Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

kürtaj

Yanıt
Old 14-12-2015, 21:32   #1
Konuk

Önemli kürtaj

mrb arkadaşlar eşim 3 ay 4 günlük gebeydi her zaman ki dr. gittik ve bebeğimizi kaybettiğimizi öğrendik ve dr. hemen kürtaj olunması gerektiğini söyledi biz ilk duyduğumuzda şok olduk çünkü ondan bir hafta önce kontrol için geldiğimizde bize her şeyin süper olduğunu söylemişti..... daha sonrasında biz emin olmak için bir daha kontrol etmesini istedik dr. ise gerek olmadığını eğer ki aksi bir durum çıkarsa benim mesleği bırakmam lazım dedi biz yine tekrardan kontrol edilmesini istedik. daha sonra lab.da kontrol edildi ve bebeğimizi kaybettiğimizi tekrar söylediler biz neden böyle birşey olduğunu dr. sorduk ve dr fiziksel bir neden dir dedi biz çoçuktan parça alınıp tahlil edilmesini talep ettik ve dr. gerek olmadığını söyledi neyse bizde tamam ozaman dedik ve kürtajın hemen yapılmasını talep ettik eşim kürtaj için hazırlandı ve ameliyathaneye gitti ve içerde eski dr.u ile karşılaşmış ve eski dr u bebeğe o testin yapılmasını iste demiş ve eşim de kürtaja başlamadan içerde dr a o testin yapılmasını istiyorum demiş .tabi dr.u tamam demiş ve bizden imza falan alındı o testin yapılması için neyse kürtaj oldu ve bize dendiki test sonuçları 1 ay içinde çıkar dendi bizi hastahaneden taburcu ettiler 4 gün geçti ve eşim hala düzelmedi akşam saatt 21.00 gibi biz tekrar hastahaneye gittik ve nöbetci uzman dr. la görüştük ve iki adet iğne verdi günlerden cumartesi idi pazartesi doktorumuza gitmemizi ve tekrardan muane olmamızı istedi biz iğneyi yaptırmadan dr u aradık acilde olduğumuzu ve iğne verildiğini söyledik doktorumuzun bize verdiği cvp iğneyi vurdurun yanlız pazartesi kontrol için gelmeyin ben bir daha sizle ilgilenmeyecem dedi bunu demesinin sebebi ise ameliyathanede eşimin eski dr u ile konuşması ve o doktorun o testi iste demesi olduğunu söyledi madem ben bu işi bilmiyorum o zaman o bilen kişiye gidin demek istedi yani bizde bugün başka hastahaneye gittik ve dr içerde parça ve ya kan pıthılaşması var tekrardan kürtaj olunması gerek dedi ve eşim yarın tekrardan kürtaj olacak bizim başımızda böyle bir olay var ve ben yarından sonra o hastahane ve dr hakkında şikayette bulunacam ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim ..
Old 15-12-2015, 11:46   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Eğer eşinizin gittiği hastane özel hastane ise hastaneye kabul sözleşmesine dayanarak tüketici mahkemesine başvurarak tazminat isteyebilir.
Doktor hakkında savcılığa şikayette bulunabilir, ayrıca dava açmak isterse asliye hukuk mahkemesinde tazminat davası açabilir.
Olaydan zarar gören eşiniz olduğu için tazminat ve şikayet hakları eşinize aittir. Ancak siz de dolaylı biçimde zarara uğradığınız için kendi adınıza manevi tazminat davası açabilirsiniz.
Hangi doktorun teşhisi ve tedaviyi yanlış yaptığı anlaşılamadığından daha ayrıntılı bilgi vermek mümkün değil. Zaten açılacak davada bilirkişi incelemesi yapılacaktır.
Haklarınızı kullanırken mutlaka bir avukattan yardım almanızı, mali gücünüz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi