Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Old 24-09-2008, 22:59   #2881
üye23159

'Yüreğimden fışkıranlar'bölümünün bir nevi tartışma ortamına dönüşmesini yadırgadığımı(affınıza sığınarak)i.e
Old 24-09-2008, 22:59   #2882
supernatural

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Karizması sarsılır diye itiraf etmekten çekinen tek kendim olduğumu düşüneceğim yakında.

Hayat bir uğraşı değil midir?

En büyük işimiz kendimiz değil miyiz?

Ben bu kadar güzel bir topluluktan çok daha güzel itiraflar beklediğimi , itiraf ediyorum.

bende son zamanlarda epey fırtıklı(sinirli) haldeyim itiraf ediyorum
Old 24-09-2008, 23:31   #2883
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Depresyon bulaşıcı değildir. i.e.

Bu akşam THS'nin hiç açılmadığını ama THS'de yeni yazılan mesajları bildiren bir kaç e-posta geldiğini, "bir tek benim bilgisayarda mı açılmıyor?" diye epeyce kaygılandığımı i.e.

Paranoya bulaşıcı mı?
Old 24-09-2008, 23:46   #2884
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bu akşam THS'nin hiç açılmadığını ama THS'de yeni yazılan mesajları bildiren bir kaç e-posta geldiğini, "bir tek benim bilgisayarda mı açılmıyor?" diye epeyce kaygılandığımı i.e.

Paranoya bulaşıcı mı?

Paranoya da gerekçe yoktur. Şüphe için gerekçe varsa paranoya yoktur.

Bulaşıcı değil, tedavisi mümkündür.
Old 25-09-2008, 10:35   #2885
Armağan Konyalı

Şu vecizeyi çok sevdiğimi itiraf ediyorum:

"Bir insanın paranoyak olması onun takip edilmediği anlamına gelmez."
Old 25-09-2008, 10:46   #2886
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Şu vecizeyi çok sevdiğimi itiraf ediyorum:

"Bir insanın paranoyak olması onun takip edilmediği anlamına gelmez."

Buradan "paranoyak"lar cazibenin merkezini ele geçmiş olabilir intibaını çıkarabilir miyiz acaba ?
Old 25-09-2008, 12:35   #2887
halit pamuk

Türk Hukuk Sitesindeki yazıları okuyunca,hukukçuların son zamanlarda duygusal, depresif hatta paranoyak olduklarını gözlemliyorum. Bunun nedeni nedir acaba? Belki, B vitamini eksikliği olabilir.
Old 25-09-2008, 12:44   #2888
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
"...Mevsimsel depresyonun aslında sırf insanlara özgü bir olay olmadığını, doğadaki tüm canlıların kendini yeni mevsime hazırlarken geçirdiği bir durgunluk dönemi olduğunu anlatan uzmanlar, "Her canlının yaşadığı bu fiziksel ve ruhsal değişimi bazı hayvanlar kış uykusuna yatarak sona erdiriyor. Bunun sebebi bilim adamlarına göre çok açık. Mevsimsel duygulanım bozukluğunun sebebi güneş ışığının önemli ölçüde azalmasıdır. Bu hastalığın varlığını ilk kez 15 yıl önce Norman Rosenthal tarafından araştırıldı ve açıklandı" dedi.

Kadınların mevsimsel depresyona, erkeklerden 4 kat daha fazla girdiğini ve ekvatordan uzaklaştıkça da semptomların arttığını ifade eden uzmanlar, şunları söyledi:

"Havaların serinlemeye başlaması ile güneş ışınlarının giderek etkisinin azalması anksiyete, depresyon, panik atak gibi ruhsal problemlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Bunun sebebini de şu şekilde açıklayabiliriz; beynimizde bulunan fındık büyüklüğündeki epifiz bezi melatonin hormonu üretmekle görevlidir. Karanlık ortamlarda bu bez hormon üretimini artırır. Melatonin hormonu insanın fiziki hareketlerini yavaşlatan, uykulu ve bitkin yapan; ruh halini dingilleştiren yani ruhun nefes almasını sağlayan doğal bir sakinleştiricidir. Karanlıkta uykuya dalmamızın daha kolay oluşu bunun bir göstergesidir. Karanlıkta üretimi artan melatoninin vücudumuz üzerindeki en önemli etkisi canımızın sürekli tatlı yiyecekler istemesi ya da aşırı yemek yeme isteği. Kış aylarında belki de kilo almamızın nedenlerinden biri bu olabilir. Gözün ağ tabakasından epifiz bezine iletilen ışık ise melatoninin üretilmesini azaltıyor. Bu olay melatonin miktarını azalttığı için artışının aksine belirtiler başlıyor. Kişi neşelenip, aktifleşiyor. Kış aylarında güneş ışığının azalması, gecelerin uzun, gündüzlerin kısa olması ve doğal olarak melatoninin çok üretilmesi mevsimsel duygulanım bozukluğuna yol açıyor".

(Alıntıdır)

Bu alıntı, sitede son zamanlarda dağınık forumlarda deklare edilen genele teşmil depresif halleri açıklıyor sanıyorum Geçeceğini bilerek içinden geçerseniz, hiç bir şey olmaz

Yalnız alıntıladığım ilk cümleniz oldukça iddialı. Bilinen tüm duyguları yaşadığını düşünmek, ikinci paragrafta açıklanan duygu durumunuzun uzantısı olabilir diye düşündüğümü, İ.E.

Ben Sayın Demirel'in teşhisinin daha doğru olduğuna inandığımı i.e
Old 25-09-2008, 12:46   #2889
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan adnan koray
hukukçuların son zamanlarda duygusal, depresif hatta paranoyak olduklarını gözlemliyorum.

Nerdeyse bu duruma katkıda bulunduğunuz paranoyasına kapılıyordum.(Gözlemlemliyorum, gözlemliyorum oldu).

Bir eksiklik var ama nedir?

Vitamin olduğunu sanmam.
Old 25-09-2008, 12:51   #2890
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Nerdeyse bu duruma katkıda bulunduğunuz paranoyasına kapılıyordum

Nasıl bir katkı?
Old 25-09-2008, 12:58   #2891
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan adnan koray
Nasıl bir katkı?

İlk mesajınız da gözlemlemliyorum kelimesini yazmıştınız, tam okudum cevap yazacağım, düzelttiniz.

Gülümse de Şehper Hanıma katıldığı anlamında doğrudur dedi.

(Yanlış anlamamışım değil mi? )
Old 25-09-2008, 19:19   #2892
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Paranoya bulaşıcı mı?

Şimdi şöyle oldu (a.) i.e. : Sayın Admin, sizi siteden attı. Sonra araya diğer değerli yöneticiler girip, "yapmayın, etmeyin Sayın Aladağ, iyi birisidir.." diye ısrar edince; "E hadii madem öyle dedi..." ve tekrar üyeliğinizi aktive etti.

(a.)=Attığımı...
Old 25-09-2008, 19:41   #2893
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim
Şimdi şöyle oldu (a.) i.e. : Sayın Admin, sizi siteden attı. Sonra araya diğer değerli yöneticiler girip, "yapmayın, etmeyin Sayın Aladağ, iyi birisidir.." diye ısrar edince; "E hadii madem öyle dedi..." ve tekrar üyeliğinizi aktive etti.

(a.)=Attığımı...

Hikayeye inanırsam; benim için "iyi biridir" diyenlerden birinin de siz olduğunuzu düşündüğümü i.e.
Old 25-09-2008, 21:01   #2896
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Görüncelerimi sevdiğimi i.e

Kat'iyen inanmam!
Old 25-09-2008, 22:00   #2898
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Aklıma gelmişken, börülceyi sevdiğimi i.e.

Konuyla ilgili yazayım: Karpuz daha güzel değil mi?
Old 26-09-2008, 00:31   #2900
Av.Cengiz Aladağ

Türk Hukuk Sitesi
Kimler Forumda

Av.Cengiz Aladağ - Konuyu Okuyor: "Sigarayı bırakamayıp THS ailesine rezil olanlar"
Saim - Karpuz yiyor
Nur Deniz - Terlik dövüyor
Gülümse - Gülümsüyor
Tobaccoexper - En fırtıklı halini yaşıyor
Av.Suat Ergin - Konuya yanıt yazıyor: "Hangi günde olduğunuzu nasıl anlarsınız?"
...
Old 26-09-2008, 00:45   #2901
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Türk Hukuk Sitesi
Kimler Forumda

Av.Cengiz Aladağ - Konuyu Okuyor: "Sigarayı bırakamayıp THS ailesine rezil olanlar"
Saim - Karpuz yiyor
Nur Deniz - Terlik dövüyor
Gülümse - Gülümsüyor
Tobaccoexper - En fırtıklı halini yaşıyor
Av.Suat Ergin - Konuya yanıt yazıyor: "Hangi günde olduğunuzu nasıl anlarsınız?"
...

Ama bunlar bırakanlar.

Demek Suat Bey de bıraktı ha.Aşkolsun.

Ya sadece ben mi ilan ettim?

Ben kendimle kavga ettim durdum, herkes sessiz sedasız olayı bitirmiş.

Kendimi çok yıprattığımı i.e.
Old 26-09-2008, 00:47   #2902
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Kendimi çok yıprattığımı i.e.

Terlik dişli çıktı demek.
Old 26-09-2008, 00:50   #2903
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Terlik dişli çıktı demek.

Evet şiddet gördüm ama böylesini değil.

Bir sıçradı, yüzümün yarısını aldı götürdü.Etki-tepki gibi.

Hayatımda kimseden böyle tokat yediğimi bilmem.

Siz siz olun şiddetten uzak durun, cansız bile olsa.

Terlikten tokat yediğimi i.e.
Old 26-09-2008, 00:54   #2904
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Demek Suat Bey de bıraktı ha.Aşkolsun.

Suat bey, cuma'yı bırakmış; cumartesiye başlamış.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=31680

Bu yazıyı kıskandığımı (bir kez daha) i.e.
Old 26-09-2008, 00:59   #2905
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Suat bey, cuma'yı bırakmış; cumartesiye başlamış.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=31680

Bu yazıyı kıskandığımı (bir kez daha) i.e.

Neyse ki Suat Bey forumda değil yoksa ben kaçardım.

Ayrıca kıskanılan mesaj yüzünden göze geleceğim.

Eyvahlar olsun.

Hatta yarın saklanmayı düşünüyorum.
Old 26-09-2008, 07:13   #2906
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Tobaccoexper - En fırtıklı halini yaşıyor...

hala da devam ediyor....
Old 26-09-2008, 13:35   #2907
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yüksek yüksek tepelerde sigarayı bırakacağımdan, 26.09.2008 ile 06.10.2008 tarihleri arasında THS'de bulunamayacağım. İnsani mazeretimin kabulü ile ilgi çekici konuların mazeretli olduğum günler sonrasına bırakılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ederim.
THS dostlarının bayramı kutlu olsun.

artık pes diyorum!!!!!

ben de böyle bir yazı yazıp kusura bakmayın tatildeyim THS'de bulunamayacağım demek istiyorum (sizi kıskandım valla Sayın Aladağ)

Ama nerdeeeee ben güya bugün izinliydim ama hala işteyim nasıl oluyor? Hoş evde de olsam annem sağolsun ev işi yapalım diye tutturuyor.İtiraf ediyorum gerçek bir tatile ihtiyacım var ayrıca ev işi yapmaktan da nefret ediyorum.

Acaba THS sığınma evi mi kursak ne ya da tatil evi?
Old 26-09-2008, 13:42   #2908
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
artık pes diyorum!!!!!

ben de böyle bir yazı yazıp kusura bakmayın tatildeyim THS'de bulunamayacağım demek istiyorum (sizi kıskandım valla Sayın Aladağ)

Ama nerdeeeee ben güya bugün izinliydim ama hala işteyim nasıl oluyor? Hoş evde de olsam annem sağolsun ev işi yapalım diye tutturuyor.İtiraf ediyorum gerçek bir tatile ihtiyacım var ayrıca ev işi yapmaktan da nefret ediyorum.

Acaba THS sığınma evi mi kursak ne ya da tatil evi?

Ya da her açıdan bunalanlar için pembe çatı.
Old 26-09-2008, 15:19   #2910
tuval2310

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ayrıca ev işi yapmaktan da nefret ediyorum.

Ben çok seviyorum..
Günüm ne kadar yorucu geçerse geçsin , evim ne kadar temiz olursa olsun ben hemen hemen her akşam temizlik yaparım.

Benim beynimi boşaltıyor temizlik yapmak.Sanki ev temizlendikçe zihnim de temizleniyor.

Ancak eşim artık kızmaya başladı ev temiz neden kendini yoruyorsun diye ama benim için bir hobi temizlik yapmak.Bazen evde ufak bir dağınıklık olsun uykum kaçıyor , kalkıp temizlik yapmak istiyorum.

Temizlik meselesini çok abartmaktan ben de korkuyorum i.e
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07231307 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.