Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Konu Notu: 16 oy, 3,69 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-08-2009, 20:08   #631
leon...

Atılım hukuk fakültesi öğrencisiyim hukuk fakülteleri arasındaki başarı sırasında esas ölçüt nedir hakimlik savcılık sınavı ise en başarılı ank üni sonra selçuk bana bilgi verebilirmisiniz...teşekkür ederim
Old 26-08-2009, 02:12   #632
akkurtb

bu ne hiç mi istanbul hukuk yok.bende istanbul hukuk 2. sınıftayım ve sınavlardan geçmek çok çok çok zor olsada okulumu çok seviyorum
Old 26-08-2009, 17:52   #633
üye25928

Alıntı:
Yazan zozerk
Bende Bu Siteyi Sizin Sayenizde Buldum Sayın Döküntü
Raşit Tavus Olduğunuzu Biliyordum Ama Burada Siz Yazınca Bende Sizin Referansınızla Geldiğimi Söylemek İstedim.
Dh'den vuque

Keşke biraz önce Dh yerine burayı okuyarak önce burada fark etseydim, neyse artık. Önce Dh'de fark ettim
Old 26-08-2009, 18:32   #634
zozerk

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Keşke biraz önce Dh yerine burayı okuyarak önce burada fark etseydim, neyse artık. Önce Dh'de fark ettim
Önemli değil nereden gördüğünüz önemli olan gönüller bir olsun
Böyle güzel bir siteyi sayenizde tanıdım tekrar tekrar teşekkür ediyorum
Old 26-08-2009, 20:55   #635
yildirim_66

Alıntı:
Yazan leon...
Atılım hukuk fakültesi öğrencisiyim hukuk fakülteleri arasındaki başarı sırasında esas ölçüt nedir hakimlik savcılık sınavı ise en başarılı ank üni sonra selçuk bana bilgi verebilirmisiniz...teşekkür ederim

Oran olarak kazandırma da Gazi Hukuk birinci.
Old 27-08-2009, 15:53   #636
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan trajikomedya
'''Sınav çok zordu bn günde 3 saat uyudum öyle kazandım diye bir mantık yürütmek ne kadar doğrudur bilemiyorum.Seninle aynı okula giren dier kişiler belki günde 3 saat çalıştı da kazandı.Bilemiyeceğin için sınav zordu demenin bir alemi yok '''
sn.yiğit289 sınavın zorluğu ile benim 3 saat uyumamı nasıl bağdaştırdınız inanın anlamış değilim. ikisi çok ayrı konular çok ayrı cevaplar siz kendinizce bir birleşim yapmışsınız.birinci dönem 3 saat uyudum ikinci dönem ise çok rahattım ama bunun sınavla bir bağı yok. tamamen ayrı konular. okuduğunuzu yanlış anlıycak kadar aceleci davrandığınıza göre össye 2008de girmiş olmalısınız.eğer öyle ise beni tamamen yanlış anladınız. benim kimseye bir lafım yok sınav baştan aşağı yanlış zaten! sn raşit tavus başka bir forumda bunu size çok güzel bir şekilde açıklamış. saygılarımla
Öss zorlar mı zorlamaz mı,zorladı mı zorlamadı mı,zorlasaydı zorlamasaydı vb. soruları tartışmaya gerek yok.Emin olun sayın trajikomedya bu sene çok güzel zorlancaksınız Boşverin ÖSS yi.Bir sene sonra bu günlerde yeni kazananlar için böyle bir tartışma açıldığında sizde benim söylediğimi onlara söyleyeceksiniz
Old 27-08-2009, 16:18   #637
trajikomedya

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Öss zorlar mı zorlamaz mı,zorladı mı zorlamadı mı,zorlasaydı zorlamasaydı vb. soruları tartışmaya gerek yok.Emin olun sayın trajikomedya bu sene çok güzel zorlancaksınız Boşverin ÖSS yi.Bir sene sonra bu günlerde yeni kazananlar için böyle bir tartışma açıldığında sizde benim söylediğimi onlara söyleyeceksiniz
çok haklısınız sn.sarıkaya. benim içinde bitti bu mevzu ama...
hiç araştırmadan desteksiz yorum yapılması,bunlarda fazlasıyla duygusal davranılarak laflarımın yanlış anlaşılması,çarpıtılması hiç hoşuma gitmedi.
Old 27-08-2009, 16:59   #638
üye25928

Alıntı:
Yazan akkurtb
bu ne hiç mi istanbul hukuk yok.bende istanbul hukuk 2. sınıftayım ve sınavlardan geçmek çok çok çok zor olsada okulumu çok seviyorum

Bu linke bakmadınız galiba: http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=7045
Old 27-08-2009, 17:04   #639
üye25928

Alıntı:
Yazan yildirim_66
Oran olarak kazandırma da Gazi Hukuk birinci.

Gelecek sene Hakimlik sınavına X üniversiteden 2 kişi girecek bir kişi kazanacak %50 başarı, nasıl başarı oran olarak %50 başarı.

Gazi Hukukun Oran olarak birinciliğini ispatlayabilir misiniz?

25 Nisandaki sınavın istatistikleri: http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/...istatistik.htm

Ondan bir önceki sınav olan 20 Aralığa ait istatistikler ise burada: http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/abc.html

Toplam kazandırmada en fazla kazandıran yerler Ankara Hukuk ve Selçuk Hukuk.

Daha iyi anlamanıza yardımcı olmak amacıyla yazıyorum: Mesela son sınavda Selçuk Hukuktan 67 kişi kazanmış, şayet sınava Selçuk Hukuktan sadece bu 67 aday girseydi, bu kişiler yine kazanacaktı, o zaman da oransal başarı %100 olacaktı. Önemli olan oransal başarı değildir, toplam kazanan sayısıdır. İstanbul başta olmak üzere hukuk fakültelerinde kontenjan artırımının yegane nedeni de hakimlik savcılık sınavındaki başarıyı artırabilmektir.
Old 27-08-2009, 23:17   #640
yildirim_66

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Gelecek sene Hakimlik sınavına X üniversiteden 2 kişi girecek bir kişi kazanacak %50 başarı, nasıl başarı oran olarak %50 başarı.

Gazi Hukukun Oran olarak birinciliğini ispatlayabilir misiniz?

25 Nisandaki sınavın istatistikleri: http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/...istatistik.htm

Ondan bir önceki sınav olan 20 Aralığa ait istatistikler ise burada: http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/abc.html

Toplam kazandırmada en fazla kazandıran yerler Ankara Hukuk ve Selçuk Hukuk.

Daha iyi anlamanıza yardımcı olmak amacıyla yazıyorum: Mesela son sınavda Selçuk Hukuktan 67 kişi kazanmış, şayet sınava Selçuk Hukuktan sadece bu 67 aday girseydi, bu kişiler yine kazanacaktı, o zaman da oransal başarı %100 olacaktı. Önemli olan oransal başarı değildir, toplam kazanan sayısıdır. İstanbul başta olmak üzere hukuk fakültelerinde kontenjan artırımının yegane nedeni de hakimlik savcılık sınavındaki başarıyı artırabilmektir.

Öncelikle oransal olarak değerlendirmede dediğiniz mantığı düşünmüşler sizden önce ki en az 10 öğrencisi sınava giren fakulteleri sıralamaya dahil ediyorlar.

Daha fazla araştırmak için zamanım olmadı ama zamanım olduğunda daha ayrıntılı bilgi veririm.Sizin verdiğiniz linke göre mülakat sonuçları:

http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/abc.html

1-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakultesi:16.88
2-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi:15.80
3-Gazi Üniversitesi Hukuk Fakultesi:15.67
4-Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi:12.88
5-Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakultesi:12.38

Sözde,İstanbul üniversiteleri başta olmak üzere başarıyı arttırmak için kontenjanları arttırmışlar!Mantık dışı bir değerlendirme olarak görüyorum.Yani İstanbul'daki üniversitelerin kontenjanları 800 kişi ise Gazi Üniversitesi'nin ki 300 kişi ise burada Gazi Üniversitesi'nin suçu nedir?

Selçuk Üniversitesi ile ilgili vermiş olduğunuz örnek ise gerçeklikten uzak bir değerlendirmedir.Eğer ki öyle bir durum var ise sınava girenlerin tamamı kazanıyor başarı da yüzde yüz oluyor ki; bu da ülke sıralamasında orasını en iyi üniversite konumuna sokacaktır.

Adı üstünde istatistiki bilgiler kaç kişi girmiş ise ona göre bir değerlendirmeye tabi tutarsın.Oranlarsın ve başarıyı bu oranlara göre sıralarsın.
Old 27-08-2009, 23:33   #641
yildirim_66

Ayrıca bu sayfaya göz atmanızı tavsiye ederim:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15079
Bir de buraya bakmanızı:
http://www.anayasa.gen.tr/adli-hakimlik.htm

Üstteki linkin en alt kısmında yer alan istatistiki iyi değerlendirmenizi umarım.

Saygılar.
Old 28-08-2009, 16:28   #642
mervealcik

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Selam Merve, ben döküntü dh'den, sizi aramızda görmek güzel, hayırlı olsun, başarılar.

Hayırlı olsun başarılar.
Teşekkürler döküntü
Old 28-08-2009, 22:37   #643
yalcin3

Bu "Hakimlik savcılık sınavında hangi okul en iyi?" tartışmaları o kadar gülünç ki...
Hayatta çoğu konuda çoğu şey insanın kendisinde biter.
Ben buna inandım buna inanarak da yaşamaya devam edeceğim.
Old 29-08-2009, 08:22   #644
üye25928

Alıntı:
Yazan yildirim_66
Öncelikle oransal olarak değerlendirmede dediğiniz mantığı düşünmüşler sizden önce ki en az 10 öğrencisi sınava giren fakulteleri sıralamaya dahil ediyorlar.

Daha fazla araştırmak için zamanım olmadı ama zamanım olduğunda daha ayrıntılı bilgi veririm.Sizin verdiğiniz linke göre mülakat sonuçları:

http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/abc.html

1-Ankara Üniversitesi Hukuk Fakultesi:16.88
2-İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakultesi:15.80
3-Gazi Üniversitesi Hukuk Fakultesi:15.67
4-Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi:12.88
5-Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakultesi:12.38

Sözde,İstanbul üniversiteleri başta olmak üzere başarıyı arttırmak için kontenjanları arttırmışlar!Mantık dışı bir değerlendirme olarak görüyorum.Yani İstanbul'daki üniversitelerin kontenjanları 800 kişi ise Gazi Üniversitesi'nin ki 300 kişi ise burada Gazi Üniversitesi'nin suçu nedir?

Selçuk Üniversitesi ile ilgili vermiş olduğunuz örnek ise gerçeklikten uzak bir değerlendirmedir.Eğer ki öyle bir durum var ise sınava girenlerin tamamı kazanıyor başarı da yüzde yüz oluyor ki; bu da ülke sıralamasında orasını en iyi üniversite konumuna sokacaktır.

Adı üstünde istatistiki bilgiler kaç kişi girmiş ise ona göre bir değerlendirmeye tabi tutarsın.Oranlarsın ve başarıyı bu oranlara göre sıralarsın.

Üstteki linkin en alt kısmında yer alan istatistiki iyi değerlendirmenizi umarım.
Alıntı:
Yazan yildirim_66
Ayrıca bu sayfaya göz atmanızı tavsiye ederim:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=15079
Bir de buraya bakmanızı:
http://www.anayasa.gen.tr/adli-hakimlik.htm

Saygılar.

Sayın Yıldırım,

Daha önce de bahsettiğim üzere, özel bir üniversiteden sınava 2 kişi girsin biri kazansın oransal başarı %50 olsun. Her zaman için hakimlik savcılık sınavlarında en başarılı fakülte Ankara Hukuk denir, neye göredir? Siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız, benim Selçuk Hukukta okumam ile Selçuk Hukukun ikinci olması farklı şeyler, başka bir fakültede de okusam aynı şeyleri söylerdim. Ya da Selçuk Hukuk bu sıralamada çok kötü bir yerde olsa da aynısını derdim.

Selçuk'tan kazanan 67 kişi örneğimi anlamamışsınız, farz edin ki Hakimlik sınavına yeterli kadar çalışmadığı için Gazi hukuktan mezun olan 150 kişi girmedi, geriye sadece sınava iyi şekilde çalışmış olan 50 kişi girdi, şimdi bu 50 kişilik grup, sınava Gazi Hukuk mezunu 10binlerce kişi girse de kazanacak, hiç kimse girmese de kazanacak. Çünkü orantısal başarı pek bir anlam ifade etmiyor.

Gazi Hukukun kontenjanının 200 olmasını söylemişsiniz, ben okulunuzu gittim gördüm, öğretim elemanları öğrencilere hiç vakit ayırmıyor, amfilerde ders işleme imkanı yok. Yani bir hukuk fakültesine ait olmaması gereken her şey okulunuzda fazlasıyla mevcut. Hatta son zamanlarda yaşanan bir kaç tuhaf olay da var ama buraya eklemeye bile utandığım için eklemiyorum. 200 kişilik kontenjanı siz belki az buluyorsunuz ama daha geçen seneye kadar çoğu Hukuk fakültesinde kontenjanlar 50 civarında seyrediyordu, onlar ne yapabilir ki. Son olarak da kontenjanınız bildiğim kadarıyla 400 olması lazım son 2 yıldır.

Ayrıca görüşlerime saygı duymayıp, onları mantık dışı buluyor, Selçuk Hukuk hakkındaki görüşlerimi ise gerçekten uzak buluyorsanız, naçizane tavsiyem bir daha bu şekilde muhatap olmayalım, görüşlerime saygı duymayan insanlarla kaybedecek vaktim yok.
Old 29-08-2009, 11:27   #645
yildirim_66

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sayın Yıldırım,

Daha önce de bahsettiğim üzere, özel bir üniversiteden sınava 2 kişi girsin biri kazansın oransal başarı %50 olsun. Her zaman için hakimlik savcılık sınavlarında en başarılı fakülte Ankara Hukuk denir, neye göredir? Siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız, benim Selçuk Hukukta okumam ile Selçuk Hukukun ikinci olması farklı şeyler, başka bir fakültede de okusam aynı şeyleri söylerdim. Ya da Selçuk Hukuk bu sıralamada çok kötü bir yerde olsa da aynısını derdim.

Selçuk'tan kazanan 67 kişi örneğimi anlamamışsınız, farz edin ki Hakimlik sınavına yeterli kadar çalışmadığı için Gazi hukuktan mezun olan 150 kişi girmedi, geriye sadece sınava iyi şekilde çalışmış olan 50 kişi girdi, şimdi bu 50 kişilik grup, sınava Gazi Hukuk mezunu 10binlerce kişi girse de kazanacak, hiç kimse girmese de kazanacak. Çünkü orantısal başarı pek bir anlam ifade etmiyor.

Gazi Hukukun kontenjanının 200 olmasını söylemişsiniz, ben okulunuzu gittim gördüm, öğretim elemanları öğrencilere hiç vakit ayırmıyor, ayrıca okulunuzda siyasi oluşumlara tarafsız ve eşit mesafede durulmuyor, amfilerde ders işleme imkanı yok. Yani bir hukuk fakültesine ait olmaması gereken her şey okulunuzda fazlasıyla mevcut. Hatta son zamanlarda yaşanan bir kaç tuhaf olay da var ama buraya eklemeye bile utandığım için eklemiyorum. 200 kişilik kontenjanı siz belki az buluyorsunuz ama daha geçen seneye kadar çoğu Hukuk fakültesinde kontenjanlar 50 civarında seyrediyordu, onlar ne yapabilir ki. Son olarak da kontenjanınız bildiğim kadarıyla 400 olması lazım son 2 yıldır.

Ayrıca görüşlerime saygı duymayıp, onları mantık dışı buluyor, Selçuk Hukuk hakkındaki görüşlerimi ise gerçekten uzak buluyorsanız, naçizane tavsiyem bir daha bu şekilde muhatap olmayalım, görüşlerime saygı duymayan insanlarla kaybedecek vaktim yok.

Sn.Tavus hukuk fakultelerinin oransal başarısıyla ilgili tartışmaya devam etmek istemiyorum.Ben size gerekli açıklamayı yaptım siz hala kendi pencerenizden bakmaya ve anlamamaya ısrarla devam ediyorsunuz.Tekrar tekrar anlattırmayınız bana!

Gazi hukukun kontenjanının 200 olduğunu söylemedim.Yukarıya bakarsanız bu sayıyı 300 kişi olarak belirttim.Evet geçen yıl fakultemize 400 kişi alındı ancak bu sayının 300'ü Gazi Hukuk, 50'si KATÜ Hukuk, 50'si ise Atatürk Hukuk idi.Fakulte binaları ve yeterli öğretim kadrosu oluncaya kadar bizim fakultemizde ders görüyorlar.Yani Gazi Hukukun kontanjanı 300 kişi şu anda.

Okulumuza gelip gördüğünüzü söylüyorsunuz ve öğretim elemanlarının ilgisiz olduğu, siyasi oluşumlara eşit mesafede durulmadığını, anfilerde ders işlenemediğini dile getiriyor bunu da eleştirerek bir hukuk fakultesinde olmaması gereken herşeyin Gazi Hukukta olduğunu dile getiriyorsunuz.

Son eleştirinizden başlayarak cevap vermek istiyorum.Önemli olan mekan değil içindeki insandır.Ha anfideders görmüşsün ha normal bir sınıfta.Bu değerlendirmenizin çok kısır bir değerlendirme olduğunu düşünüyorum.İçindeki öğrencilerin kalitesi, öğretim üyelerinin kalitesi öncelikli değerlendirme kriteridir.

Kaç tane öğretim elemanı ile yüzyüze görüştünüz ve ilgisiz olduğuna kanaat getirdiniz.Her fakultede olabileceği gibi bizim fakultede de ilgizi hocalar olabilir ancak bunu bütün bir kadroya yayarak eleştiri yapmak hakkaniyet ilkelerine sığmamaktadır.Öğretim elemanlarının yeteri kadar ilgili olduğunu söyleyebilirim.

Siz başkalarının eleştirilerine tahammül edemiyorsunuz.Farklı düşünce ve görüşleri yanlış buluyorsunuz doğru olan şeyi benimsemekte bir direniş gösteriyorsunuz.Ben sizin düşüncelerinize saygı duymamazlık yapmıyorum.

Muhattap olmak istemiyorsanız saygı duyarım ancak ben her türlü görüşe sahip insanlarla muhattap olmaya devam ederim eğer isterseniz sizle de.

Saygılar
Old 29-08-2009, 11:37   #646
trajikomedya

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
farz edin ki Hakimlik sınavına yeterli kadar çalışmadığı için Gazi hukuktan mezun olan 150 kişi girmedi, geriye sadece sınava iyi şekilde çalışmış olan 50 kişi girdi, şimdi bu 50 kişilik grup, sınava Gazi Hukuk mezunu 10binlerce kişi girse de kazanacak, hiç kimse girmese de kazanacak.
sn tavus sizi tebrik ediyorum çok doğru bir tespit. hatta biraz daha ileri götürmek istiyorum. bu 50 kişinin hakimsavcı olma konusunda son derece kararlı,son derece idealist olduklarını ve sınava çok çok iyi bir şekilde hazırlandıklarını farz edelim. o zaman iddaa ediyorum onları hangi fakülteye koyarsanız koyun onlar yine kazanıcaklar.bence oranlarla,sayılarla değerlendirmek yanlış ve tam bir kanı da sağlamıycaktır. kimisi orana kimisi sayıya bakıcaktır ama sizinde belirttiğiniz gibi kimi fakültelerden 2 kişi katılıp bunlardan 1'i kazandığında yüzde elli gibi bir saçmalık doğucaktır.bence bu birazda o fakültede ki öğrenci dokusuyla alakalı...
daha engebeli, daha düz...ama sonuçta her hukuk fakültesi size bu konuda bir yol sağlıyor.artık dağları,tepeleri aşmak,dereleri geçmek biraz da kişinin elinde diye düşünüyorum. azmedenin her şeyin üstesinden geleceğine olan inancım her zaman sonsuz olmuştur. eğer bir gün bu inancı kaybedersem inanın yaşamak dahi istemem...saygılarımla
Old 29-08-2009, 12:18   #647
Doç. Dr. Özge Yücel

Sevgili öğrenciler,

Lütfen bu aşamadan sonra kendi siyasi görüşlerinizi ortaya koymadan ve dahası fakültelerdeki siyasal hareketlere değinmeden tartışmanın sürdürülmesini rica ediyorum. Aksi takdirde mesajlar silinecektir.
Old 29-08-2009, 23:36   #648
Yiğit006

Ben de bu sene Ufuk Üniversitesini kazandım hayırlısı bakalım saygılar.
Old 30-08-2009, 14:44   #649
üye30519

Ben de üniversite seçimi konusunda ilk başlarda sınav istatistiklerini önemsiyordum. Sonra bunun hiç bir anlamı olmadığının farkına vardım. trajikomedya'nın verdiği örnek de durumu gayet iyi özetlemiş. Olay insanın kendisinde bitiyor. Onun için severek okuyacağınız bir üniversite seçmek de önemli.
Old 31-08-2009, 00:40   #650
trajikomedya

Alıntı:
Yazan burak aydın
Ben de üniversite seçimi konusunda ilk başlarda sınav istatistiklerini önemsiyordum. Sonra bunun hiç bir anlamı olmadığının farkına vardım. trajikomedya'nın verdiği örnek de durumu gayet iyi özetlemiş. Olay insanın kendisinde bitiyor. Onun için severek okuyacağınız bir üniversite seçmek de önemli.
kısa zaman içerisinde tanışmayı ümit ediyorum fakültedaşım
eskişehirin yerlisi isen bana öğreticeğin çok şey olmalı...
Old 31-08-2009, 16:22   #651
üye30519

Tanışacağız elbet
Ben de Ankaralıyım aslında. Şehiri zamanla öğreniriz
Old 02-09-2009, 08:22   #652
kordelya

arkadaşlar ben de Gazi üniversitesi hukuk fakültesi mezunuyum 2 kez hakimlik sınavının yazılı bölümünü kazandım gerçi mülakatlarından elendim neyse o hazin konuyu açmayayım şimdi,okul önemli ama kazanmak için asıl önemli olan insanın kendi iradesi ve çalışması,çünkü okuldan sonra sıkı bir çalışma sonucu sınav kazanılıyor yani öğrendiklerini kendin pekiştirmek zorundasın bu konu da fakültenin çok da büyük bir rolü yok istatistikler okulların başarısından çok insanlarınkini gösterir bence.
Old 02-09-2009, 18:10   #653
QuestionMark

Merhaba Sayın arkadaşlar. Ben de bu yıl Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandım. Yaşım 17, ÖSS'ye ilk girişim ve ders çalışmadan Hukuk Fakültesine girmeme yetecek puanı yapabildiğim için mutluyum. Hepinize başarılar dilerim.
Old 03-09-2009, 13:48   #654
üye25928

Alıntı:
Yazan QuestionMark
Merhaba Sayın arkadaşlar. Ben de bu yıl Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni kazandım. Yaşım 17, ÖSS'ye ilk girişim ve ders çalışmadan Hukuk Fakültesine girmeme yetecek puanı yapabildiğim için mutluyum. Hepinize başarılar dilerim.

Seni aramızda gördüğümüze çok sevindim. Hoş geldin

Başarılar.
Old 03-09-2009, 15:22   #655
zhazaltas

Hepinize merhaba Marmara Üniversitesi-Hukuk Fakültesini bu sene kazandım.Bir hukukçu adayı olarak aranıza katılmaktan çok mutluyum. Saygılarımla...
Old 03-09-2009, 16:34   #656
mehmet yusuf

Alıntı:
Yazan kordelya
arkadaşlar ben de Gazi üniversitesi hukuk fakültesi mezunuyum 2 kez hakimlik sınavının yazılı bölümünü kazandım gerçi mülakatlarından elendim neyse o hazin konuyu açmayayım şimdi,okul önemli ama kazanmak için asıl önemli olan insanın kendi iradesi ve çalışması,çünkü okuldan sonra sıkı bir çalışma sonucu sınav kazanılıyor yani öğrendiklerini kendin pekiştirmek zorundasın bu konu da fakültenin çok da büyük bir rolü yok istatistikler okulların başarısından çok insanlarınkini gösterir bence.

Merhaba ben marmara üni. 4.sınıftayım.ben de hakımlık sınavı için hazırlanmaya başlayacagım.mülakatlarda neye göre eliyorlar ki ...yani sizin mülakatlarınız nasıl geçti?

bana tecrübelerinizi anlatırsanız sevinirim..teşekkürler..

Old 03-09-2009, 20:53   #657
albertina

selamlar bende gazi üniversitesine kaydoldum bu sene...gazi kız öğrenci yurdunda ve ya mehmet akif kız öğrenci yurdunda kalan arkadaş varsa bana bir bilgi verebilir mi, idare eder gibi mi yoksa hiç kalma mı dersiniz...şimdiden çok çok teşekkürler...=)
Old 03-09-2009, 20:55   #658
üye25928

Alıntı:
Yazan zhazaltas
Hepinize merhaba Marmara Üniversitesi-Hukuk Fakültesini bu sene kazandım.Bir hukukçu adayı olarak aranıza katılmaktan çok mutluyum. Saygılarımla...

Aramıza hoş geldiniz, başarılar.
Old 03-09-2009, 21:24   #659
law in law

Hukuk fakültelerinin kontenjanlarının artırılmasına bir diyeceğim yok. Herkes hukuk öğrenmeli,hanımlar evde oturacaklarına ikinci öğrenimde hukuk okusun. Ancak avukat ve hakim savcı olmak o kadar kolay olmamalı. Hukuk fakültesi mezunları avukat mezun etmemeli. Millet güveniyor avukat diye vekil tutuyor.Özellikle hukuk davalarında dava ve cevap dilekçeleri evlere şenlik. Islah edilen davalarda savunma ve itirazlardan haberleri yok. Milletimiz kaybettikleri davalarda vekillerini dava etse tazminat ödemekten kurtulamayız.
Hangi fakülte olursa olsun okuyanlar kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeli Herşey öğrencide bitiyor.İstanbul ve Ankaradaki Vakıf Üniveristelerinin pek çoğunda iyi hocalar var. Taşradaki Üniverisiteler de doçent bulmak zor, okutmanlar ders anlatıyor. İyi hocalar vakıf üniversitelerine kaçıyor. Önce can sonra mal derler. Hukukçuyum demek öyle kolay değil.Tıp ve hukuk eskimeyen meslekler ama ikisinde de kalite düşüyor. Dil önemli bir avantaj. Pratik uygulamalarda öyle.
Old 04-09-2009, 10:44   #660
kordelya

Alıntı:
Yazan mehmet yusuf
Merhaba ben marmara üni. 4.sınıftayım.ben de hakımlık sınavı için hazırlanmaya başlayacagım.mülakatlarda neye göre eliyorlar ki ...yani sizin mülakatlarınız nasıl geçti?

bana tecrübelerinizi anlatırsanız sevinirim..teşekkürler..

size herşeyden önce konulara iyi çalışmanızı öneririm test uygulaması bir hukukçu için mantıklı olmasa da yapacak bir şey yok bu yüzden pratikte iyi olmalısınız,mülakat konusu ise o andaki halinize ve şansınıza bakıyor yani her türlü konudan soru gelebiliyor.Kendinize güvenin çünkü güven sahibi birini görmek istiyorlar çok rahat olmayın ama çok telaşlı da olmamaya çalışın kazanamazsam mahvolurum mantığıyla yola çıkmayın benim gibi üzülmeyin.Ama bunların dışında asıl faktör şans diyebilirim kısmet yani,yoksa 2 kez elenmezdiminşaallah dilediğiniz gibi sınavı da mülakatı da kazanırsınız şimdiden başarılar,bu arada mülakatta çıkmış olan sorulara bir gözatıp girerseniz daha yararlı olur
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi