Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eski Sevgilim Santaj Ve Olumle Tehdit Ediyor/İnternette Görüntülerimi Yayınlıyor

Konuyu Kilitleyin
Old 31-10-2012, 12:35   #1
Konuk

Varsayılan Eski Sevgilim Santaj Ve Olumle Tehdit Ediyor/İnternette Görüntülerimi Yayınlıyor

Merhaba bi sure birlikte oldugum biri vardi.evlencektik yani ben oyle saniyormusum iliskimiz surecinde beni ozledigini vs soyleyerek benim fotograflarimi cekti ben sadece guvendim salaklik iste.sonra bu kisinin beni aldattigini ve hatta evlendigini ogrendim ayrildim o gunden beri beni tehdit ediyordu kendisine donmedim bana ulasamadi telflarimi filan degistim sesi kesilmisti bir baskasiyla tanistim ve evlendim esime herseyi anlattim hata yaptigimi soyledim anlayisla karsiladi o kisi de evlendigimi ogrenmis ve delirdi ailemi ve beni olumle tehdit ediyor elindeki fotograflarla santaj yapiyor ve en sonfacebook sayfasinda bunlari yayinladi cevremdeki herkesi arkadas eklemis esim esimin ailesi kendi ailem mahvoldum.herseyi savciliga bildirdim valiye bile gittim herseyi yaptim bu kisiyi durduramiyorum sokaga cikacak yuzum kalmadi facebook sayfasini kapattiramiyorum heryere sikayette bulundum napcam daha fazla nasil kaldirtcam yayidan emniyetin bana soyledigi amerikaya faks gitmis cvp vermiyolarmis bi baska yolu ymokmu artik savcil beni baslarindan saviyolar sikayetin var daha napiyim diyolar dayancak gucum kalmadi
Old 31-10-2012, 17:37   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Suç duyurunuzla ilgili olarak bilişim suçları alanında çalışan bir avukattan hukuki destek almanız uygun olur.

2-Karşı tarafın eylemleri hak ve özgürlüklerinizin kısıtlanması ve aileve kişisel hayatın korunması hakkının ihlali niteliğindedir ve şiddet kapsamına girer.

Bu nedenle en yakın aile mahkemesine başvurarak saldırgan hakkında koruma /önleme kararı verilmesini ve sözkonusu eylemlerin yasaklanmasını isteyebilirsiniz.

Bu yönde karar verilip ilgilisine tebliğ edildikten sonra eylem devam ediyorsa tedbir kararına aykırılık sebebi ile ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilecektir.İhlal devam ettiğinde bu süre uzatılacaktır.

3-Bu eylemler nedeni ile tazminat davası da açabilirsiniz.

Her aşamada ilgili konularda çalışan bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi