadığım şu günlerde bunu siz hukukçu dostlarla paylaşayım istedim. Kitap hakkında yorum yapmak yerine doğrudan kısa afiş metnini paylaşmayı uygun görüyorum. Bana dair ulaşmak istediklerinize http://ardainal.net.tc adlı adresten ulaşabilirsiniz.

" Her şeyin başlangıcından beri yeryüzünde daim olan ve insanoğlunun sahip olduğu en anlamlı şeydir “aşk”. Asırlar geçer; aşklar yaşanır ve bu aşklara dair şiirler yazılır insan yüreğinin derinliklerinden gelen bir sesle. Asırlar geçmiş; şiirler hatırda kalmıştır, onlara ilham kaynağı olan “aşk”ın kendisi unutulup, yitip giderken zamanın satır aralarında. Kirlenen ve kirleten yüreklerin çamurudur aşkı insanoğlundan gizleyen.

O öyle bir yitik aşktır ki; insana dair her türden his yüklüdür omuzlarına; bazen hüzün ve yalnızlıktır yükü, bazen de umut, sevinç ve hasret… Yahut ölümün ta kendisi... İşte bu kitapta tam da buna, yani aşka ve insana dair şiirler yer almaktadır. Genç bir adamın yaşanmışlıklarının aynasından bizlere bıraktığı suretin izleri... Okurken sizler de o aynada kendinizi görecek, kendi hisleriniz ve hayatınızdan izler bulacaksınız. "

(umarım bu küçük duyuru ve paylaşımımdan dolayı sizler ve sitemiz yöneticileri beni anlayışla karşılar ve desteklersiniz, 22 yaşında iseniz ve genç bir şairseniz, sizin için işler çok zor demektir!)

Sevgili meslektaşım bu genç yaşında yayımladığın kitabın için öncelikle seni kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.Kitabını en kısa zamanda edineceğim ve düşüncelerimi paylaşacağım..
Old 09-05-2009, 18:53   #3
suskun_juliette

Seni tebrik ediyorum.Kalemin paslanmasın.Başarılarının devamı dileğiyle...
Old 09-05-2009, 19:08   #4
Av.Denizcan Sarıkaya

Tebrik ederim.Umarım bu son olmaz.Başarılar...
Old 10-05-2009, 00:55   #5
Arda İnal

Hepinize çok teşekkür ederim. Ve emin olunuz ki, ilk olan bu eser son olmayacaktır. Hatta, önümüzdeki birkaç yıl içinde hedefim bir şiir, bir öykü ve bir roman olmak üzere üç eser daha vermektir. Sadece, Ankara Üniv. Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisi olmanın sıkıntısı sonucu, sahip olmadığım o en değerli şey beni bu hedefler doğrultusunda yürümekten alıkoymaktadır: zaman!

Kitapta yayımlanmamış olan 35 şiir ve yeni şiirler... (tabi ki hayatın şiire konu olayları bizlere yaşattığı denli) yazmaya- üretmeye devam!
Old 10-05-2009, 11:55   #6
üye18721

Alıntı:
Yazan Future
Sevgili meslektaşım bu genç yaşında yayımladığın kitabın için öncelikle seni kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.Kitabını en kısa zamanda edineceğim ve düşüncelerimi paylaşacağım..
Eskizleriniz de çok güzel.Geleceğin çok yönlü bir sanatçısı olacağınıza şüphem yok.
Old 10-05-2009, 12:19   #7
Arda İnal

Eskizlerim mi? nereden gördünüz ki? yoksa Ankara Hukuk'ta sergimizi mi gördünüz

Neyse, an itibariyle eskizlerimin bazılarını kültür sanat bölümünde paylaştım. Daha bu alanda yolun başında olan biriyim bu yüzden merhametli olun

paylaşım ve saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi