Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Niye "Adam Gibi Adam" Ya Da "Kadın Gibi Kadın" Bulamıyoruz?

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-09-2009, 15:10   #61
avrupayakası

Adam gibi adam..Kadın gibi kadın..
Adam zaten adam kadın da zaten kadındır gibisini bulmaya gerek yok..
Old 27-09-2009, 11:45   #62
Av. V. Gözde Arıkaya

çünkü,
adam gibi adamlarla kadın gibi kadınlar çoktan birbirlerini bulmuşlardır
Old 27-09-2009, 22:52   #64
avrupayakası

Benim halen ümidim var...

Katılıyorum Nur Deniz

Ama bazen umut (ümit diyelim=)fakirin ekmeği olabiliyor
Old 27-09-2009, 22:53   #65
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan avrupayakası
Benim halen ümidim var...

Katılıyorum Nur Deniz

Ama bazen umut (ümit diyelim=)fakirin ekmeği olabiliyor

Hayır fakirin ekmeği hayaldir...
Old 28-09-2009, 16:55   #67
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Habibe YILMAZ KAYAR
Türkiye nüfusunun yarisi erkek. Yani 35 milyon kisi. Bunların en fazla yüzde 10'u yakısıklı. Elimizde 3,5 milyon kişi kaldi. Yüzde 10'u üniversite mezunu. Artik 350 bin kişimiz var. Her üniversite mezunu kültürlü olmaz. Yüzde 20'sini kültürlü sayalim. 70 bin kişiye indi. Haydi yarısınıda bekar sayalım, 35 bin kisi kaldi Nüfusumuzun sadece yüzde 10'unun zeki oldugu
biliniyor. Sayi 3500'e indi. Bunlarin yüzde 20'sini kibar ve duyarli kabul edersek 700 kisi kaldi. Yarısını iş güç sahibi saysak elde kalan 350 kisi.
Ya dürüstlük? Bence en fazla yüzde 10'u dürüsttür. Finalde 35 kişiye kaldik yani.

Aynı hesabı kadınlar için yapsak yine ayni sonuca ulasırız. Demek ki şu,"adam gibi adam" ya da "kadın gibi kadın" kriterlerini yeniden degerlendirmek gerekiyor.
Aksi takdirde hayatımızı "ideal yalnızlık" içerisinde geçirmek zorunda kalacagiz.

Kaynak:Anonim

Şey , ben yalnızlığımı ideal hale getirmeye çalışacağım artık...
Old 14-01-2010, 13:00   #68
nostaljielif

Varsayılan bütün kadınları ve bütün erkekleri aynı kefeye koymuyorum

bütün erkekler aynıdır,bütün kadınlar aynıdır diye bir genel yargı toplumumuzun içine girmiş ve kalıcıda olacağa benziyor.kafamızda belirlilediğimiz belirli özellikleri taşıyan birini aramakla o kadar vakit kaybediyoruzki.bulamadığımız zaman da karşımıza çıkan farklı özelliklerdeki insanı arıza olarak görüyoruz.kendimize yönelik hiç özeliştiri yapmadan karşımızdakinin özelliklerini beğenmediğimiz için onu değiştirmeye çaliıyoruz.onu kendi kafamızdaki kalıbın içine sokmaya çalışıyoruz.en büyük eksikliğimiz karşımızdakini olduğu gibi kabullenememek.bence her kadın ve her erkek harita gibidir o haritayı yeniden çizmek yerine o haritadaki her tepeciği,dağları.nehirleri dolaşmaya çıkmak daha bir huzur getirecektir.
Old 12-08-2011, 17:51   #70
üye31284

Varsayılan Bunalım:)

Karşımdaki insanları, arkadaş veya özel; adam gibi adam değil kadın gibi kadın değil diye sınıflandırmam da bana göre değil diye sınıflandırırım Pek doğru düzgün birinde bile 1000 tane eksiklik bulunabilir aslında Genelde de kimse kimseye tam olarak uygun değildir ama neyse... Aşşağıda paylaştığımda görüleceği üzere birbirinden tamamen farklı iki cinsin; ortak müştereklerde buluşup, birbirini hep anlaması, pek beğenmesi mümkün olmayabilir Gerçi günümüzde bazı şeyler değişiyor gibi gözlemliyorum ama yine de geleneksel olarak doğru bir espiri aşşağıdaki)))

Kadın milletinin bunalımı şöyle oluyor: Bunalım, bunualim, bunu aliim, bunu alayım, bunu da alayım,bunu al bunu,al bunu da bunu da bunu da..)))))))))))))

Bir erkeğin bunalımı: Bunalım , bunalımdan çıkayım , çıkayım , bununla çıkayımm , bununla da çıkayım , onla da çıkayım , hepsiyle çıkayım )))
Old 17-08-2011, 11:27   #71
Viyola

Ne aradığımızı mı bilmiyoruz acaba?
Old 29-08-2011, 08:28   #72
Av. Hulusi Metin

"Uzak değildir can tene, ten cana / O canı görmek için..." bak(a)madığımızdan...
Old 29-08-2011, 16:07   #73
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Habibe YILMAZ KAYAR

"Adam gibi adam"in kabaca tarifi, yakışıklı, zeki, üniversite mezunu, kültürlü, iş güç sahibi, dürüst, kibar, duyarlı ve elbette bekar olarak yapılabilir. Kaynak:Anonim

Maalesef evlendim.
Old 02-09-2011, 17:29   #74
av.ayşegül ergan

konunun açılış tarihine bakınca.....adam gibi adamlardan kalan 35 maalesef 34e düştü arkadaşlar..geçen haziran itibariyle birisi benim birtanecik eşim oldu çünkü
Old 02-09-2011, 17:32   #75
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.ayşegül ergan
konunun açılış tarihine bakınca.....adam gibi adamlardan kalan 35 maalesef 34e düştü arkadaşlar..geçen haziran itibariyle birisi benim birtanecik eşim oldu çünkü

Tebrik ederim. Ama mesajınızın üzerinde yer alan mesajımı tekrar okuyup, lütfen rakamı tashih ediniz.
Old 02-09-2011, 23:37   #76
Gülümse

Alıntı:
Yazan av.ayşegül ergan

Hemen düzeltelim... 33 kişi...
Old 04-09-2011, 13:30   #77
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gülümse

Hemen düzeltelim... 33 kişi...

32
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi