Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanmada dv. av. tutumu

Konuyu Kilitleyin
Old 09-03-2016, 15:30   #1
Konuk

Varsayılan Boşanmada dv. av. tutumu

merhaba, boşanma davamda sona gelindi, en son ki duruşmada Hakim son dilekçelerinizi yazın 1 ay içinde dosyaya koyun dedi ve 2 ay sonra kararı vermek üzere davayı erteledi. Benim bir avukatım var. Kendisinden tüm davam boyunca hep zor bela bilgi alabildim.Dilekçeler dosyaya eklenceği vakit hep son günün akşamlarına bıraktı hatta uyap üzerinden gece 12 ye doğru yolladığı oldu. Halbuki ben kendisinden dilekçeyi dosyaya koymadan evvel önce bana yollamasını istedim. Ama yolladığı vakit hep gecenin bi yarısı oluyordu.Ve zamanda kalmadığından çoğunlukla onun yazdığı gibi hiç müdahale edemeden uyap üzerinden yollandı. BEnim yazdığı dilekçeleri kontrol edebilmem mümkün olmadı.Ve en son olarak Avukatıma davacı yanın son dilekçeyi dosyaya ekleyip eklemediğini sordum. nerdeyse 1 hafta oldu bana bir uyaptan bakıpta eklenmiş ya da eklenmemiş diye bi cevap vermedi. Bugün son gündü. Kendisi de bizim adımıza yazdımı hala bilmiyorum. Aramalarıma cevap vermiyor. Kendisine whatsaptan yazıp sorduğumda ise bana çok kaba cevaplar verdi. En son dün akşam telefonla ulaşabildim bana bu sabah yollayacağını söyledi ama işte saat 15:30 oldu hala gelmedi. Kendisine öğlen oldu halla yollamadınız diye yazdım. hep bir mazeretiniz var dedim. Çünkü uyapa bir türlü giremediğini söylüyordu. Bir hafta boyunca bir avukat uyap'a giripte dosyaya bakamaz mı ? Kendisi bana her bilgisayardan her internet üzerinden uyap'a giremediğini söyledi bu doğrumudur ? Ben bilgi almak istiyorum sizden dedim. Kendisi bana “benim hiç işim gücüm yokta size haber mi vericem dedi. Ben ne zaman müsait olursam o zaman gönderirim o kadar „ tarzında bi cevapla kabalık etti bana ki ben kendisinden de kaç yaş büyüğüm. Yalnızca bilgi istemiştim neden 1 hafta oldu da dosyada bi dilekçe var mı yok mu bana bunu haber vermeniz çok mu zor ya da bana bunu email atmanız çok mu zor dedim. Tek yazdığım bunlardı. Ama kendisi beni onu taciz etmekle suçladı. Bu 1 haftadır onu fazlaca bi telefonla aramışlığımda olmadı. Whatsaptan yazdığımda bi iki satır o kadar. Ve hiç hakaret bile etmemişken o beni kendisini azarlamakla suçladı. Sırf niye yollamıyorsunuz hala dedim diye bana ukalaca yanıtlar verdi ve beni rahatsız etmeyin ben ne zaman müsait olursam o zaman yollarım dedi. Bugün ise son gün . Ben dosyama son dilekçenin nasıl yazıldığını görmek ve öyle konulmasını istiyorum.Ama av.ım bana bu fırsatı vermiyor. Karşı tarafın dilekçesini de yollamıyor bana. Ayrıca bana çok ukalaca ve kaba mesajlar yazdı. Şu aşamada kendisini azletsem olur mu ? Ücretini ödedim sadece 200 tl. alacağı kaldı ben de. Ama bu tutumundan da hiç hoşlanmadım. Onurumu kırdı. Kendisini şikayet etmek istersem ne yapmalıyım ? nereye başvurmalıyım ?
Old 10-03-2016, 18:45   #2
sevilkerem

İyi Akşamlar;
Avukatınızın UYAP sistemi üzerinden işlem yapamadığı yönündeki beyanı haklıdır zira Türkiye çapında sisteme giriş sağlanamamaktadır.
Ayrıca avukatınıza vekaletname verdiğiniz an güvene dayalı bir vekalet ilişkisi doğmaktadır bu nedenle vekilleriniz yaptığı her işlemden müvekkilleri olarak sizleri haberdar etme yükümlülüğünde değillerdir ancak adet gereği haberdar etmek avukatın inisiyatifindedir.
Avukatınızı şikayet yoluna her zaman gidebilirsiniz ancak Avukatınız sizi herhangi bir hak kaybına uğratmadığı ve ya aleyhinize herhangi bir kanuna muhalefet edecek şekilde davranmadığı sürece şikayetiniz haklı bulunmayacaktır.
Bilgilerinize...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi