Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Avukatın Mahkeme Esas Defterini İncelemesi - Hakimin Talebi Reddi

Yanıt
Old 24-03-2011, 10:32   #91
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bu başvurunuzu İstanbul Barosunun yeni başkanına da bence bir kez daha sunun.

Sevgili meslektaşım,

Tavsiyenize uydum ve dün aynı mahiyetteki dilekçeyi bir kez daha Baro Başkanlığı'na sundum.

Bekleyelim...

Saygılarımla...
Old 24-03-2011, 12:02   #92
Av.Ozan Kayahan

MEslektaşım Adnan Özdemir'i ben de samimiyetle tebrik ediyorum. İyi ki varsınız.
Old 25-04-2011, 13:33   #93
Avukat Hakan Eren

Varsayılan Yar'dan haber geldi...

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Hay hay üstadım...

Bir kez daha deneyelim...

Sevgili üstadım Dikici,

İyi ki tavsiyenize uyup, Baro Başkanlığına yeniden yazı yazmışım...

Bu kez yanıt geldi:

Yanıtta, Baro Başkanlığı'nın Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yazdığı yazıya, Bakanlığın verdiği 25.01.2011 tarihli yanıt eklenmiştir.

Bu yazıda özetle, avukatların, velaletleri bulunmayan dosyaları, ilgili birim hakiminin onayı ile Avukat Portal'ı üzerinden inceleyebilmesi hususunda yasa tasarısı hazırlanarak Bakanlar Kurulu'na sunulduğu ve adalet komisyonunda yasalaşma sürecinde olduğu bildirilmiştir.

Yanıt alabilmek bile güzel...

Selam ve saygılarımla...
Old 25-04-2011, 13:59   #94
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Sevgili üstadım Dikici,

İyi ki tavsiyenize uyup, Baro Başkanlığına yeniden yazı yazmışım...

Bu kez yanıt geldi:

Yanıtta, Baro Başkanlığı'nın Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı yazdığı yazıya, Bakanlığın verdiği 25.01.2011 tarihli yanıt eklenmiştir.

Bu yazıda özetle, avukatların, velaletleri bulunmayan dosyaları, ilgili birim hakiminin onayı ile Avukat Portal'ı üzerinden inceleyebilmesi hususunda yasa tasarısı hazırlanarak Bakanlar Kurulu'na sunulduğu ve adalet komisyonunda yasalaşma sürecinde olduğu bildirilmiştir.

Yanıt alabilmek bile güzel...

Selam ve saygılarımla...

Buna sevindim. Güzel bir gelişme. Diğer yandan en azından yeni baro başkanımız beni mahçup etmediği için sevinçliyim.

Selam ve saygılarımla.
Old 25-04-2011, 15:45   #95
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Buna sevindim. Güzel bir gelişme.

Sevinmek için erken.
Sözkonusu tasarı zaten UYAP'ı yasal hale getirecek bir yasa tasarısı. Bu anlamda, yıllardır uygulanan UYAP'ın kişisel verileri TCK'na aykırı bir şekilde devlet eliyle depoladığının itirafı aynı zamanda.
Tasarı 11.03.2010 tarihinde TBMM Başkanlığı'na sunulmuş. Çeşitli yasalarda değişiklik öngörülüyor. Ekim ayında HUMK yürürlükten kalkacak ama bu tasarı hala yasalaşmadı, Ekim'e yetişmesi de olanaksız. Konuyla ilgili olarak Avukatlık Kanunu'nun 46. maddesinin 2. fıkrasını değiştiriyor ama yine izin sistemi var. Yani değişen hiçbirşey olmayacak.
Tasarıyı http://www2.tbmm.gov.tr/d23/1/1-0836.pdf adresinde görebilirsiniz.
Old 07-07-2011, 23:01   #96
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan Kutsal defterlere ne oldu ?

Kutsal defterlere ne oldu ?

Ömer Kavili 15638

" Hak, huk, HUKUK; gak, guk, GUGUK!!! "

www.kavili.com/

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

ÖZDEMİR ASAF
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi