Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 04-08-2007, 00:25   #331
spinoza

Merhaba, Ben 2.sınıfa geçtim. Belki aşırı tecrübeli değilim ama senin endişelerini gayet iyi anlıyorum. Şu an hiçbir şey bilmedigin için hiçbir şey yapamayacakmıssın gibi geliyor..Ayrıca derslerin zorlugu da kişiden kişiye değişir,sana zor gelen bana kolay gelebilir. Forumlardan okudugum kadarıyla da staj için en erken 3.sınıfı bitirince gidilmesinin daha yararlı olacagı söyleniyor. Haklılar da çünkü daha öncesinde gidersen senin çok az bilgin olacak ve sen officeboy gibi çalışabilirsin...Onun için gönlünü ferah tut ve son güzel ve huzurlu tatilinin tadını çıkar
Saygılarımla
Old 04-08-2007, 00:29   #332
Emre GENÇ

Genel itibari ile hangi hukuk fakültelerinde devam zorunluluğu var merak ediyorum bunu nasıl öğrenebilirim ?

Saygılar
Old 04-08-2007, 01:11   #334
spinoza

çogu üniversitede devam zorunlulugu yok...ancak belli dersler için zorunluluk koyuyorlar ya da hoca kafasına göre hareket ediyor
Old 04-08-2007, 13:28   #335
Emre GENÇ

Sayın forum üyeleri...

Bugun bir yazıda denk geldiğim ve çok merak ettiğim bir soruyu sormak istiyorum acaba dendiği gibi GAZİ HUKUK'ta bütünleme yok mu yani geçen geçer kalan kalır mı? O zaman bu fakülte bitmez ki
Old 04-08-2007, 18:51   #336
spinoza

Ben bir şey demek istiyorum. Benim okulumda da bütünleme yok idi gecen yıla kadar insanlar zorlanmadan derslerini geçtiler..evet belki alttan almak zorunda kaldılar ama her şey yoluna girebiliyor..Ayrıca başka bir şey söyleyeyim..Dersinden kalırsan va yazın almak istersen o dersi başka ünilerde(tabi ki denklik kabul edilenler arasında) okuyabiliyorsun.
Old 05-08-2007, 19:18   #337
gülşen ylmz

Ben de selçuk üni. de okuyorum.2 sınıf a geçtim ve hem okulumdan hem de eğitim kadrosundan çok memnunum.Umarım meslek hayatımda çok iyi yerlere gelirim.Herkese kolay gelsin.
Old 07-08-2007, 00:44   #339
m.anıl

Alan derslerinde genellikle devam sorumluluğu yok ama alan dışı derslerde başımıza iş açıyor bu devam zorunluluğu.
Old 08-08-2007, 18:58   #341
öğ.dilek

istanbul üniversitesi 1.sınıfı bitirdim.okulumun çok zor olduğunu ve çok nitelikli,kaliteli olduğunu söylemek istiyorum.sınıf geçmek zor,sınav sayısı fazla ve zaman yok.tüm bunlar insanı çalışmaya ve başarmaya zorluyor.tüm bu zorluklar bizi daha nitelikli ve bilgili yapıyor.şimdiden işe başladım ve faydalarını gördüm.okulumu seviyorum.doğru yerdeyim.
Old 11-08-2007, 16:19   #342
hukukun-üstünlüğü

istanbul hukuk fakültesindenim. 3. sınıfa geçtim.türk hukukuna yön veren hukuk fakültesinde okumaktan gurur duyuyorum...adalete yönelmiş toplumsal yaşama düzeninin tüm temsilcilerine selam ederim...
Old 14-08-2007, 12:42   #343
Emre GENÇ

Peki arkadaşlar bölümün
ders programı nasıl oluyor?
Yani hergün ders var mı varsa
kaç saat gibilerinden?
Old 14-08-2007, 14:21   #344
Av. Hülya Cengiz

Selam!
Gazi üniversitesindeyim ve şimdilik memnunum!Tabi ilk başlarda ankara hukuku ucundan kaçırıp da gazi gibi lafta çok olaylı ama aslında tek bir olayın bile olmadığı bir üniversiteye gelmenin şokunu yaşayan çoğu öğrenci gibi üzüldüm hem de çook!Ama öncelikle çok kaliteli hocalarla çok verimli bir yıl geçirdim ikincisi ankara çok güzel bir şehir hele de öğrenciysen!Siyasi birtakım olayların gölgesinde kaldığı için adını duyuramayan okulumu çok seviyorum bahçesi daha doğrusu bahçesizliği,hareketsizliği ve dönemlik ders programına rağmen bütünlemesi,düzenli bir yaz okulu olmaması dışında tabi ki
Old 14-08-2007, 23:11   #345
wunderkınd erdem

....herkese merhaba..uzun süredir yazmıyodum..malum bütünlemelerle uğrasıyodum..ankara hukukluyum..bazı arkadaşlar sormuş..bizim fakültede ders takip zorunluluğu ve yoklama yok..hergün ders olur ders saatleri tabi değişik olabilir..yeni gelecek arkadaşlara tavsiyem olur ..fakülteyi 4 senede bitirip bir an önce iş hayatına atılmak istiyorlarsa bazı önemli derslere girmelerinde fayda var...sanırım sistem değisecek bu sene..vize%10 final %90 olacakmış...ama su an tam bilgim yok sadece bi duyum..2.sınıfa alttan dersim kalmadan gectim cok mutluyum..A sınıfında olanlar bilir 1.sınıfta A sınıfı zordur...bu arada avukatın yanında calışma meselesine gelince..ben bu yaz denedim ..inanın hiç bir faydası yok üstte bir arkadasın dediği gibi sadece officeboy oluyorsun..adliyeye git gel...sanırım 3. ve 4.sınıflarda gitmek daha mantıklı olsa gerek...tesekkürler.. .....
Old 14-08-2007, 23:18   #346
nurdanay

merhaba arkadaşlar ben marmara ünv 3.sınıfa geçtim bence asıl sorun dersliklerimizin çok kalabalık olması bu bizim derslere ilgimizi azaltıyo tartışma ve soru sorma imkanımız olmadığı gibi hiç kopmadan dersi takip etmemiz de çok zor..
Old 15-08-2007, 00:59   #347
öğ.dilek

istanbul üniversitesinde hergün ders olur.ancak ders programımız çok düzenlidir.genelde dersler saat 1de biter seçmeli derslerin oldu gün 4te biter.(en azından 1.sınftayken öyleydi)sabah 9 da genellikle başlar.başka okullarda önemsiz gibi görünen dersler bizde önemlidir inkılap gibi.derse girmek gerekir geçebilmek için.ancak devam zorunluluğu yoktur.fakat derse girmek faydalıdır.
Old 15-08-2007, 10:14   #348
deborah

merhaba arkadaşlar.ben de erciyes hukuktayım.bu sene son sınıfa geçtim.okuldan ziyade sonrası ile ilgili problemler bence daha önemli.
bizim okula gelince; 30 ila 40 kişilik sınıflar, hocalarla birebir tartışma fırsatı ve herkesin birbirini tanıması en büyük artılar.
Old 15-08-2007, 12:35   #349
nurdanay

ben marmara huk 3. sınıftaym emrecim ders programını sormuşsun bizim okulda 1. öğretimlerin dersleri sabah 8 30 da başlıyo tabi hocanın durumuna göre kaymalar olabilir... öğleden sonra genelde dersimiz olmuyo- seçmeli dersler ve istisnalar dışında- ama hafta içi hergün ders var...
Old 15-08-2007, 12:57   #350
seyma emine

Neşeli

marmara üniversitesi hukuk fakültesi 2. sinif örencisiyim
Old 15-08-2007, 13:28   #351
nurdanay

arkadaşlar selam devam zorunluluğu ile ilgili ne düşünüyosunuz merak ediyorum sizce kısmen de olsa devam zorunluluğu gereklimidir yada gerekli olduğunu düşünen kimse varmı?? teşekkürler
Old 15-08-2007, 17:27   #352
spinoza

Diğer forum başlıkları altında hukuk okuyup da okula gitmeyen arkadaşların yorumları vardı. Onlar gitmeden de gayet iyi bir şekilde sınıfın geçildiğine inanıyorlardı ama bence hukuku iyi anlamak istiyorsak okula gitmeliyiz. Sonuçta hukuk yoruma açık bir alanda bulunmaktadır ve herkesin farklı düşüncelere sahip olduğu kanısındayım. Farklı fikirlere sahip olmak ve görüş açımızın genişlemesi için derslere gitmemiz gerektigi kanısındayım. Doğal olarak da bence devam zorunluluğu olmalıdır
Old 15-08-2007, 19:06   #353
öğ.dilek

ben vizelerden sonra iki hafta okula gittim.roma hariç hepsinden geçtim.roma vizem iyiydi ama final kötüydü kaldım.derlere devam edip pratiklere katılsaydım belki geçerdim...dersler tabi ki çok faydalı ama bizlerin sınıfleri çok kalabalık olduğu için zaten derse katılım ve yorum şansımız çok az.kalabalığın yarattığı dikkat eksikliği de var.zaten kalabalık bi sınıfı yoklamanın zorluğu da düşünülürse gereksiz bence devam zorunluluğu.
Old 16-08-2007, 11:22   #354
Emre GENÇ

Öss sınav sonuçları açıklandı...
Ben ankara yada gazi beklerken
İstanbul geldi acayip moralim
bozuldu umarım bu hayal kırıklığını çabuk
atlatırım...

Artık İstanbul Hukukluyum.
Old 16-08-2007, 15:20   #355
erkanaga

Sayın GENÇ EMRE
Üniversitemize hoşgeldin,emin ol hiçbir zaman pişman olmayacaksın ve istanbul hukukta olmanın haklı gururunu her daim yaşayacaksın...
Old 16-08-2007, 16:39   #356
öğ.dilek

bence hiç üzülme okulum diye söylemiyorum geldiğine pişman olmayacaksın.ama seni anlıyorum ben de aynı hayal kırıklığnı yaşamıştım.ama çabuk atlatırsın okulu gidip gördüğünde o havayı tenefüs ettiğinde hayal kırklığından eser kalmaz.bi de şu açıdan bak o okulu isteyip de kazanamayan ne kadar kişi vardır.belki moral bozukluğun geçer.tebrik ederim aramıza hoş geldin.
Old 16-08-2007, 19:09   #357
hukukun-üstünlüğü

moralim bozuldu sözü bilinçli tercih yapılmadığının en açık örneği. türkiye de iki köklü hukuk fakültesi vardır ankara ve istanbul hukuk. akademik kadrolarına mezunlarına bakarsanız diğer hukuk fakültelerine oranla ne kadar kaliteli olduklarını anlarsınız lütfen suan girin bu iki hukuk fakültesinin internet adresine ve bakın akademik kadrolarına. gazi hukukla istanbul hukukun mukayese edilmesi bile hata olur.geçmişten günümüze türk hukukuna yön vermiş ve devlet yönetiminde etkin isimler yetiştirmiş istanbul hukuk türkiyenin ankara hukukla beraber en büyük hukuk fakültesidir lütfen bilinçli tercih yapın.
Old 16-08-2007, 19:26   #358
adalet tanrıçası

Olumlu Kıymetini billl...

Sevgili Emre,bence çk iyi ve köklü bir hukuk fakültesini kazanmışsın.Şu anda senin yerinde olmak isteyen yüzlerce insan var.Şükürsüzlüğe düşme ve elde ettiğin başarının kıymetini bil derim.Başarılar...
Old 17-08-2007, 20:52   #359
Emre GENÇ

Hepinize tebrik ve yardımlarınız için
ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.
Düştüğüm durum ne bilinçsiz
tercih ne de şükürsüzlük ama hak verirsinizki
1-2puan ile hayalini kurduğum ankara huk.
fakültesini kaçırmak beni üzdü ama
o dündü zira bugun aldığım tepkiler
gerçekten çok hoştu ve beni
mutlu etti hatta bunu demek için
çok ereken ama iyiki gazi değilde
istanbul oldu diyorum.
Sakın kedi uzanamadığı ciğere...
diye düşünmeyin gerçekten böyle
düşünür oldum.
Uzun lafınmkısası ne yaparsak yapalım sonuç bu
bundan sonrası için ahyırlısı olsun demekten ve
eldekinin kıymetini bilmekten başka
birşey düşmez.
Tekrardan çok teşekkür ederim.
Sınava giren diğer arkadaşlara da g.olsun...

Saygılar
Old 18-08-2007, 22:40   #360
Av. Hülya Cengiz

slm!gaziyi isteyip de kazanamadığına üzülmen gayet normal bence çünkü ailen de ankarada ise gazide okumak istemen gayet normal ama kazandığın okul gayet güzel hem arada gelip derslere de girebilirsin ama tabi tercihlerine gaziyi yazıp kazanamayıp sonra da çamur atanlar gibi olmazsan!bence hiç kimse okumadığı
bilgi sahibi olmadığı yeri kötülememeli sonuçta öss puanları ortada....
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi