Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Vakif Ünİversİtesİnde Okumak İstİyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-02-2008, 23:51   #1
COGUZZ

Varsayılan Vakif Ünİversİtesİnde Okumak İstİyorum

Merhaba arkadaşlar, böyle bir konu açmak ne kadar mantıklı bilmiyorum bunu katılımlar gösterecek,
Ben İcra Müdürü olarak görev yapmaktayım ve bir vakıf üniversitesinin hukuk fakultesini bitirmek istiyorum, İçimde bir uhde var ve ölene kadar benimle kalmasın istiyorum,
Tabi hem çalışıp hem okumam gerektiğinden dolayı derslere devam etmem imkansız, sadece sınavlara girebilecek zamana sahibim. Keşke bende sizler gibi derslere devam edebilecek imkanlara sahip olabilseydim ama yok.Şimdi sizlere sormak istiyorum, Hangi üniversitelerde böyle bir imkana sahibim, bana hangi üniversitede bu konuda anlayış gösterilir, tavsiye edeceğiniz okullar hangileridir, katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 11-02-2008, 01:10   #2
Av.Ali ÇİTİL

KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi sizin için uygun olabilir orada okuyan bir öğrenci olarak size yardımcı olmaya çalışacağım

İlk olarak Üniversitemizin sınav sistemi hakkında bilgi vermek gerekirse her dönem iki sınav yapılır mid-term(vize) ve final olmak üzere bu sınavlar sırasıyla %30 ve %70 olarak puanlandırılır. Bu bilgiyi sizin icra müdürü olduğunuz düşünüldüğünde sorun çıkarıp çıkarmaması açısından verdim çünkü bir dönem içerisinde iki defa sınav için gelme zorunluluğunuz olacak

Yoklama sadece 1.sınıftaki birkaç dersde alınır onu da durumunuzu yönetime açıklayarak halledebilirsiniz(econ. ve eng. dersleri)DİĞER SINIFLARDA VE DERSLERDE YOKLAMA ZORUNLULUĞU YOKTUR.

Sizin için ikisini birarada yürütmek kolay olmayabilir ama sizin birikimleriniz okulu okumanıza yardımcı olacaktır bence çok iyi düşünmüşünüz.Umarım uhdenizi yerine getirebilirsiniz kolay gelsin

*Aklınıza takılan sorular varsa elimden geldiği kadar cevaplamaya çalışırım

NOT:Hazırlık zorunludur.İngilizce yeterlilik sınavı her sene yapılır o sınavı geçerseniz hazırlık okumadan okula başlarsınız (ayrıca artık tüm hukuk fakültelerinde hazırlık zorunlu hale getirildi diye hatırlıyorum tam emin olmamakla birlikte)ya da Uluslararası geçerliliği olan ingilizce yeterlilik belgesi getirerek direkt olarak 1.sınıftan başlayabilirsiniz

Old 29-05-2008, 13:13   #3
üye23342

Çankaya Hukuk Fakültesinde de derslere girme zorunluluğunuz yok nitekim danıştayda katip olan arkadaşımız,doktor abimiz işleri nedeniyle derslere devam etmiyorlar ve bir kaç arkadaşımız daha .. Bilginize sunarım..
www.cankaya.edu.tr

İngilizce Hazırlık yoktur.Çankaya Hukuk Fakültesi 4 senedir.

sınavlarda sene de 2 sınavımız olmaktadır
1.dönem vize
2.dönem final
olmaktayız
vize burs almanızı sağlar fakat 40 altında alırsanız -8 e kadar puan alırsınız ve finalde eğer - niz yoksa 60 ile dersi geçersiniz eğer -niz varsa diyelim -4 olduysa vizeden gelen puan 64 alırsanız finalden dersi geçersiniz.60 ve üstü ek puan alırsanız finalde alacağınız 60 puan üstüne eklenir ve burs alabilme olanaklarınız vardır. %50 ve %20 burs olanakları vardır. üniversitemiz ankaradadır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi