Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Dolandırıcılık Sucu

Old 19-07-2005, 20:27   #1
uzunoz

Varsayılan Dolandırıcılık Sucu

Merhabalar. Siz Değerli Hukuk büyüklerine birşey danışmak istiyorum.

X adında biri benden 6 ay önce domain name ( web site ismi ) aldı ve bana 900 ytl havale etti. Ben 2.500 ytl şeklinde anlaşmıştım kendisiyle oda 900 yollayım 1.600 daha sonra yollacayacağını belirtti. Banka havalesinde ödeme yaparken açıklama kısmına "siteadi.com domain bedeli" yazmış ve 1.600 ödememi yapmadı. Sonra o ödediği 900 ytl ile site adını 6 aylığına kira şeklinde kullanması için anlaştık. ( bu anlaşmalar sözle yapılıyor. Senet sözleşme vs. gibi tasdikli hiçbirşey yok )

6 ay geçti ve ben site adını onun kullanımından aldım. Oda bana ihtarname yolladı avukatıyla. Ve benle konuşup Domaini 3 gün içinde ona vermezsem hakkımda dolandırıcılık ve tazminat davası açıp beni hapise attıracağını söyledi.

Kendisi yalan beyanlarda bulunarak durumu şu şekilde açıklıyor; Ben domaini ona 900 ytl 'ye satmışım ve domaini üzerine 6 ay içinde geçirmemişim. Sonrada domaini kullanımından alıp onu 8000$ zarara sokmuşum.

Sonuç olarak bu arkadaş beni zırt pırt rahatsız ediyor bu durumdan dolayı. Manevi baskı uyguluyor. Bu kişi hukuken haklımıdır? Haklı cıkabilirmi? Ve ben bu kişiye tazminat davası açabilirmiyim. Çünkü tehdiler alıp duruyorum ve durmadan rahatsız ediliyorum.

( tekrar ediyorum hiçbir şekilde noterden onaylı satış veya bir sözleşme bulunmamaktadır )

Şimdiden teşekkür ediyorum cevaplarınız için...
Old 08-09-2005, 21:37   #2
karakolal

İHKAKI HAK SUÇU NEDİR BİLİR MİSİN KENDİLİĞİNDEN HAK ALMA SEN KENDİ BAŞINA EYLEM DE BULUNMUŞSUN HAKLI OLDUĞUN HALDE HAKSIZ DURUMA GEÇTİN.SANA DERS OLSUN BİR DAHA SÖZLEŞME OLMASA DA BÖYLE KAFANA GÖRE DAVRANMA ÖNCELİKLE BİR İHTARNAME CEKECEKTİN SONRA İSE DAVA YOLUNA GİDİP ALAÇAĞINI TALEP EDECEKTİN AMA SEN YANLIŞ YOLU ŞEÇTİN TEDBİR YOLU İLEDE SİTEYİ KULLANMASINI ENGELLEYEBİLİRDİN. ŞİMDİ İŞLEDİĞİN SUCUN ADINI ÖĞRENMİŞ OLDUN İHKAKI HAK YANİ KENDDİLİĞİNDEN HAK ALMA

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi