Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çalışmıyorum kredi çekerek aldığımız mallarda hakkım var mı?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-12-2010, 12:17   #1
anemion

Varsayılan çalışmıyorum kredi çekerek aldığımız mallarda hakkım var mı?

merhaba
eşimle boşanmak için muracat vedeceğiz fakat bilmediğim bazı konular var.evlendikten sonra edinilen malların ortak oldugunu bılıyorum.fakat aldıgımız ev araba ve arsalr krediçekilerek alındı ödemesi halen devam ediyor.ben çalışmıyorum eşim calışıyor.yanı maddı hiçbir sekılde gelirim yok.bu durumdabu mallar ve borclar nasıl paylasılır
şimdiden tesekkurler
Old 06-12-2010, 14:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Mal rejimi alacağı farklı bir dava,boşanma farklı bir davadır.

Mal rejimi alacağı davası boşanma davası sırasında veya sonrasında ayrı bir dava ile açılabilir.Fakat karar için boşanmanızın kesinleşmesi gerekir.

Mal rejimi alacağı davasında genel olarak evlilik içinde eşinizin karşılığı verilerek ödenmiş olan malların değerinin yarısını talep edebilirsiniz. 2002 den sonra alınmış bir malda malın alınış tarihi ile boşanma davasının açıldığı tarih arasındaki ödemeler alacak davasında tartışılacaktır.Sonraki ödemeler hesaplamada dikkate alınmaz.

Alıntı:
evlendikten sonra edinilen malların ortak oldugunu bılıyorum.

Hatırlatalım ki evlilik içinde alınan mallara diğer eş ortak değildir.Malların sahibi kimin adına kayıt yapılmış ise odur.Diğer eş sadece alacak hakkına sahiptir.

Bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi