Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kolay Affedebİlİr Mİsİnİz?

Yanıt
Old 27-01-2009, 15:55   #31
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Saim bey, toplantı mı düzenliyorsunuz?

Evet
Old 27-01-2009, 16:08   #32
Atahun

Evet, bende çok kolay affederim. İyi mi, kötü mü bilmiyorum. Kolay affetmek acaba bir zaaf mı? diye içimden geçirmiyor değilim.
Old 27-01-2009, 16:21   #33
üye27169

Alıntı:
Yazan Atahun
Evet, bende çok kolay affederim. İyi mi, kötü mü bilmiyorum. Kolay affetmek acaba bir zaaf mı? diye içimden geçirmiyor değilim.

Merhaba
Öyle düşünmeyin.
Affetmek büyüklüktür
diye düşünün.
Ayrıca konu ile ilgili bir mesaj almak ne güzel
Old 27-01-2009, 20:28   #34
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Evet

Düşünüyorum... toplantı düzenlemeyi.
Old 27-01-2009, 20:30   #35
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan supernatural
ben onuda içmem desem pek bir yeşilaycıyımdır

Rakı-balık ikilisinden sadece balık seçeneğine itiraz ettiğiniz için, siz sadece Rakı için dedim. ) Yoksa Rakı içemeniz için sizi zorlamayacağım.
Old 27-01-2009, 20:32   #36
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Saim
Rakı-balık ikilisinden sadece balık seçeneğine itiraz ettiğiniz için, siz sadece Rakı için dedim. ) Yoksa Rakı içemeniz için sizi zorlamayacağım.

Old 27-01-2009, 20:37   #37
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Saim

Saim bey, toplantıda supernatural hanımın yakınına oturalım, onun balık ve rakısını paylaşırız.
Old 27-01-2009, 20:41   #38
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Saim bey, toplantıda supernatural hanımın yakınına oturalım, onun balık ve rakısını paylaşırız.

ben balık yemem balığı almayı düşünen aç kalır
Old 27-01-2009, 20:49   #39
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Yıldız, özür dilerim, bu konuyu ilgisiz mesajlarla mahvettik.
Arkadaşlar lütfen "Konusuz"da devam edelim.
Old 27-01-2009, 20:55   #40
üye27169

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
Merhaba
Öyle düşünmeyin.
Affetmek büyüklüktür
diye düşünün.

Rica ederim..
Sadece bir şakaydı
Old 27-01-2009, 21:40   #41
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Old 22-02-2009, 19:32   #43
f.nur

çok iyi birşey olduğunu sanmıyorum bu yüzden ne yazıkkı çok kolay affederim...
Old 14-03-2009, 04:16   #44
üye18721

Çok kolay affederim.Ama yine de mesafeli dururum.İlişkim eskisi kadar sıcak olamaz.
Old 14-03-2009, 12:18   #45
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Ferda
Çok kolay affederim.Ama yine de mesafeli dururum.İlişkim eskisi kadar sıcak olamaz.

Yani, düşmanlarımı affederim ama asla isimlerini unutmam diyorsunuz... Bence güzel taktik...
Old 16-03-2009, 23:52   #46
üye18721

Alıntı:
Yazan Gülümse
Yani, düşmanlarımı affederim ama asla isimlerini unutmam diyorsunuz... Bence güzel taktik...
Düşman olarak addetmiyorum da; ama dost da olmadıklarını düşünürüm.Yıllar önce oğlum 7-8 yaşında iken Tüyap Fuar'ına gitmiştik.Stand'ları dolaşırken ilginç bir kitap buldum; onun yaşına uygun ve resimli..Hazret-i İsa'nın görüşlerini yansıtan bir kitaptı; Bir sayfasında diyordu ki; -Resimli olarak- Düşmanın sol yanağına vurursa,sağ yanağını çevir.
Yani biraz ahmaklık gibi algılanabilir ama işin özü; "Sen düşmanının seviyesine düşme; O kötü olsa bile sen olma...Çok etkilendim...
Bu bence şiar edinilmesi gereken bir kavram.Bilmem diğer üyeler bu konuda ne düşünür?
Old 02-05-2009, 14:25   #47
minee.mine

Affetmem tabiyki çünkü unutmam ama kin duymak veya küsmek de bana kendi kişiliğimden ödün vermek gibi göründüğünden; birilerine küserek kendi zihnimi kirletmek, kendimi üzmek istemem.Kusursuz insan olmadığını düşünüyorum. ( yani her şeye hazırlıklıyım).
Herkes davranışları ile karşısındakine kendini tanıma fırsatı vermiş oluyor; onları da böylece tanımış oluyoruz olumlu ya da olumsuz...Allaha şükür şimdiye kadar (çok kızdığım, araya mesafe koyduğum kişiler oldu ama) kimseye küsmedim.
Old 02-05-2009, 15:28   #48
irfan

Alıntı:
Yazan Işıl YILDIZ
Merhaba
Öyle düşünmeyin.
Affetmek büyüklüktür
diye düşünün.

Ben nedense kendime yakın olanları daha zor affediyorum. Daha bi yaralıyo beklenmeyen birinden gelen ...Ama genelde affediciyimdir....
Old 11-05-2009, 21:43   #51
Gülümse

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Ben Tanrı değilim,affetmem.

Ne zamandan beri ortalıkta yoktunuz. Bizi kendinizden yoksun bıraktınız... Ama bir satırınızla affedildiniz
Old 11-05-2009, 22:24   #52
suskun_juliette

Teşekkür Ediyorum,yokluk hissettirecek kadar mühim bir varlığım olmadığını düşünüyordumYüzümde bir tebessüm yaratan şu güzel satırlar için tekrar teşekkürler sevgili GÜLÜMSE..
Old 16-05-2009, 10:54   #54
üye27169

Bazen karşımdakine "ne yaparsam yapayım; nasılsa affedecek, her şeyi unutacak, bu konuda hiç dirayeti yok" diye düşündürmemek için affetmemeyi becerebilmek istiyorum...
Old 27-01-2010, 12:51   #55
nostaljielif

karşımdaki insana bağlı.bana karşı sözlü olarak özür dilerse affederim.özür dilemez de bişey yapmamış gibi devam ederse tavırlarımla onu affetmediğimi hissettiririm.
Old 01-04-2010, 18:49   #56
akdevrim

Kolay affetmem ancak karşımdaki kişi bir zamanlar "dostum" olarak bildiğim saydığım kişi ise tereddütsüz kaldığımız yerden devam ederim dostluğumuza..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi