Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

nafaka artış davası

Konuyu Kilitleyin
Old 26-12-2012, 11:13   #1
Konuk

Varsayılan nafaka artış davası

eşimle yaklaşık 4 yıla yakın ayrıyız red kararır verilen boşanma davasında 100tl çocuk için 100tl de benim için nafaka verildi 2012 yılında kenisi 25 tl artırıp şu an toplam 250 tl nafaka ödüyor çoçcku okula başladı nafaka yetersiz geliyor nafaka artırma davası açsak kazanırmıyız eşim asgari ücretli çalışan ben ise çalışmıyorum anne ve baba evinde kalıyorum başka hiçbir gelirim yok baro da avukat istesem ne kadar masraf yaparım barodan avukat istemek için bulunduğum ilin adliyesine giderken yanımda ne tür belgeler götürmeliyim
Old 27-12-2012, 11:52   #2
meltem2007

Alıntı:
Yazan Konuk
eşimle yaklaşık 4 yıla yakın ayrıyız red kararır verilen boşanma davasında 100tl çocuk için 100tl de benim için nafaka verildi 2012 yılında kenisi 25 tl artırıp şu an toplam 250 tl nafaka ödüyor çoçcku okula başladı nafaka yetersiz geliyor nafaka artırma davası açsak kazanırmıyız eşim asgari ücretli çalışan ben ise çalışmıyorum anne ve baba evinde kalıyorum başka hiçbir gelirim yok baro da avukat istesem ne kadar masraf yaparım barodan avukat istemek için bulunduğum ilin adliyesine giderken yanımda ne tür belgeler götürmeliyim
Merhabalar, tarafların ekonomik koşulları değiştiği takdirde nafaka arttırımı davası açılabilir.Barodan avukat istediğiniz takdirde avukatlık ücreti ödemezsiniz, ancak dava masrafını kendiniz karşılamakla yükümlüsünüz.Ya da masrafların da adli yardımla karşılanması talebinde bulunabilirsiniz.Bu durumda Mahkemece tensiple birlikte, adli yardımdan faydalandırılarak dava masrafı ödemekten muaf olmanıza karar verebilir.Baroya gittiğinizde onlar size ilgili kurumlara doldurtmanız için matbu belgeler verecektir.Önce bunların işlemlerini tamamlatmanız gerekiyor.Ondan sonra yazılı dilekçeyle ve kimliğinizle adli yardım kapsamında avukat talebinde bulunmak üzere müracaat ediyorsunuz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi