Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evlilikte cinsel birleşme olmaması ve boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-08-2013, 02:52   #1
Konuk

Soru evlilikte cinsel birleşme olmaması ve boşanma

3 yıllık evlilikte tam bir cinsel birleşme olmamıstır. evlilik boyunca basit olaylar dısında problem yasanmamıs yinede mutlu giden bir evlilik vardır. Arada bu durumdan rahatsızlık koca tarafından espiriyle karsı tarafa iletilmiş kadının dr a gidelim tekliflerine koca tarafından hep itiraz edilmiştir. Dr çözemek mi sanki boşa para verecez olursa olur söylemlerinde bulunulmustur. bu süre zarfında kocanın isteğiyle bulunulan yerde yaşamaya evlilik öncesinde tarafların anlaşıp karar vermelerinden ve kadının tayininin çıkma olasılığının düşük olduğundan ordan bir ev alınmıs ve ödemeleri devam etmektedir.kredi kadın üzerine çekilmiştir. Bu sürede kadın dr a gitmiş eşini yanında istese de koca destek için bile gitmemiştir. Fiziksel muayenede bir sorun olmadığı ve kocanızla beraber bir psikologa gidin denilmiştir. 1.5 ay sonraya dr dan zor randevu alınmış koca ise hem kendi gitmemiş hemde eşini göndermemiştir. Yini bir randevuya 200 tl verilir mi dr lar 1 seansta olacak seyi uzatır dururlar 10 seansa yayar çok para alırlar vs demiştir. 3 yılın sonuna doğru kocanın ildısı tayin hakkı doğmus memleketime gidecem sende gel gelmezsende gider seni beklerim gibi söylemleriyle sıkıntılı bir sürece girmişlerdir. araya arkadasları koyarak kadını gelmeye ikna etmeye calısmıs kadın adım attıkça istekleri artmıs gelirsen ailemi de idare edecen sesini çıkarmayacan hizmet edecen gibi istekleri olmus ki öncesinde tatillerde bu sorunu kaynana ile yaşamıslardır. tayin döneminde kocanın tayini memleketine çıkmıs özür grubunda bayan güvenemeyip tayin istememeiş. Koca eşini ikna süreçlerinde bir daha evlenmem gelene kadar beklerim derken sana subata kadar hak veriyorum ağustosta gelmezsen tamam amaa subatta da gelmezsen boşanırım demiş. Bu nedenlerle kadın güvenemeyip ordaki aile ile ilgili sıkıntılar ve bu durumu çözmeden gitmeyi doğru bulmayıp o zaman şimdiden boşanma aç gelmiyorum demiş. ha bu arada koca orda tedavi oluruz tanıdık drlar var az para veririz az seansta çözeriz olmadı tüp bebek olsun cinselliği sonrada düşünürüz vs söylemleride olmuş.Kadının şimdiden davanı aç demesi üzerine koca bu özel durumu ailesine anlatmıs avukata gitmiş avukatı bu nedenle boşanırsın bişey olmaz demiş aileside zaten evliliğe taraftar değilken bu durumla birlikte bu iş bundan sonra olmaz hemen boşanın demişlerdir. koca arayıp önce gelsende ailemle sorun yasarsın ben hafta sonu gitmek istesem yollamazsın çocuk olsa göstermezsin gibi bahanelerle bundan sonra mutlu olamayız bitirelim anlaşmalı boşanalım demiş ve 30bin tl karsılığı evi kadına vereceğini söylemiş. Kadın bunlar basit nedenler ben 3 yıldır ailene hakaret etmedim onlar bana sıkıntı verdiler saygımı bozmadım bu dediklerinde olmaz arada köprü olmazsan sorun ysayabiliriz ama bu senin elinde demiş asıl öncelikli sorunu çözelim desede koca ailesi ile ilgili nedenlerle boşanmak istediğini msj ve tel görüşmelerinde yinelemiştir. sonrasında boşanmazsan sen çok yıpranırsın bak uayarıyorum seni diye tehdit etmiş defalarca. dilekçesini yazdığını bu durumuda dilekçede belirttiğini kadının rezil olacağını söylemiş. ben kafamda bitirdim kalbimdede bitirecem bundan sonra mutlu olamayız gel inat etme kısa yoldan boşan demektedir. henüz kadına bir tebligat gelmemiş ama 1-2 hafta içinde geleceğinden emin ve boşanmak istemiyor. tedavi olmak isterken kocası yanansmamıs bunu bilen kardeş ve enişteleri de var kadının tanık olarak. koca mahkemede sana tazminat da açaacam boşanmazsan hemen diyor. mahkemede kadının boşanmak istememesi ortak alanı terk eden bunu cinselliğe hiç bağlamayıp sonradan boşanmak için ileri süren ve tedaviye yanaşmayan koca ne kadar haklıdır. hakim boşanmaya karar verirmi verirse kadınının üzrerinde olan ve kredileri artık sadece kadın tarafından ödenecek olan ev ne olur. Lütfen bilgi verirmisiniz. teşekkür ediyorum şimdiden.
Old 25-08-2013, 16:57   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı
Alıntı:
henüz kadına bir tebligat gelmemiş ama 1-2 hafta içinde geleceğinden emin ve boşanmak istemiyor. tedavi olmak isterken kocası yanansmamıs bunu bilen kardeş ve enişteleri de var kadının tanık olarak. koca mahkemede sana tazminat da açaacam boşanmazsan hemen diyor. mahkemede kadının boşanmak istememesi ortak alanı terk eden bunu cinselliğe hiç bağlamayıp sonradan boşanmak için ileri süren ve tedaviye yanaşmayan koca ne kadar haklıdır. hakim boşanmaya karar verirmi verirse kadınının üzrerinde olan ve kredileri artık sadece kadın tarafından ödenecek olan ev ne olur. Lütfen bilgi verirmisiniz. teşekkür ediyorum şimdiden.

1-Evlilik süresince eşlerden birinin cinsel ilişkiden kaçınması boşanma sebebidir.Sorunun giderilmesi için gerekli girişimlerde bulunmamak da kusurlu eylemdir.

Hem kusurlu olup hem de bu sebebe dayanarak dava açmak iyi niyetli kabul edilmeyecektir.

Yargılama sırasında taraflar muhtemelen Adli Tıp Kurumuna gönderilecek ve bu konuda rapor düzenlenmesi istenecek ve kusur değerlendirmesinde bu rapor dikkate alınabilecektir.

2-Eşlerden birinin adına kayıtlı olan ve halen borcu bu eş tarafından ödenen taşınmaz yine eş üzerinde kayıtlı kalmaya devam eder.Diğer eş mal rejimi alacağı davası açarsa ,boşanma davası açılıncaya kadar olan dönemde kazançtan ödenen miktarın yarısı katılım alacağı olarak belirlenecektir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek alınmasını öneriyoruz.
Old 25-08-2013, 17:21   #3
Konuk

Mutsuz

Habibe hanım çok tşkler verdiğiniz bilgi için. Ben dr a gittim 2 kez psikoloğa da randevu aldım eşim hiç birine gelmedi ve beni de psikologa ücreti bahane ederek göndermedi. ben boşanmak istemiyorum. eşime dr a gidelim diyorum hala ama kabul etmiyor. hakim boşarmı bizi bu nedenle. ben elimden geleni yaptım kocam destek olmadı hiç. bu konuyu yüzyüze bir avukata sormaya da çekiniyorum.
Old 26-08-2013, 13:38   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı
Eşiniz dava açtığında ,tarafınıza tebliğ edilen dilekçe ile bir avukata başvurunuz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi