Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Gezi, Tatil ve Eğlence Gezi rotaları, eğlence mekanları, tatil önerileri, otel tavsiyeleri ve gezi, tatil ve eğlenceye yönelik tüm sohbetler

Kaldığınız en iyi otel/tatil tesisi (tatil köyü, pansiyon vs.)

Yanıt
Old 14-03-2008, 12:26   #31
TRINITY

Arkadaşlar,
Bu yaz Ege'ye gitmek istiyoruz. Dalyan'a gitmeyi düşünüyoruz fakat çok fazla sivrisinek olduğunu, bu yüzden orada bir otelde kalınmayacağını duydum. Deniz, doğa ve sakin bir tatil için önerilerinizi bekliyorum.
Old 14-03-2008, 12:34   #32
ocean10

Varsayılan merhaba

egede en sevdiğim yer gökova körfezi...ve akyaka..şirin pansiyonlar ve iki üç tane iyi otel var.Ama ordada inanılmaz sivrisinek var ve eminim dalyanda da vardır...eğer oraya giderseniz mutlaka körfezi yat turu ile görmelisiniz...sivrisinek derdinden kurtulmak için ise,kuzey ege tercih edilebilir,ayvalık ve ören düşünülebilir...iyi eğlenceler şimdiden...
Old 25-05-2008, 19:12   #33
_Halise_

Sevgili Trinity, Ege tam bir tatil cennetidir eminim güzel bir tatil geçireceksiniz.Dalyan güzeldir ancak küçük bir tatil beldesi ve sivrisinekler problem olabilir eğer imkan olursa Marmaris'i tercih edin,Dalyan'a günübirlik gezi de yapabilirsiniz ayrıca Göcek ve Datça'yı da görmeden gelmeyin,Antalya'ya oranla daha sakin tatil beldeleridir(yat gezilerini değerlendirin,koylar müthiştir).Otel olarak bildiğim Kuşadası Ephesia Resort ya da Tusan iyi otellerdir,sakin ve de denizi güzeldir ancak artık rezervasyon sorunu yaşayabilirsiniz zira mayıs ayında zor yer bulmuştu bir arkadaşım sonrasında memnun ayrıldı.
Geç yazılmış bir mesaj oldu belki de çoktan rezervasyon yaptırdınızİyi tatiller...
Old 27-11-2008, 14:45   #34
Tulin

Merhaba tatilseverler
Bayram sonrası Antakya taraflarına gideceğim .Önerisi önerisi olan varmı?O tarafları hiç bilmiyorumda.
Old 27-11-2008, 21:40   #35
üye18332

Rixos; hem hizmetiyle hem kalitesiyle kesinlikle memnun kalacağınıza inanıyorum....
Old 01-12-2008, 11:33   #37
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Kıyıköy'de Akif Amcanın evi...

Kara mizah nasıl bir şey?
Old 01-12-2008, 11:36   #38
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.S.B.Akyüz
Rixos; hem hizmetiyle hem kalitesiyle kesinlikle memnun kalacağınıza inanıyorum....

Rixos'u herkes beğenir.
Old 01-12-2008, 12:02   #39
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Kıyıköy'de Akif Amcanın evi...

Akif değil, amcanın adı Arif'di.
Old 01-12-2008, 20:13   #40
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Akif değil, amcanın adı Arif'di.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...t=30174&page=6

Yuarıdaki linkte açılan 152. mesajı okuduğumda, isim benim kulağıma da tanıdık gelmemişti aslında. Ama hatırlayamayınca güvenmek zorunda kaldım.
Old 01-12-2008, 20:55   #43
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Şiirde adını değiştirmiştim, tanınmasın diye

Ben yine de tanıdım işte.
Old 12-12-2008, 16:42   #45
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av_alidurak
çıralıyı bileniniz varmı:?

Var. "Tatil Keyfi" (Linki aşağıdadır)isimli forumda (2 yıl kadar önce)ayrıntılı bir mesaj yazmıştım(48 no.lu mesaj). Çıralı'yı tanımak istiyorsanız, o mesajı okuyun, derim. "Zaten biliyorum, övgü dolu bir mesaj yazmak istiyorum" diyorsanız, kopyala/yapıştır yöntemiyle benim mesajımı aktarabilirsiniz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...ht=tatil+keyfi
Old 06-02-2009, 22:21   #46
didem kunal

izmir selçukta kurulu küçücük bir köy burası... ŞİRİNCEE gerçekten süper bir köy... kahvaltısı, manzarası, insanları, şarap evleri ve tabii ki şarapları... muhteşem muhteşemmmm. izmir civarına yolunuz düştüğünde kesinlikle ziyaret etmeli hatta bu küçük şirin köyde mutlaka konaklamalısınız
Old 22-03-2009, 14:19   #47
Av.Motrit

bütün yazılanları okudum.Neden se herkes olimpostan ve çıralıdan bahsetmiş hiç kimse onların yanıbaşındaki adrasan'dan bahsetmemiş.Olimpos o anlatılan eski olimpos değil artık deresinde bir gram su kalmamış,kupkuru bir yer. Evet Çıralı hala güzel ama ben sizlere adrasan'ı ısrarla tavsiye ediyorum. O ne muhteşem bir koy yeşille mavinin birleştiği ender yerlerden.Öyle 5 yıldızlı bir oteli yok ama iyi ki de yok o nedenle sakin sessiz bir yer sivrisinek derdi yok,denizde dalga yok,gürültü yok.Bunlar yoklardı.Şimdi de varları sayarsak, Mavinin her tonu var,yeşilin her tonu var,upuzun kumsal var,yakın çevrelere tekne turları var( ısrarla birgününüzü ayırmanız tavsiye edilir.),güzel yemekler var,(özellikle dereden akan suyun içine kurulmuş masalarda yemek yiyin) Sizlere tavsiye edebileceğim otel ise koyun en sonundaki Fort Hotel (küçük ve temiz bir hotel, otel ile deniz arası 30 adım.(saydım)
Old 23-08-2009, 01:51   #49
şeydaa

RİZE HAŞİMOĞLU HOTEL

adını tam hatırlayamıyorum ama sanırım Fırtı Deresi'nin hemen yanında olan bir kurum. Tarif edilemeyecek kadar güzel bir doğa,sıcacık insanları ve tadılması gereken yöresel yemekleri anlatılmaz yaşanır diyorumm =)
Old 30-08-2009, 23:03   #50
üye27169

Doğuş Hotel-Fethiye.
İşletmecileri de harika insanlar...

Old 25-09-2009, 09:17   #52
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan didem kunal
izmir selçukta kurulu küçücük bir köy burası... ŞİRİNCEE gerçekten süper bir köy... kahvaltısı, manzarası, insanları, şarap evleri ve tabii ki şarapları... muhteşem muhteşemmmm. izmir civarına yolunuz düştüğünde kesinlikle ziyaret etmeli hatta bu küçük şirin köyde mutlaka konaklamalısınız

Didem hanıma kesinlikle katılıyorum. Doğallığını korumasını bilmiş çok güzel bir köy. Şeftali ve şarabı da meşhur.
Old 05-08-2010, 22:44   #53
Adli Tip

Kaş'ta güzel, temiz pansiyon ya da otel bilen var mı?
Old 05-08-2010, 22:59   #54
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Academic
Reklama girmez mi?

Alıntı:
Yazan Admin
Kaldığımız en iyi otel ve tatil tesisini (tatil köyü, pansiyon vs.) bu konu içinde paylaşalım mı? İsim vermek serbest, reklam yasak değil. (Tabii otel sizinse ayrı!)

Admin'in konuyu başlatan mesajı... Dolayısıyla reklam yasak değil.
Old 06-08-2010, 16:14   #55
Av.Selim Balku

Varsayılan Nevada Su

20 gün önce Fethiye de kısa süreli tatil yapmaya karar verdik,
nasıl oldu bilmiyorum ama Fethiye'den bir otelden aradılar, ya tesadüf, ya da admalar hissetmişler Fethiye de tatil yapacağımızı,

-"Dost Otelden" arıyorum Ağustos kampanyamız var şöyle profosyenel, böyle güzel...

internetten baktım, güzel otel, fotolar o biçim, sizde bakın beğeneceksiniz.

Deniz tatilinde maksat otel değil, teknesi, denizi, dağı taşı dedik, kısmeti biz aramadan o bizi buldu diye, kabul ettim, kaporayı yatırdık vs.

Otele vardım ve ilk fikrim; ismi gib dost olmadıkları, otelin fotoğrafını çeken fotoğrafçıyı tebrik etmek istedim, iğrenç bir otel ancak bu kadar güzel çekilebilir(iğrenç az oldu ama).

--saat birde vardık, dediler 2 saat bekleteceğiz, çıkış yapılıyor,

--parasını vermişim, oteli beğenmedim ama şimdi nereden otel bulacağım düşüncesiyle, bekledik.

iki saat sonra

--kusura bakmayın, rezervasyonda karışıklık olmuş, sizin yerinizi başkasına satmışlar, yerimiz yok

üzüleyim mi sevineyim mi anlamadım, gereken münakaşadan, tehditten, hır gürden sonra,

--sizi başka bir otele götüreceğiz, bizimkinden biraz daha pahalı ama kesinlikle memnun kalacaksınız...

İzmir'den bu sıcaklarda 4/5 saat yol yapmışım, beyinimden kan ile birlikte terler fışkırıyor, kız arkadaşım suratını asmış beni nerelere getirdin diye bakıyor, yukarı sakal, aşağı bıyık, kabul ettim...

"Nevada Su Spa otel",

adamların dediği kadar varmış, otel daha sıfır, 1 Temmuz 2010 da açılışı yapmışlar, paketinden yeni çıkmış, temizlik 10 numara, personel 10 numara, yemekler 10 numara, masörü 10 numara (Sezen Aksu'nun masörüymüş, ben onun yalancısıyım)

Bu yazın en iyi otelini farkettiren en kötü oteline dava açmaktan vazgeçtim ancak heryerde karalayacağımı söylemiştim.

Fethiye,

denizi sıcak, Ölüdeniz hem sıcak, hem ölü, kumsalda kum yok taş var, eğlencesi özenti, tekne turu dalgalı Kelebekler vadise yanaşamıyor, Saklıkent ismi gibi saklanmış bir kent değil bir vadi, fiyatları ucuz, insanı sıcak...

Kışın beğenmiştim, yazın beğenmedim, işim olmazsa bir daha gitmem ama hiç görmeyenlere en fazla 2 gün için tavsiye edebilirim...

Kolay Gelsin...
Old 15-08-2010, 18:12   #56
Ekin EKŞİ YILMAZER

Varsayılan Akapulco otel (kıbrıs)

Şimdiye kadar çok otelde kaldım ama en güzeli eşim ile gittiğim kıbrıs adasıdır. tavsiye ederim. ama tek endişesi şu: orada yabancı bir ülkede gibi oluyorsunuz. her yerden insan var orda. ama sonuçta orada sizi rahatsız eden şey insanların olması değil ancak başıma bir şey gelse derdimi kime anlatabilirim düşüncesidir.tanımadığınız yabancı bir yer sonuçta ve kuralları da farklı. Nitekim herşeyi ile süper olmasına rağmen havuz sefası sırasında başımı aqua parktaki dik kaydırağa çarptım ve bir hafta yastıksız yatmak zorunda kaldım. bunun dışında o kadar sıcak ki yazın gidilebilecek bir yer olup olmadığını önceden öğrenmek gerek. Neyse kibiz gittiğimizde bahardı daha. dikkatli olunması şartıyla tavsiye ederim. Bu arada türkiyeden gidişte pasaport istemiyorlarmış artık kimlik ile gidebiliyorsunuz. Telefonunuzu da uluslararası olarak ayarlamalısınız. Yerel bir telefon da belki işinizi görebilir. Orada bir mersedes bile kiralayabilirsiniz ancak yolları tersten aktığından biraz çalışmanız gerekiyor.
Old 10-07-2013, 13:47   #57
altınhukuk06

Merhaba Arkadaşlar,
Yaz tatilimi ailemle birlikte Ayvalık- Sarımsaklı da geçirmeyi düşünüyorum. İlk defa gideceğim, Sarımsaklı' da tavsiye edebileceğiniz, denize yürüme mesafesinde otel bilgisi alabilir miyim? Bu bölgede görev yapan meslektaşlarımızdan yardım bekliyorum.
Old 10-07-2013, 13:57   #58
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Kaş'ta güzel, temiz pansiyon ya da otel bilen var mı?

Var mıymış?
Old 11-07-2013, 08:33   #59
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan altınhukuk06
Merhaba Arkadaşlar,
Yaz tatilimi ailemle birlikte Ayvalık- Sarımsaklı da geçirmeyi düşünüyorum. İlk defa gideceğim, Sarımsaklı' da tavsiye edebileceğiniz, denize yürüme mesafesinde otel bilgisi alabilir miyim? Bu bölgede görev yapan meslektaşlarımızdan yardım bekliyorum.
İki defa tatil yaptığımız bir yer Sarımsaklı, yerinde bir tercihte bulunmuşsunuz.

Karakaş Motel: Hem otellerle aşağı yukarı aynı kalitede hizmet veriyor hem de hesaplı.

Çavdar Otel: Sezonun hareketli geçmediği bu gibi dönemlerde ciddi indirimler yapılıyor.

Amphora Otel: Yemekleri güzel ve temiz.
Old 12-07-2013, 12:22   #60
altınhukuk06

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Var mıymış?
Teşekkür ederim meslektaşım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi