Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Konu Notu: 15 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-12-2008, 21:58   #511
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bugün kızımla kartopu oynadım.

Kızım Cengiz Aladağ'ın kızıyla kar topu oynadığını duyunca, "Neresi olduğunu söylesin bizde oraya gidelim" dedi.

Bence kızım haklı biz burada sadece karın soğunu çekiyoruz ama kar falan gördüğümüz yok...
Old 28-12-2008, 17:59   #512
üye23159

9 bölüm üst üste prison break izledim
Old 30-12-2008, 18:33   #513
ege

......
...
takılmışsın yüzündeki gözündeki çizgilere.
o çizgilerin yüreğine neler kazıdığını düşün,
atmak mı istiyorsun kendini bir dereye soğuk bir kış günü,
öl gitsin...
parayı pulu savurup,
bir balıkçı köyünde balık tutmak mıdır isteğin,
savrul gitsin...
Boş ver be yaşı başı,
kim tutar seni kim,
kendi yüreğinden başka kim?.
Aklını al da öyle git,
ister bir duvara, ister bir odaya, ister kıra bayıra vur da git.
Dert etme ellerini, onlar da gelir seninle bırakmadıkça birine.
O biri de gelir gerçekten istediğin oysa,
seveceksen ve öleceksen uğruna...
yaşa be, yaşa da öyle git, gireceksen toprağa...

yaş 70'e gelse bile, hayat daha bitmemiş.
sen mi biteceksin?
çekeceksen bile bayrağı,
yaşadım ulan dibine kadar diyemiycek misin?

Can Yücel

sevgili dostlarıma ve tüm THS üyelerine

SAĞLIK MUTLULUK VE ŞANS getiren YEPYENİ BİR YIL DİLİYORUM
Old 30-12-2008, 19:09   #515
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ege

......
...
takılmışsın yüzündeki gözündeki çizgilere.
o çizgilerin yüreğine neler kazıdığını düşün,
atmak mı istiyorsun kendini bir dereye soğuk bir kış günü,
öl gitsin...
parayı pulu savurup,
bir balıkçı köyünde balık tutmak mıdır isteğin,
savrul gitsin...
Boş ver be yaşı başı,
kim tutar seni kim,
kendi yüreğinden başka kim?.
Aklını al da öyle git,
ister bir duvara, ister bir odaya, ister kıra bayıra vur da git.
Dert etme ellerini, onlar da gelir seninle bırakmadıkça birine.
O biri de gelir gerçekten istediğin oysa,
seveceksen ve öleceksen uğruna...
yaşa be, yaşa da öyle git, gireceksen toprağa...

yaş 70'e gelse bile, hayat daha bitmemiş.
sen mi biteceksin?
çekeceksen bile bayrağı,
yaşadım ulan dibine kadar diyemiycek misin?

Can Yücel

sevgili dostlarıma ve tüm THS üyelerine

SAĞLIK MUTLULUK VE ŞANS getiren YEPYENİ BİR YIL DİLİYORUM

Bugün kendim için...Sayın ege'nin bu mesajını okudum. Müthiş bir fotoğraf. (Eğer animasyon değilse)

Ve Can Baba'dan müthiş bir şiir...Her iki olay da insanın yaşama sevincini artırıyor. Güzel dilekler de cabası.

Bugün kendim için iyi bir şey yaptım. Sevgili ege'nin bu mesajını okudum.
Old 31-12-2008, 11:47   #516
av_suat

Yılın son gününde eksi ondört derece soğukta, evden erkenden çıkıp derin bir nefes çektim, sonrada duruşmaya yetişmek için adliyeye gittim.

duruşma sırasında hala ısınmamıştım
Old 10-01-2009, 13:07   #517
Av.Cengiz Aladağ

Bugün ülkem kendisi için güzel bir şey yaptı, 58 yıl önceki bir ayıbı düzeltti.

Alıntı:
Yazan Resmi Gazete 10.01.2009 Sayı:27106

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2009/14540
Nazım Hikmet Ran’ın Türk vatandaşlığından çıkarılmasına ilişkin 25/7/1951 tarihli ve 3/13401 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının yürürlükten kaldırılması; İçişleri Bakanlığının 5/1/2009 tarihli ve 70020 sayılı yazısı üzerine, Bakanlar Kurulu’nca 5/1/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

Old 10-01-2009, 13:13   #518
Doç. Dr. Özge Yücel

Resmi Gazete'de sabah ben de aynı şeyi gördüğümde uzun uzun baktım ve ne yazık ki 58 yıl sonra bu karar verilebildi dedim, yazık... Vasiyeti bir Anadolu köyünde bir çınar ağacının altına gömülmek olan vatansever Türk şairi, Türkçenin gururu Nazım Hikmet hâlâ Türkiye'de değil. Umarım ülkemiz kendisi için bir şey yaparken şimdi olduğu gibi bu kadar geç kalmaz.
Old 10-01-2009, 16:47   #519
Av.Denizcan Sarıkaya

Sınav sınav sınav...Haftasonu yatıp uyumak varken bu ne sınavıdır ya!!Bir de okula giderken Ankara'nın soğuğu çarpıyor insanı!Sıkıldım valla!!
Old 16-01-2009, 14:31   #520
ege

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Resmi Gazete'de sabah ben de aynı şeyi gördüğümde uzun uzun baktım ve ne yazık ki 58 yıl sonra bu karar verilebildi dedim, yazık... Vasiyeti bir Anadolu köyünde bir çınar ağacının altına gömülmek olan vatansever Türk şairi, Türkçenin gururu Nazım Hikmet hâlâ Türkiye'de değil. Umarım ülkemiz kendisi için bir şey yaparken şimdi olduğu gibi bu kadar geç kalmaz.

içim acıyor bu günler de..
var olan hukuka, hukuksuzluklara ve hukuk adamlarının hukuka yaklaşımına...
hep geç kalınacak sevgili Özge... buna da çok içim acıyor..
Old 18-01-2009, 22:35   #521
Av.Cengiz Aladağ

Bugün;
- Bir gram resim yeteneğim olmasa da izlemeyi sevdiğim Bob Ross'un cdlerini buldum;sevindim.
- Uyap sertifika sürem bitmiş; üzüldüm.
- Bir şişe Carignan-Alicante açtım; mutlandım.
E, bir günde daha ne olsun?
Old 19-01-2009, 09:16   #522
supernatural

Neşeli

Bugün kendim için çok sevdiğim ve tüm sezonlarını bulduğum dizimin en sevdiğim bölümlerini izleyeceğim

keyif günü!
Old 19-01-2009, 12:05   #523
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan supernatural
Bugün kendim için çok sevdiğim ve tüm sezonlarını bulduğum dizimin en sevdiğim bölümlerini izleyeceğim

keyif günü!

Yoksa yoksa bu dizi supernatural mi?
Old 19-01-2009, 12:08   #524
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Yoksa yoksa bu dizi supernatural mi?

yok Nurlu abla başka bir dizi
Old 25-01-2009, 03:41   #525
Gülümse

Gül yüzlü, gül kokulu kızımla tiyatroya gittim. Değer verdiğim bir dostum doğum gününü kutlamayı unuttum.
Old 26-01-2009, 19:45   #526
Gülümse

Bugün kitabını okuduğum Alacakaranlık filmine gittim. Dün tiyatro bugün sinema yarını şimdiden merak etmeye başladım doğrusu...
Old 26-01-2009, 19:48   #527
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Gül yüzlü, gül kokulu kızımla tiyatroya gittim. Değer verdiğim bir dostum doğum gününü kutlamayı unuttum.

Bu gün bitmedi hala kutlayabilirsiniz...
Old 26-01-2009, 20:36   #528
Nur Deniz

Bu gün kendim için dinlenemedim bile, yarın kendim için ne yapmalıyım planı kurdum ama..

Yarın kendim için çok sevdiğim tuzlu , kavrulmuş bademlerden alacağım ve akşam , portakal suyu ve patlamış mısırla yarın akşamın tadını çıkaracağım...
Old 02-02-2009, 13:13   #529
ege

Şeyh Edebali
Osman Bey'e yönetime geçince şu aşağıdaki öğütleri vermiş.

bir de arkasından bir hikaye yazacağım.

Bugünlerde kendimiz için, yetiştireceğimiz çocuklarımız için..

aynı vakur ve ve hoşgörüde bulunmasını dilediğimiz , ama ne yazık ki göremediğimiz elinde devlet "erk" i bulunanlar için, yöneticilerimiz için..

Alıntı:
Ey Oğul!

Beysin! Bundan sonra öfke bize;
uysallık sana.

Güceniklik bize;
gönül almak sana.

Suçlamak bize;
katlanmak sana.

Acizlik bize yanılgı bize;
hoş görmek sana.

Geçimsizlikler çatışmalar uyumsuzluklar anlaşmazlıklar bize;
adalet sana.

Kötü göz şom ağız haksız yorum bize;
bağışlama sana.

Bundan sonra bölmek bize;
bütünlemek sana.

Üşengeçlik bize;
uyarmak gayretlendirmek şekillendirmek sana.

Ey Oğul!

Yükün ağır işin çetin gücün kıla bağlı Allah yardımcın olsun. Beyliğini mübarek kılsın. Hak yoluna yararlı etsin. Işığını parıldatsın. Uzaklara iletsin. Sana yükünü taşıyacak güç ayağını sürçtürmeyecek akıl ve kalp versin. Sen ve arkadaşlarınız kılıçla bizim gibi dervişler de düşünce fikir ve dualarla bize vaat edilenin önünü açmalıyız.
Tıkanıklığı temizlemeliyiz.

Oğul!

Güçlü kuvvetli akıllı ve kelamlısın. Ama bunları nerede ve nasıl kullanacağını bilmezsen sabah rüzgarlarında savrulur gidersin..

Öfken ve nefsin bir olup aklını mağlup eder. Bunun için daima sabırlı sebatkar ve iradene sahip olasın!.. Sabır çok önemlidir. Bir bey sabretmesini bilmelidir.
Vaktinden önce çiçek açmaz. Ham armut yenmez; yense bile bağrında kalır. Bilgisiz kılıç da tıpkı ham armut gibidir. Milletin kendi irfanın içinde yaşasın. Ona sırt çevirme. Her zaman duy varlığını. Toplumu yöneten de diri tutan da bu irfandır.

İnsanlar vardır şafak vaktinde doğar akşam ezanında ölürler. Dünya senin gözlerinin gördüğü gibi büyük değildir. Bütün fethedilmemiş gizlilikler bilinmeyenler ancak senin fazilet ve adaletinle gün ışığına çıkacaktır. Ananı ve atanı say! Bil ki bereket büyüklerle beraberdir. Bu dünyada inancını kaybedersen yeşilken çorak olur çöllere dönersin. Açık sözlü ol! Her sözü üstüne alma! Gördün söyleme; bildin deme! Sevildiğin yere sık gidip gelme; muhabbet ve itibarın zedelenir...

Şu üç kişiye; yani cahiller arasındaki alime zengin iken fakir düşene ve hatırlı iken itibarını kaybedene acı! Unutma ki yüksekte yer tutanlar aşağıdakiler kadar emniyette değildir.

Haklı olduğun mücadeleden korkma! Bilesin ki atın iyisine doru yiğidin iyisine deli (korkusuz pervasız kahraman gözü pek) derler.

En büyük zafer nefsini tanımaktır. Düşman insanın kendisidir. Dost ise nefsi tanıyanın kendisidir. Ülke idare edenin oğulları ve kardeşleriyle bölüştüğü ortak malı değildir. Ülke sadece idare edene aittir. Ölünce yerine kim geçerse ülkenin idaresi onun olur. Vaktiyle yanılan atalarımız sağlıklarında devletlerini oğulları ve kardeşleri arasında bölüştüler. Bunun içindir ki yaşayamadılar. İnsan bir kere oturdu mu yerinden kolay kolay kalkmaz. Kişi kıpırdamayınca uyuşur. Uyuşunca laflamaya başlar. Laf dedikoduya dönüşür.
Dedikodu başlayınca da gayri iflah etmez.
Dost düşman olur; düşman canavar kesilir!.

Kişinin gücü günün birinde tükenir ama bilgi yaşar. Bilginin ışığı kapalı gözlerden bile içeri sızar aydınlığa kavuşturur. Hayvan ölür semeri kalır; insan ölür eseri kalır. Gidenin değil bırakmayanın ardından ağlamalı... Bırakanın da bıraktığı yerden devam etmeli. Savaşı sevmem. Kan akıtmaktan hoşlanmam. Yine de bilirim ki kılıç kalkıp inmelidir. Fakat bu kalkıp-iniş yaşatmak için olmalıdır. Hele kişinin kişiye kılıç indirmesi bir cinayettir. Bey memleketten öte değildir. Bir savaş yalnızca bey için yapılmaz. Durmaya dinlenmeye hakkımız yok. Çünkü zaman yok süre az!.

Yalnızlık korkanadır. Toprağın ekim zamanını bilen çiftçi başkasına danışmaz. Yalnız başına kalsa da! Yeter ki toprağın tavda olduğunu bilebilsin.

Sevgi davanın esası olmalıdır. Sevmek ise sessizliktedir. Bağırarak sevilmez. Görünerek de sevilmez!..

Geçmişini bilmeyen geleceğini de bilemez.

Osman! Geçmişini iyi bil ki geleceğe sağlam basasın.

Nereden geldiğini unutma ki nereye gideceğini unutmayasın.

Şeyh Edebali
13. Yüzyıl Söğüt-Bilecik

Not:
Osman Bey 68 yaşında öldü.

Vefat ettiğinde geriye bıraktığı mal varlığı şunlardı :
Bir at zırhı bir çift çizme birkaç tane sancak bir kılıç bir mızrak bir tirkeş birkaç at üç sürü koyun tuzluk ve kaşıklık.
Old 02-02-2009, 13:15   #530
ege

Osmanlı ile İran arasında sınır uyuşmazlığı vardır.
İran Elçisi gelir ve osmanlı hükümdarına hediye verir.

atlas kumaşlar içindeki hediye kutusu açılır.
bir cam fanus içinde bildiğimiz pislik (b...k) çıkar.

Vezir hiddetle padişaha bakar.

Padişah, eliyle ikaz eder. Elçi huzurdan çıkar.

bir süre sonra, Osmanlı Padişahı İran Şahına bir hediye yollar.

Yine atlas kumaşlara sarılmış bir kutu çıkar.
kutu açılır içinde gül kokulu çok güzel görülen lokum!

İran şahı şaşırmıştır, zehirli olduğu düşünülür ve önce elçiye buyur edilir. Sonra çeşnicibaşına, sonra da Şah alır.

ve lokumun altından bir kağıt çıkar.

üstünde şöyle bir şey yazılıdır;

HERKES YEDİĞİNİ İKRAM EDER..!
Old 02-02-2009, 23:25   #531
Atahun

Bu akşam kendim için bir şey yapıp, uzun zamandan beri dinlemediğim türküleri dinledim.

Bir çift turna gördüm durur dallarda,
Seversen Mevlayı kalma yollarda,
Sizi bekleyen var bizim ellerde
Bizim ele doğru gidin turnalar.
Old 05-02-2009, 11:46   #532
av.semanur

Bugün nihayet bir arkadaşımı sağlık karnesi işlemlerini yapması için SGK'ya gönderdim ve icra müdürünü yarın muhafaza yapmak için ikna ettim
Old 05-02-2009, 19:37   #533
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan runames
Bugün nihayet bir arkadaşımı sağlık karnesi işlemlerini yapması için SGK'ya gönderdim

Arkadaşınız için bir şey yapmışsınız?

Alıntı:
ve icra müdürünü yarın muhafaza yapmak için ikna ettim

Müvekkiliniz için bir şey yapmışsınız?

Kendiniz için ne yaptınız?
Old 05-02-2009, 20:47   #534
av.semanur

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Arkadaşınız için bir şey yapmışsınız?

Müvekkiliniz için bir şey yapmışsınız?

Kendiniz için ne yaptınız?

ama bunları kendim için yapmış sayıyorum çünkü bunları yaparak üstümdeki yükten kurtuldum ve çok mutlu oldum..yaptığım şey mutlu ediyorsa kendim için yapmış sayılmıyor muyum zaten
Old 11-02-2009, 17:15   #536
üye8180

Alıntı:
Yazan Av. Cengiz Aladağ
Bütün gün kendim için bir şey yapmamıştım; şimdi yapıyorum

Bize de tavsiye eder misiniz ?
Old 11-02-2009, 23:33   #538
Kemal Yıldırım

Atatürk Stadı' nda milli maçı izledim

(Cengiz abi nispet olsun diye söylemedim )
Old 12-02-2009, 13:13   #539
smile

Bu gün kendim diye birşey olmadığını fark ettim. Bir adım atmış oldum. Umarım daha sonra da kendim için birşeyler yaparım.
Old 12-02-2009, 21:26   #540
üye23159

Ney sesi dinledim ve kendime geldim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi