Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmada kusurlu taraf

Konuyu Kilitleyin
Old 16-11-2011, 11:53   #1
Konuk

Varsayılan boşanmada kusurlu taraf

İyi çalışmalar diliyorum.Yaklaşık 7 aydır evliyim ancak psikolojik ve kısmen fiziksel şiddet dolayısıyla eşimden ayrılmaya karar verdim.Kendisi davayı açmamakta ısrar ediyor.Bu yüzden de ben açmak zorundayım.Sitenizden davayı açan tarafın kusur belirtmekle yükümlü olduğunu öğrendim.Sorum şu;Eşim 2 ay önce salık problemim dolayısıyla beni ailemin evine getirdi ve ben o günden beri ailemle kalıyorum bu süreçte de beraber kaldığımız lojman ı boşaltıp çeyiz ve özel eşyalarımı bir kamyonete yükleyip benim hiçbir şekilde bilgim ve iznim olmadan Polisle aile evime gönderdi.Ben de bunun ıspatı için bir tutanak hazırladım ve gelen nakliye elemanlarının bilgilerini alarak kendilerine imzalattım.Tutanağın içeriğinde gelen eşyalarım tek tek yazıyor.Bu bir kusur mudur?Ve tutanak bir ıspat sayılır mı?Acilen cevabınızı bekler saygılar sunarım..
Old 16-11-2011, 12:38   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Eşinizin size şiddet uygulaması, sizi evden kovması-uzaklaştırmasının ispatlanması durumunda eşinizin kusurlu olduğu kabul edilecektir ve bu boşanma nedenidir.

Ancak önemle hatırlatmak gerekir ki dava açılması ve bundan sonraki süreçte bir avukatla birlikte hareket etmeniz hak kaybına uğramamanız açısından önemlidir.

Maddi durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz ilin adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar
Old 16-11-2011, 12:50   #3
Konuk

Varsayılan boşanmada kusurlu taraf

Çok teşekürler cevabınıza.Avukatımla beraber hareket ettiğimize emin olabilirsiniz.Aksini asla düşünmem.Ancak böyle süreçler de sürekli sorularla meşgul luyor insan.Bir de bir sürü cevapla tatmin olmak istiyor.Zaman zamanda bencil davranmanıza yol açıyor bu durum.Ve değerleri vakitleri alıyor.Üzgünüm.Ancak ben bunu fikir almak olarak değerendirmek istiyorum şuan.Bahsettiğim tutanağın bir hükmü var mıdır?Ve bir kusur olarak baktığımız da manevi anlamda kapımızda ilk defa polis görmemizden kaynaklanan,tamamen dışımda gelişen bu olay boşanma isteğim açısından yüce mahkemeyi tatmin eder mi?Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.
Old 16-11-2011, 13:54   #4
kezzy

Alıntı:
Yazan Konuk
Çok teşekürler cevabınıza.Avukatımla beraber hareket ettiğimize emin olabilirsiniz.Aksini asla düşünmem.Ancak böyle süreçler de sürekli sorularla meşgul luyor insan.Bir de bir sürü cevapla tatmin olmak istiyor.Zaman zamanda bencil davranmanıza yol açıyor bu durum.Ve değerleri vakitleri alıyor.Üzgünüm.Ancak ben bunu fikir almak olarak değerendirmek istiyorum şuan.Bahsettiğim tutanağın bir hükmü var mıdır?Ve bir kusur olarak baktığımız da manevi anlamda kapımızda ilk defa polis görmemizden kaynaklanan,tamamen dışımda gelişen bu olay boşanma isteğim açısından yüce mahkemeyi tatmin eder mi?Çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

Sayın katılımcı;
Avukatınız olduğunu belirtmişsiniz dolayısıyla sorularınıza,dosyanıza ve konuya daha vakıf olan avukatınız,sadece yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha sağlıklı ve doğru yanıt verebilecektir.
Kahdeme gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi