Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatılma ve tazminat

Konuyu Kilitleyin
Old 23-12-2014, 16:30   #1
Konuk

İnceleme aldatılma ve tazminat

merhabalar, eşim beni bir bayanla aldatıyor samimi fotoğrafları ve bayanın kız kardeşinin eşime enişte diyerek hitap ettiği samimi yazılar var ve annemde tanıklık yapacak bu bayanla eşimi bir cadde de gördük ve karakolluk olduk eşim beni darp etti o bayanında adı geçti bu olaya.

ben bu deliller ile tazminat davası açabilir miyim?

ayrıca eşim benimle evlenmeden önce almış olduğu ama ödemelerine devam ettiği evi çok az bir paraya bu bayana satış yapmış, bayanın bir geliri yok ben bu bayana tazminat davası açtığım zaman bir geliri olmadığı için ödeyemeyecektir acaba o eve icra takibinde bulundurup hak talep edebilir miyim? ve şimdi o evi elden çıkarıp kaçırmaması için ne yapabilirim? çünkü eşim evi bayandan geri almak istiyor ama bayan geri vermiyor diye biliyorum. şimdiden teşekkür ederim.
Old 24-12-2014, 12:51   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın Katılımcı,

Eşinize karşı boşanma davası açabilir ve beraberinde koşulları varsa nafaka, maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz.
Diğer nedenlerin yanı sıra sadakat yükümlülüğüne aykırı davranmaya da dayanabilirsiniz.
Sadakat yükümlülüğüne aykırı davranışı fotoğraf, yazışma, tanık vb her türlü hukuka uygun elde edilmiş delille ispatlayabilirsiniz.

Evlilik süresince edinilmiş birikim, mülkiyet vb. olması durumunda mal rejiminin tasfiyesi davası açmanız ve bu davada tedbir talebinde bulunmanız mümkündür.

Ayrıca eşinizle birlikte olan kadına karşı, haksız fiil hükümlerine dayanarak tazminat davası açmanız mümkündür.

Doğrudan bir avukattan yardım almanızı yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi