Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşim onu aldattığımı iddia ederek oğlumu almaya çalışıyor

Konuyu Kilitleyin
Old 16-03-2013, 22:58   #1
Konuk

Varsayılan Eşim onu aldattığımı iddia ederek oğlumu almaya çalışıyor

Eşimle 8 yıllık evliyiz. Aslında bir sorunumuz yoktu ya da ben öyle sanıyormuşum. İkimizde öğretmeniz. Eşim planlı programlı benden boşanmayı kafasına koymuş. devri benim üzerime olan arabayı iyi para verdiler diye beni kandırarak arkadaşına sattırdı. 15 tatilde benim memleketime gidecektik ama bir kişilik bilet bulduğunu söyledi. babaannesi de torununu özlemiş diyerek bende 3 gün kiraladığımız arabayla babaannesine götüreyim dedi. Oğlumuz 5.5 yaşında ben de oğlum benden ayrılmaz dedim. ben onu ikna ettim dedi oyuncak alıcam diye kandırmış oğlumu, oğlum da 3 gün diye kabul etmiş. tabi sonrası malum beni 1 hafta bugün yarın gelicez diye oyaladı. ve en sonunda sen beni aldatıyorsun avukat bul boşanıcaz dedi. tabi ben aldatmadığıma eminim. ben avukat bulup dava açtım tedbir kararıyla oğlumu aldım . ilk duruşmamız daha görülmedi. ama içimde hala korkular yaşıyorum. ortada masum bir çocuk var ve bana çok düşkün. benim onu aldattığımı, oğlumuzu dövdüğümü bile iddia edecekmiş. velayeti vermezsen şerefinle oynarım diyor. tabi ben oğluma hiç el kaldırmadım kaldırmam da. Böyle iftiralarla oğlumu benden alması mümkün mü?
Old 17-03-2013, 11:08   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Eşimle 8 yıllık evliyiz. Aslında bir sorunumuz yoktu ya da ben öyle sanıyormuşum. İkimizde öğretmeniz. Eşim planlı programlı benden boşanmayı kafasına koymuş. devri benim üzerime olan arabayı iyi para verdiler diye beni kandırarak arkadaşına sattırdı. 15 tatilde benim memleketime gidecektik ama bir kişilik bilet bulduğunu söyledi. babaannesi de torununu özlemiş diyerek bende 3 gün kiraladığımız arabayla babaannesine götüreyim dedi. Oğlumuz 5.5 yaşında ben de oğlum benden ayrılmaz dedim. ben onu ikna ettim dedi oyuncak alıcam diye kandırmış oğlumu, oğlum da 3 gün diye kabul etmiş. tabi sonrası malum beni 1 hafta bugün yarın gelicez diye oyaladı. ve en sonunda sen beni aldatıyorsun avukat bul boşanıcaz dedi. tabi ben aldatmadığıma eminim. ben avukat bulup dava açtım tedbir kararıyla oğlumu aldım . ilk duruşmamız daha görülmedi. ama içimde hala korkular yaşıyorum. ortada masum bir çocuk var ve bana çok düşkün. benim onu aldattığımı, oğlumuzu dövdüğümü bile iddia edecekmiş. velayeti vermezsen şerefinle oynarım diyor. tabi ben oğluma hiç el kaldırmadım kaldırmam da. Böyle iftiralarla oğlumu benden alması mümkün mü?

Sayın konuk,
Davalarda soyut iddialara dayanılarak karar verilmez. Bir olayı ya da olguyu iddia eden, onu kanıtlamalıdır. Davanızda bir avukattan profesyonel yardım alarak doğru olanı yapmışsınız. Bu çerçevede davanıza ilişkin sorularınızı, dosyanızı bizlerden iyi bilen avukatınıza sorarak tutarlı ve dosya içeriğine uygun yanıt alabilirsiniz.
Old 18-03-2013, 20:24   #3
Konuk

peki bir sorum daha olcaktı velayetle ilgili. Velayete karar verilirken çocuğuma sorulacak mı? çocuğum şu an babasından çok korkuyor görüş günlerinde bile ben ikna ediyorum.
Old 19-03-2013, 12:18   #4
Av. Hakan ÜSTÜN

Sayın meslektaşımın dediği gibi ortada sadece soyut bir iddia var. Bunu ispat yükü de eşinize düşmektedir. Bu yüzden bu iddiayı eşinizin kanıtlaması gerekecektir. Ortadaki sadece iddia ise; çocuğun velayetini sizden alması çok düşük bir ihtimaldir. Çocuğun anne sevgisine muhtaç olması ve yaşının küçük olması sebebiyle büyük ihtimalle çocuğun velayeti size verilecektir. Endişelenmenize gerek yok.
Old 20-03-2013, 11:29   #5
Konuk

çok teşekkür ederim görüşleriniz için
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi