Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Burçların Negatif Özellikleri!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-06-2008, 15:41   #1
Kemal Yıldırım

Varsayılan Burçların Negatif Özellikleri!

Koç
Ego tatminine en çok ihtiyaç duyan burç işte. Bay ukala, ya da bayan buz. En önde olacağım diye yapmayacağı yoktur. Yatakta, aşkta, işte, güçte en bencil burçtur. Karşısındakini kırdığını da en anlamayan burç. Kolay kolay da beğenmez. Asla af dilemez. Onlara kalsa dünyada herkes aptal, bir kendisi akıllı! Millete öğütler verir, ukalalık taslar. Önüne yemek koysan beğenmez. Allah düşmanların başına vermesin!
Ben bilirim gerisi boş,
İstiyorsan peşimden koş.
Emir almam, ben veririm,
Önderiyim bu feleğin...
Boğa
Hımbıl şey ne olacak. Kafası her şeye kolay kolay basmaz. Ağırkanlıdır. Biraz da mankafadır. Harekete geçmesi için arkasından hep birilerinin itmesi gerekir. Bir söyleneni bir kerede asla anlayamaz, 10 kere tekrarlamak gerekir.
Tek dileğim vardır,
Bolca para, zengin sofra,
Çok bir şey mi istediğim,
Güvencemdir bunlar benim…
İkizler
Uzak durmakta fayda var. İkiyüzlü, riyakar, yalancı. Çenesi de öyle düşüktür ki, esir aldı mı, yanarsın. Ayrıca çoğu şizofrenin de ikizler burcundan çıktığı söyleniyor...
Zekam parlak, dilim oynak,
Her konuya elim kıvrak,
Sıkıntıya hiç gelemem,
Bir de karar verebilsem!...
Yengeç
Yengeçler sempatik ve başkalarının problemleriyle ilgilenir görünmeye çalışan, son derece yapmacık tiplerdir. Ama biz bu sahte şirinlik numaralarını yemeyin. Tembeldir, bi iş yapıcam diye aklı çıkar. Saftır da biraz. Sahtedir ve kolay kandırılır, yani salak. Bu arada akıl hastanelerindekilerin yüzde 90'ının yengeç burcu olduğu söyleniyor, haberiniz ola!
Tezcanlıyım, duygusalım,
Dokunsalar akar yaşım,
Annem, babam, cocuklarım,
Ben onlarsız ne yaparım...
Aslan
Evet küçük aslancık, sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, millet senle ne dalga geçiyor, haberin yok! Eleştiriye hiç gelemeyen, kendini beğenmiş zavallı aslan parçası, sen en iyisi kendini bir odaya kapat ve hayatının geri kalanını aynada oranı buranı seyrederek geçir bakalım....
Ben yarattım bu dünyayı,
Bir de dönse etrafımda!.
Her dediğim hemen olsun,
Zenginlik ve ün beni bulsun...
Başak
Ayrıntılar arasında kaybolur. Hayatı ayrıntı. Bir de titizdir ki, yarar insanı. Hastalıktan ödü patlar. Düzenli, tertipli olacak diye rahat batar. Ama onun her tarafı didik didik kontrol etme huyundan millete cinnet geçirmektedir aynı zamanda. Dili de acayip sivridir. Soğuk, ruhsuz tipin tekidir.
Yazdım, çizdim, notlar aldım,
Her bir şeyi ayarladım,
Yoktur bende bozuk, yamuk,
Mükemmeli ben yaşattım...
Terazi
Çok pis sanatçı ruhludur. O nedenle de apayrı saçma salak bi boyutta yaşar. Böyle aklı bir karış havada gezen bu insanın bir iş bulması da pek muhtemel değildir, ömrünün sonuna kadar aylak aylak gezer. Güzel olacağım diye kendini yırtar. Bir haltı beceremez. Aklı bi karış havadadır. Dengesizin tekidir.
Ben müziksiz yaşayamam,
Hele sevmeden hiç duramam.
Danışsam da her konuda,
Bildiğimden şaşmam asla...
Akrep
Adı üstünde, akrep gibi sokar adamı. İçten pazarlıklı, kıskanç, ahlak anlayışı sıfır! Kıskançlık krizlerine girer. Aşkta, yatakta, işte, ilişkilerde hayvansıdır. Duygusuzun tekidir. Çoğu akrebin eninde sonunda korkunç bir cinayete kurban gittiği de duyulmuştur.
En güçlü şüphesiz benim,
Herkesi ezip geçerim.
Hele bana ters yapanı,
Doğduğuna pişman ederim...
Yay
Her şeyin iyi tarafını gören şen şakrak bir tiptir. Yeteneksizliğini de başka türlü örtemez. Şahsiyetsizdir. İşsiz güçsüz
insanlar bu burçtan çıkar. Aptal da denilebilir. İşi gücü aylak aylak gezmektir. Çoğu Yay burcu zaten alkoliktir. Zaten seni adam yerine koyup bu kadar yazanda kabahat...
Maceradan, maceraya,
Koşmak asıl işim benim
Toplarım hep ilim, irfan,
Bilgeliktir şanım benim...
Oğlak
En duygusuz burçtur. Duvar gibidir. Tepkisizdir. Aşırı maddiyatçıdır. Cimridir. Tutucudur ve risk almaktan kaçar. Böyle biri dünyada ne diye yer işgal eder ki! Şöyle bir etrafa bakınca, hangi kayda değer insanın oğlak burcundan çıktığı görülmüş ki?
Cimrilik mi, benimkisi?
Hesabını bilmek gerek.
Günler aylar düşünürüm
Kararlarım şaşmaz benim...
Kova
Güya çok atak biridir, bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söyler, ama yalanı bile beceremez. Menfaatçilerin menfaatçisidir. Kendini beğenmiştir. İnsanların arkasından çok konuşur. Dedikoducudur. Çıkarı için yapmayacağı şey yoktur.
Taklitçiliği hiç sevmem,
İstesem de beceremem,
Orijinaldir fikirlerim,
Takip edilecek olan benim...
Balık
Balık işte, adı üstünde, eşittir alık. Akılsızın tekidir, vur kafasına, al ekmeğini ağzından. Maaşallah hayalgücü pek gelişmiştir. Sürekli FBI'dan ya da CIA'den birilerinin peşinde olduğunu düşüne düşüne kafayı yeme raddesine gelen
balık çoktur. Söyleyecek pek bişi yok. Çünkü cibiliyetsiz ve en zeka yoksunu burç balıktır.
Bir dünyam var, sırça saray,
Dokunursan kırılırım,
Ben gelemem gerçeklere,
Avunurum hayallerle…

http://www.hurriyet.com.tr/astroloji...22.asp?gid=219
Old 07-07-2008, 16:18   #4
tuval2310

Yorumları okuyup haksızlığa uğradığını düşünenler , linke tıklayın egonuz kabarsın biraz ;

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=27222
Old 07-07-2008, 22:19   #5
supernatural

Neşeli

süpersiniz sayın tuval2310 işte yorum dediğiniz bu olmalı

Alıntı:
KOÇ
Canım benim. Ya ben yerim senin o duygusal , mütevazi,
ince, anlayış yumağı duygularını! Sen seçildinde mi
gönderildin bu dünyaya? Bir insan
bu kadar mı düzgün , bu kadar mı programlı , bu kadar mı
anlayışlı olabilir.. Bu koçlar var ya, IQ seviyesi
yüksek insanların burcudur. Dost insan, güzel insan.
İnsan gibi insan. Allah seni başımızdan, yanımızdan
eksik etmesin. İyi ki varsın! Allah herkese koç gibi
dostlar nasip etsin inşallah. Bitanem benim, canım
canım...

Old 07-09-2008, 01:33   #6
üye25667

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Oğlak
En duygusuz burçtur. Duvar gibidir. Tepkisizdir. Aşırı maddiyatçıdır. Cimridir. Tutucudur ve risk almaktan kaçar. Böyle biri dünyada ne diye yer işgal eder ki! Şöyle bir etrafa bakınca, hangi kayda değer insanın oğlak burcundan çıktığı görülmüş ki?
Cimrilik mi, benimkisi?
Hesabını bilmek gerek.
Günler aylar düşünürüm
Kararlarım şaşmaz benim...
Annem kesin beni kandırıyor. Agzını arayayım bir, ocak ayındamı doğurmuş beni. Bilkis çok duygusal ve hesabını belmeyen biriyim.
Old 07-09-2008, 03:53   #7
Nur Deniz

Ama aşkolsun. Burcum bu kadar da kötü anlatılmamıştı.Olmadı yükseleni deneyim dedim. O da tutmadı. Balık ve akrep .Ben daha iyi şeyler yazan başka bir burca transfer olmayı düşünüyorum. Bu da olmaz ki, tarihten de saatten de eminim.
Old 07-09-2008, 07:17   #8
Envanter

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım

Yay
Her şeyin iyi tarafını gören şen şakrak bir tiptir. Yeteneksizliğini de başka türlü örtemez. Şahsiyetsizdir. İşsiz güçsüz
insanlar bu burçtan çıkar. Aptal da denilebilir. İşi gücü aylak aylak gezmektir. Çoğu Yay burcu zaten alkoliktir. Zaten seni adam yerine koyup bu kadar yazanda kabahat...
Maceradan, maceraya,
Koşmak asıl işim benim
Toplarım hep ilim, irfan,
Bilgeliktir şanım benim...

http://www.hurriyet.com.tr/astroloji...22.asp?gid=219
Old 13-09-2008, 01:06   #9
Gülümse

Neşeli Ben neymişim de haberim yokmuş...

Ayy bu da benim.... Ben neymişimde haberim yokmuş... Aman dostlar ben kendimden kaçamıyorum bari sizler kaçıp kendinizi kurtarın...

Uzak durmakta fayda var. İkiyüzlü, riyakar, yalancı. Çenesi de öyle düşüktür ki, esir aldı mı, yanarsın. Ayrıca çoğu şizofrenin de ikizler burcundan çıktığı söyleniyor...
Her konuya elim kıvrak,
Sıkıntıya hiç gelemem,
Old 13-09-2008, 02:04   #10
üye18332

Alıntı:
Kova
Güya çok atak biridir, bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söyler, ama yalanı bile beceremez. Menfaatçilerin menfaatçisidir. Kendini beğenmiştir. İnsanların arkasından çok konuşur. Dedikoducudur. Çıkarı için yapmayacağı şey yoktur.
Taklitçiliği hiç sevmem,
İstesem de beceremem,
Orijinaldir fikirlerim,
Takip edilecek olan benim...

çok bozuldum...

Alıntı:
KOVA
Hep çevresindekileri düşünen, insancıl duyguları fazla
gelişmiş, sevgi dolu kovalar. Allah sizin iyiliginizi
versin emi? Ayol bu ne vericilik,bu ne geniş bir yurek
öyle. Sana sabit fikirli diyenler, senin her fikrinin
bir cevher olduğundan habersiz mi? Eşitlik senin için ne
kadar önemli. Ah keşke herkes senin çeyreğin kadar bile
olabilse. Sen çok yaşa e mi?

Sayın Tuval2310 iyi ki varsınız.....

Old 21-02-2009, 13:35   #11
Ece Soysal

Yengeç
Yengeçler sempatik ve başkalarının problemleriyle ilgilenir görünmeye çalışan, son derece yapmacık tiplerdir. Ama biz bu sahte şirinlik numaralarını yemeyin. Tembeldir, bir iş yapıcam diye aklı çıkar. Saftır da biraz. Sahtedir ve kolay kandırılır, yani salak. Bu arada akıl hastanelerindekilerin yüzde 90'ının yengeç burcu olduğu söyleniyor, haberiniz ola!
Tezcanlıyım, duygusalım,
Dokunsalar akar yaşım,
Annem, babam, cocuklarım,
Ben onlarsız ne yaparım...

ayıp ama aaa bende bozuldum az buçuk...
Old 21-02-2009, 17:09   #12
üye27169

OĞLAK
Sana inatçi diyorlar diye üzülme. Onlar senin
istikrarina gıptayla bakıp, senin yarin bile edemeyen
kişiler. Dürüstlük senin burç genlerinde
var. Bütün alimler, bilginler genelde oğlaktir. Oğlak
burcu olmak bile, tek başına bir şereftir. Hatta oğlak
burcu olarak doğamamış kadersizler için, oğlak burcunun
birinci dereceden akrabası olmak bile ayri bir şereftir.
Sen kıvrak zekanla, zaten her zaman bir sıfır öndesin...

Size teessüf ederim Kemal bey.
Kimse bana ve tanıdığım bir kaç oğlağa duygusuz ve cimri diyemez.
Duygu denince Balıkları bile tek geçeriz
Old 21-02-2009, 18:08   #13
üye8180

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Koç
Ego tatminine en çok ihtiyaç duyan burç işte. Bay ukala, ya da bayan buz. En önde olacağım diye yapmayacağı yoktur. Yatakta, aşkta, işte, güçte en bencil burçtur. Karşısındakini kırdığını da en anlamayan burç. Kolay kolay da beğenmez. Asla af dilemez. Onlara kalsa dünyada herkes aptal, bir kendisi akıllı! Millete öğütler verir, ukalalık taslar. Önüne yemek koysan beğenmez. Allah düşmanların başına vermesin!
Ben bilirim gerisi boş,
İstiyorsan peşimden koş.
Emir almam, ben veririm,
Önderiyim bu feleğin...

Alakam yok, ben iyi insanım.
Old 21-02-2009, 22:18   #14
Atahun

Ben, benimkini hiç yazmayayım. Resmen hakaret etmiş.
Old 21-02-2009, 22:28   #16
Atahun

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Benim burcumu hiç yazmamışlar.

Kemal bey size kıyak geçmiştir.
Old 21-02-2009, 22:36   #17
Av.Cengiz Aladağ

Ben Kemal'e Borçlar Hukuku çalış diyorum, O gidip Burçlar Hukuku ile uğraşıyor.
Old 21-02-2009, 22:40   #18
üye27169

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Ben Kemal'e Borçlar Hukuku çalış diyorum, O gidip Burçlar Hukuku ile uğraşıyor.

Teşekkürler SAyın Aladağ.
Old 21-02-2009, 23:43   #19
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Atahun
Ben, benimkini hiç yazmayayım. Resmen hakaret etmiş.

Kesin aynı burç mensubuyuz (İyi bir şey zannetsinler mensubu falan.. )
Old 21-02-2009, 23:46   #20
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun
Kemal bey size kıyak geçmiştir.

Süperdi.
Old 21-02-2009, 23:49   #21
Av.Mehmet Saim Dikici

Benim burcumun karşısında: "Estağfurullah abicim... " yazılı.
Old 21-02-2009, 23:49   #22
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Balık
Balık işte, adı üstünde, eşittir alık. Akılsızın tekidir, vur kafasına, al ekmeğini ağzından. Maaşallah hayalgücü pek gelişmiştir. Sürekli FBI'dan ya da CIA'den birilerinin peşinde olduğunu düşüne düşüne kafayı yeme raddesine gelen
balık çoktur. Söyleyecek pek bişi yok. Çünkü cibiliyetsiz ve en zeka yoksunu burç balıktır.
Bir dünyam var, sırça saray,
Dokunursan kırılırım,
Ben gelemem gerçeklere,
Avunurum hayallerle…

Şimdi bunu yazan astroloğun yanında olmak isterdim.
Old 14-03-2009, 02:28   #23
üye18721

AslanEvet küçük aslancık, sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, millet senle ne dalga geçiyor, haberin yok! Eleştiriye hiç gelemeyen, kendini beğenmiş zavallı aslan parçası, sen en iyisi kendini bir odaya kapat ve hayatının geri kalanını aynada oranı buranı seyrederek geçir bakalım....Ben yarattım bu dünyayı, Bir de dönse etrafımda!. Her dediğim hemen olsun, Zenginlik ve ün beni bulsunAaaa.Ne diyor bu yorum...Cık cık cık...Bu gidişle paranoyak olmaya az kaldı...)))Ayrıca paranoyak olmam takip edilmediğim anlamına gelmez; işte kanıtı düpedüz takip ediliyorum..)))
Old 14-03-2009, 02:49   #24
üye18721

Ama oğluma haksızlık edilmiş.(O tam bir kova burcu...Zeki,akıllı ve dürüsttür...)KovaGüya çok atak biridir, bir şeyi elde etmek için her türlü yalanı söyler, ama yalanı bile beceremez. Menfaatçilerin menfaatçisidir. Kendini beğenmiştir. İnsanların arkasından çok konuşur. Dedikoducudur. Çıkarı için yapmayacağı şey yoktur. Taklitçiliği hiç sevmem, İstesem de beceremem, Orijinaldir fikirlerim, Takip edilecek olan benim...
Old 02-05-2009, 13:41   #25
minee.mine

Alıntı:
Aslan
Alıntı:

Evet küçük aslancık, sen kendini dünyanın zirvesindeki kusursuz insan sanmaya devam et, millet senle ne dalga geçiyor, haberin yok! Eleştiriye hiç gelemeyen, kendini beğenmiş zavallı aslan parçası, sen en iyisi kendini bir odaya kapat ve hayatının geri kalanını aynada oranı buranı seyrederek geçir bakalım....
Ben yarattım bu dünyayı,
Bir de dönse etrafımda!.
Her dediğim hemen olsun,

Hayatımda ilk kez böyle bir aşağılanmayı suratımda koca bir sırıtma ile okuyorum.
Millet benle dalga geçiyorsa bu onların ikiyüzlülüğü
Hem eleştirilmeyi kim sever ki,
Ben en iyisi odamın bütün duvarlarını aynayla kaplatıp, bundan sonraki hayatımı orada geçireyim. Oramı buramı seyretmek için değil, benimle dalga geçen ikiyüzlülerden kaçmak için...
Old 02-05-2009, 13:49   #26
minee.mine

Bold'a basmadım ama yazı karakteri bir kaç beden büyük oldu. Düzeltemedim...
Bunun kendini beğenmişlikle alakası yoktur . (umarım bu yazı da bold olmaz)

Saygılar
Old 02-05-2009, 15:04   #27
Gülümse

Her konuya elim kıvrak,
Sıkıntıya hiç gelemem,

Bu dizeleri besteletip söylemeyi düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi