Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

profosyonel site yönetimi - hukukiliği

Yanıt
Old 11-07-2013, 13:14   #1
Aybüke Kağan

Varsayılan profosyonel site yönetimi - hukukiliği

Merhabalar,
634 Sayılı KMK
Madde 34 - Kat malikleri, anagayrimenkul
ün yönetimini kendi aralarından veya dışardan seçecekleri bir kimseye veya üç kişilik bir kurula verebilirler; bu kimseye (Yönetici), kurula da (Yönetim kurulu) denir.

demekte. Ancak günümüzde pek çok site yönetim işini profosyonel şirketlere veriyor.

Kat maliki olan müvekkilimin bu tür bir şirketle ciddi sorunları var.Kat malikleri adına hareket eden bu şirketler KMK ya uygun mu, hukuki durumları nedir?davalardaki husumet konusunda deneyimi olan arkadaşların görüşlerini rica ediyorum.

Old 11-07-2013, 14:59   #2
Av.Yücel

Ben de benzer bir sıkıntı yaşadım. Site yöneticiliği aleyhine icra takibi başlattım. Tebligatı profesyonel yönetmim bulunduğu gerekçesiyle almadılar ve profesyonel yönetimin adresine sevk edildi. Profesyonel yönetim de tebligatı almadı. İkinci kez site yöneticiliği için tebligat gönderdim muhtara tebliğ edildi. Takibe itiraz ettiler. Şimdi site yöneticiliği aleyhine itirazın iptali açıyorum. Normal koşullarda Yargıtay kararlarında site yöneticiliğinin pasif husumet ehliyetinin bulunduğu yönünde kararlar var. Kat maliklerinin yönetime açacağı davalarda ise yönetime izafeten yönetim kurulu ya da yöneticiye açılabileceği belirtilmiş. Ancak profesyönel yönetimlerin husumet ehliyeti noktasında herhangi bir içtihat henüz bulamadım. Merakla bekliyorum.
Old 11-07-2013, 18:06   #3
Av.Suat Ergin

Sayın Aybüke Kağan ve Av.Yücel, yaşadığınız örneklerde muhatabın ünvanı tam olarak nasıl geçmektedir?

Alıntı:
Yazan Aybüke Kağan
Ancak günümüzde pek çok site yönetim işini profosyonel şirketlere veriyor.

Kat maliki olan müvekkilimin bu tür bir şirketle ciddi sorunları var

Alıntı:
Yazan Av.Yücel
Profesyonel yönetim de tebligatı almadı
Old 11-07-2013, 21:16   #4
Av.Yücel

Sayın Av.Suat Ergin eğer profesyonel yönetim açısından soruyorsanız T.Yönetim Denetim Ltd.Şti. diye bir firma. Ancak ben site yöneticiliği adına devam ediyorum takibe. Yönetimin banka hesabı da aynı isimle açılmış profesyonel firmaya vekalet verilmiş. Müvekkil kat maliki olmadığı için bu şekilde devam ediyorum. Sayın Aybüke Kağan'ın durumu farklı benimkinden.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi