Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Konu Notu: 16 oy, 3,69 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-01-2010, 23:39   #691
advocare

Konya Hukuk Mektebi 1909 => Selçuk Hukuk Fakültesi 1983

Anadolu'da kurulan ilk hukuk okulunun bir öğrencisi olmaktan dolayı gururluyum
Old 04-06-2010, 16:43   #695
Emre Can

Gazi hukuk 1.sınıftayım.Okulun en iyi yönü sınav sisteminin dönemlik olması en kötü yönü ise ki gerçekten kötü bütünleme yok ve yaz okulunun açılıp açılmayacağı da belli değil
Old 07-06-2010, 08:01   #696
kordelya

Alıntı:
Yazan Emre Can
Gazi hukuk 1.sınıftayım.Okulun en iyi yönü sınav sisteminin dönemlik olması en kötü yönü ise ki gerçekten kötü bütünleme yok ve yaz okulunun açılıp açılmayacağı da belli değil

Üniversitemden birini daha görmek güzel bende gazi 2008 mezunuyum, gazi hukuk ailesi adına hoşgeldin diyeyim Bütünleme olmaması kötü ama yaz okulu genelde açılır o konuda çok sıkıntı olmaz merak etme, okulla veya Ankara ile ilgili bir sıkıntın olursa yardımcı olmak isterim, başarılar dilerim.
Old 27-06-2010, 03:37   #697
Emre Can

Okulumdan mezun olan çok az kişiyle konuşma imkanım oldu, onlarda yüksek lisans yapan stajyerler ve pek konuşma imkanımız olmuyor haliyle.Bu yüzden sizi görmek de güzek =)
Old 28-06-2010, 21:44   #698
oguzhand0

Konudaki ilk mesaj
Alıntı:
Yazan Av.Oğuzhan Dayar
Yöenticilere danışmadan böyle bi başlık açıyhorum.Eğer gereksiz bir başlıksa veya benzeri varsa şimdiden özür dilerim.

Ben Oğuzhan.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim...
4 yıl olmuş... Peh peh peh (:
Zaman harbi çabuk geçiyor (:
Old 11-07-2010, 19:08   #699
Av. Burcu Polat

aynen..Ben Burcu Polat. Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2009 mezunuyum bu arada..
Old 27-07-2010, 12:11   #700
üye31863

Merhaba, bende Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıfa geçmiş bir öğrenciyim. Umarım hepimiz derslerimizde ve daha sonra mesleğimizde başarılı oluruz.
Old 31-07-2010, 00:03   #701
şakir güler

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesindeyim.Bu yıl 2. sınıfa geçtim.Fakültemden memnunum ancak geçen yıl olduğu gibi bu yılda çok fazla öğrenci alıyorlar.Derslikler biraz yetersiz kalıyor.Şuan için en büyük sorun bu...
Old 23-09-2010, 00:39   #702
trajikomedya

Karar

Alıntı:
Yazan yildirim_66
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun derim.Bir gazi hukuklu olarak.(Bu arada gazi hukuk ile ilgili sorusu olan arkadaşımız vardı sorularını yanıtlamaya gayret ederim)

Son sınıfların sınava girmemesiyle ilgili tespitin yerinde bunu gözden kaçırmamışsın.Ancak eleştirmek istediğim bir nokta var yazınızın son kısmında hangi meslekte olursa olsun çalışanın kendini geliştirenin ön plana geçeceğini düşünmüşsünüz.Yukarıda ise 338 puan yaptım ama sıralamam bir önceki yıla göre bayağı düşük diyorsunuz sitemkari bir tavırla.Ancak çalışarak daha iyisini yapabilirdiniz öyle değil mi?

Puanın değil de sıralamanın önemli olduğunu siz de benden iyi bilirsiniz ki almış olduğunuz puan kriter olmuyor.Zamanında ben de 333 puan ile gazi hukuka girmiştim ama sıralamam 2.500 idi.

Açıkcası bundan bir yıl önce,bu foruma ilk yazdığımda neye uğradığımı şaşırmış ve öfkelenmiştim. Yaptığım yalnızca bir durum tespitiydi. Biraz da acemi şaşkınlığı olacak,yapılan yorumlara son derece temkinli yaklaşmış,fazlasıyla saygı duymuş,'adamlar biliyor galiba' şeklinde yaklaşmıştım. Ama şimdi bunların bir grubunun egoist(*2.500), başka bir grubununsa özverisiz,sabırsız ve çarpıtılmış yorumlar olduğunu çok iyi görebiliyorum.(*yigit289)
Kurtlar sofrası tanımına gerçekten inanmıştım. Ama bence 'cin olmadan adam çarpmaya kalkanlar sofrası..en azından bir kısmı.'
Yapmayın lütfen,başındayız yolun,oldum bittim sanmayın.
Bir yılda bir çok şeyin farkına vardım.Hukuka bir yıldan fazlasını verip de bulutlarda uçanları görünce yalnızca gülüyorum. (sözüm meclisten dışarı.)

Daha geçen seneye kadar,bütün bilgilerin yalnızca üç saate sığdırıldığı,üç saatte ölçüldüğü...hani o malum şarkıdaki gibi bu üç saatin sonunda hiç kimse yada birisinin olunduğu...bir sınavdan bahsediyoruz.
Zamanı doğru kullanamayarak son on mat-2 sorusunu hiç göremediğim,çıkınca sekizini çözdüğüm,mağdurlar arasında yalnızca bir mağdur olduğum sınavdan bahsediyoruz.
Çalışmanın önemini ve gücünü vurgulayan idealist bir gence,böyle bir sınavdan için '338 yapmışsın,madem çalışanın ön plana geçiceğine inanıyorsun,çalışarak daha iyisini yapabilirdin,öyle değil mi?' diyebilen bir düşünceye artık yalnızca gülüyorum.
Aslında bu ona söylenebilecek en son sözdü.
Kişisel reklamın ötesinde neyi temsil ettiğimizi unutuyoruz.
Bu yaklaşım bende oldukça uzun bir süre Gazi Hukuk antipatisi* uyandırmıştır.
(*Daha uygun bir Türkçe tabir bulamadım,özür diliyorum. )
Pek tabiki bunun yanlışlığına kanaat getirerek ve bir önyargı olduğunun farkına vararak...
'Çalışmanın gücüne inanarak...'
'Ve çalışarak her zaman daha iyisinin* yapılabileceğini bilerek...'
(*ki buradaki 'iyi' asla bir karşılaştırma değil,imkanları daha iyi kullanabilmem anlamındadır.) :
Gazi hukuka yatay geçiş yapmış bulunuyorum.
Bununla övünmüyorum,gurur duymuyorum.Hem bir eleştiri hem de özeleştiri anlamında,gerçekten neyin iyi neyin kötü olduğunu sorgulamamız gerektiğini düşünüyorum.Daha da önemlisi bir hukukçunun sahip olması gereken özellikler konusunda ciddi yanılgılarımız var.Hatta ve hatta gerçek anlamda nasıl bir hukukçu olunur aşamasında bile yanıldığımız çok nokta var.

Başlangıçta 'Adalet güçlünün işine gelendir.(Platon)' mantığı ile,buradaki güçlü sıfatından 'hukukçu adaylarına' çok büyük bir pay verir,onları işlerine geldiği gibi adalet üretme ve eleştiri yapma konusunda irdelemezdim.

Başlangıçta kendimi hakim-savcı da sanardım herkes gibi,ama dedim ya bir yıl yetmeli bazı şeyleri görmek için.Felsefem fazlasıyla değişti. Artık yalnızca bir 'hukukçu adayı' olduğumun da bilincine vararak diyorum ki :

Bin sene de okusam..'ne biliyorsun' diye sorsalar bana? "haddimi bilirim" derim.
(Mevlana)

Saygılarımla.
Old 18-10-2010, 12:46   #704
BIŞAR

Beykent Ünİversİtesİ 1.sinif ÖĞrencİsİyİm
Old 11-01-2011, 18:25   #705
G.Korkmaz

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim.
Derslere giderken "Acaba sınıfta oturacak yer kaldı mı?" diye düşünmekten haz etmiyorum; o kadar.Bunun haricinde memnunum..
Old 15-01-2011, 23:52   #706
yigit289

Alıntı:
Yazan trajikomedya
sn. yıldırım ben sitem etmiyorum. yukarda yazılanlara göre bir takım gerçekleri anlattım sadece. 2008de öss ye girenlerin daha şanslı olduğunu söyledim. sabah akşam nasıl çalıştığımı tahmin bile edemezsiniz! bütün bir birinci dönem sadece üç saat uyudum lütfen emeğime biraz saygı duyun. sene başında en basit bir eşitsizliği bile çözemezken 5077 oldum. daha iyisinide yapardım ama lütfen 2009 öss yi biraz araştırın söylediklerimin haklılığını anlarsınız. ve inanın sizin zamanınızda öss ye girmeyi çok isterdim ikinci kısım kesinlikle doğru. çalışarak herşeyin aşılcağına olan inancım sonsuz. öyleki istanbul, marmara dokuz eylül gibi köklü okullara puanım yettiği halde ben ANKARA-ANADOLU....şeklinde tercih yaptım. saygılarımla...

Bu yazdığınızdan bir yıl sonra hala insanlara taş atmaya çalışmanızı anlamış değilim.Siz daha hukuk fakültesi görmemişken biz o sıralarda öğrenim görüyorduk.
Ayrıca yukarıda alıntıladığım gibi kendiniz puanınız yettiği halde anadolu üniversitesini kazanmışsınız ancak görüyoruz ki gazi üniversitesine geçiş yapmışsınız.
Demekki neymiş bazı okulların ekol olması o okulların eğitiminin daha iyi olduğunu gösteriyormuş.Öyle puanım yetti ama gitmedim iyi yaptım diye böbürlenmeniz gittiğiniz fakültenin eğitimini alana kadarmış.
Başta her şeyi bilirim havasında tercihinizi yapmışsınız ama demekki memnun kalmadınız ki geçiş yaptınız.

İnsanları eleştirmeden önce aynaya bir baksanız fena olmaz hani...
Old 24-01-2011, 11:28   #707
atillatemir23

Varsayılan Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesine dikey geçiş yapıpta şuan okuyan arkadaşlar var mı? Herkese kolay gelsin.
Old 23-06-2011, 23:39   #708
Av.Nur YAVUZ

Önceki mesajlara bakarak okulumdan kimsenin olmadığını görüyorum
İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi artık 2.sınıf öğrencisiyim.
Old 02-07-2011, 17:19   #710
Av.YeksuDağ

Alıntı:
Yazan ladylawyer
Önceki mesajlara bakarak okulumdan kimsenin olmadığını görüyorum
İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi artık 2.sınıf öğrencisiyim.

ben de varım ben de ben de ben deeeee IAU'luyum ben de. aktif değilim yazmakta ancak okumaktaki aktifliğimde kendimi geçiyorum ) sevgiler efendim.
Old 11-07-2011, 15:13   #711
burakhukuk_06

ATILIM ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ..(Herkesin pes ettiği yerde geleceğe iz bırakırız )
Old 06-08-2011, 19:38   #713
ömer kaygas

Varsayılan türk hukuku ve ingilizce eğitimi

Alıntı:
Yazan ncnc
oguzhan madem sormuşsun, cevap vereyim ve biraz da okulumdan bahsedeyim herkesin gönlü olsun ben koç üniversitesi hukuk bolumune gecen yıl yerleştirildim. Bu yıl hazırlık okudugum için hukuk fakültei hakkında çok fazla bilgiye sahip değilim ama benim gördügüm kadarıyla burası benim istediğim yer tek sorunum derslerin yüzde yüz ingilizce olması olur diye düşünüyorum...

mütemmim cüz veya buna benzer kökeni osmanlıca olan birçok hukuk terimi ingilizceye nasıl çevrilebilir ki?
Old 07-08-2011, 20:31   #714
üye25928

Alıntı:
Yazan ömer kaygas
mütemmim cüz veya buna benzer kökeni osmanlıca olan birçok hukuk terimi ingilizceye nasıl çevrilebilir ki?

İngiltere'de mütemmim cüz yoksa çevirilemez tabi.
Old 10-08-2011, 00:08   #715
Av.Egemen A.

Yanlış bir bilgi var burada.

Türkiye'de hiçbir hukuk fakültesi yüzde yüz olarak ingilizce değildir.İngilizce olan hukuk fakülteleri derslerin belirli bir kısmını ingilizce verebilmektedir.
Bunlar da;Uluslararası Hukuk,İnsan Hakları Hukuku gibi mevzuatı gereği ingilizce verilebilecek derslerdir.Koç Üniversitesinde hazırlığı yeni bitiren arkadaşımız bunu seneye görecektir.
Old 11-08-2011, 04:16   #716
Y.Tur

Ankara, Gazi, İstanbul Hukuk Fakültelerini es geçtim ve Kültür Üni.yi tercih ettim..Umarım kararımın sonucu hayırlı olur
Old 12-08-2011, 11:02   #717
primavera

2009 İÜHF mezunuyum. Bu yıl 12 hukuk fakültesi açılmış..(!)Gerçekten hukukçu olmak isteyen ve fakülteye yeni başlamış arkadaşlar, artık ipini koparan avukat olacağı için tercihlerinizi doğru yapın ve kendinizi geliştirin artık mezun olduğunuz üniversitenin pek bir önemi kalmadı...
Sizlere tavsiyem okul dönemi okulun uzamasından korkmayın, olabildiğince sosyal olun, Ersamus veya benzeri bir eğitim prog katılın veya bütcenizin yettiği koşullarda yurdışına gidin. Okul bttgnde ingilizcenz hala yeterli değilse en az 6 ay yurtdışında dil kursuna gidin, bu imkanlara sahip olmayanlar cnbc-e deki dizileri ve ing filmleri ing altyazılı olarak izleyin bol bol ing kitap okuyun, İstanbul'da olanlar İstanbul barosunun ücretsiz ing kursuna gidebilir. Sertifikalı yada sertifikasız diğer fakültelerin ve baronun düzenlediği seminer ve konferanslara katılın. Okulda yok sınıf kalabalık gbi bahanelere sıgınmayın!hocalarla doğrudan iletişim sağlayın, soru sorun, iyi ilişki kurun..sınıftaki arkdslarınızın yarın meslektaşınız olacağını ve aynı davada taraf olabileceğinizi sakın unumayın ve onlarla kötü olmayın..son tavsiyem sakın ama sakın İnek olmayın!!! sevgiler.
Old 12-08-2011, 13:22   #718
Av.Ozan Kayahan

Varsayılan Aynen

Size aynen katılıyorum.

Alıntı:
Yazan primavera
2009 İÜHF mezunuyum. Bu yıl 12 hukuk fakültesi açılmış..(!)Gerçekten hukukçu olmak isteyen ve fakülteye yeni başlamış arkadaşlar, artık ipini koparan avukat olacağı için tercihlerinizi doğru yapın ve kendinizi geliştirin artık mezun olduğunuz üniversitenin pek bir önemi kalmadı...
Sizlere tavsiyem okul dönemi okulun uzamasından korkmayın, olabildiğince sosyal olun, Ersamus veya benzeri bir eğitim prog katılın veya bütcenizin yettiği koşullarda yurdışına gidin. Okul bttgnde ingilizcenz hala yeterli değilse en az 6 ay yurtdışında dil kursuna gidin, bu imkanlara sahip olmayanlar cnbc-e deki dizileri ve ing filmleri ing altyazılı olarak izleyin bol bol ing kitap okuyun, İstanbul'da olanlar İstanbul barosunun ücretsiz ing kursuna gidebilir. Sertifikalı yada sertifikasız diğer fakültelerin ve baronun düzenlediği seminer ve konferanslara katılın. Okulda yok sınıf kalabalık gbi bahanelere sıgınmayın!hocalarla doğrudan iletişim sağlayın, soru sorun, iyi ilişki kurun..sınıftaki arkdslarınızın yarın meslektaşınız olacağını ve aynı davada taraf olabileceğinizi sakın unumayın ve onlarla kötü olmayın..son tavsiyem sakın ama sakın İnek olmayın!!! sevgiler.
Old 06-09-2012, 19:18   #720
Semender33

İÜHF 2012 mezunuyum ve en güzel yanı ise devam zorunluluğunun olmaması ve okuldaki kanun maddesini okumanın ders anlatmak olduğunu sanan öğretim üyelerini dinleyerek zaman kaybına neden olmaması.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi