Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Mutlu Evlilik İçin 4 Şart:-))))

Yanıt
Old 14-10-2009, 22:52   #61
ufukyener

Alıntı:
Yazan Ayfer Gökçen
MUTLU EVLİLİK İÇİN 4 ŞART:-))

1-Güzel yemek yapan,evi çekip çevirebilen bir kadın olmalı,

2-İyi para kazanan,ayakları üstüde durabilen kadın olmalı,

3-Yatakta sınır tanımayan arzulu ve sıradışı kadın olmalı,

4-Bu 3 kadının birbirinden haberi olmamalı.

:-))))

2 sinin de birbirinden haberi yoktu. Biri iyi para kazanan kültürlü, diğeri ise uçuk kaçık gece insanı idi. Ama hala bir numarayı bulamadım. Bulduğumda ise onunla evleneceğim.
Old 22-10-2009, 16:36   #62
Academic

Alıntı:
Yazan ufukyener
2 sinin de birbirinden haberi yoktu. Biri iyi para kazanan kültürlü, diğeri ise uçuk kaçık gece insanı idi. Ama hala bir numarayı bulamadım. Bulduğumda ise onunla evleneceğim.

Empati yapmak lazım. Ya karşı taraf da aynı şeyi düşünüyorsa
Old 22-10-2009, 16:57   #63
Academic

MUTLU EVLİLİK İÇİN 4 ŞART:-))

1-Güzel yemek yapan,evi çekip çevirebilen bir kadın olmalı,/ kılıbık bir erkek olmalı belki uyarlarsak.. elinden iş gelmeli, iyi yemek yapıp iyi servis yapmalı mesela çamaşırları makinada da olsa iyi yıkayıp ütülemeli, dolaba düzgün yerleştirmeli ve çocukla ilgilenmeli..

2-İyi para kazanan,ayakları üstüde durabilen kadın olmalı, iyi kazanan, güçlü ve tuttuğunu koparan bir adam olmalı mı bu koşullarda bunu uyarlarsak

3-Yatakta sınır tanımayan arzulu ve sıradışı kadın olmalı,buna yorum yapmıyorum o belli zaten uyarlamaya gerek var mı?

4-Bu 3 kadının birbirinden haberi olmamalı. ve üç adamın birbirinden haberi olmamalı..diye uyarladık bakalım buyrun empatik yaklaşım
Old 22-10-2009, 17:06   #64
Atahun

1. Kadınların kulağına kar suyu kaçırmayalım.
2. Erkeklerin de kafasını karıştırmayalım lütfen.
Old 24-10-2009, 15:41   #65
Academic

Alıntı:
Yazan Atahun
1. Kadınların kulağına kar suyu kaçırmayalım.
2. Erkeklerin de kafasını karıştırmayalım lütfen.

Biraz kar suyunun zararı olmaz ve kafa karışıklığı da yarar sağlayabilir.
Old 30-10-2009, 18:20   #66
üye8180

Nerede gerçek evlilik varsa, orada aşk ve ülkü beraberdir.

Victor Hugo
Old 30-10-2009, 22:00   #67
funda.0633

Mutlu evliliğin tek ve en önemli şartı kötü hafızadır
Old 27-02-2010, 10:45   #69
nostaljielif

Varsayılan Mutluluk için 4 şart

MUTLULUK,bir şanstır.Mutlu olabilmek de bir şanstır.her insan mutlu olmayı ister fakat ne zaman karşınıza çıkacağını bilemezsiniz ve ne zaman da kaybedeceğinizi...mutluluğun şartı yada reçetesi yoktur.
Old 13-07-2010, 16:17   #71
FATGUN

mutluluk dünyaya nasıl baktığımızla ilgili beklentilerle..ne kadar çok beklenti olursa mutluluk bir o kadar uzaktır..o yüzden ufak şeylerle mutlu olmayı bilmeli insan.

KPSS türkçe sorusu gibi oldu ya, yukarıdaki parafta yazarın hissettikleri nelerdir)
Old 15-07-2010, 16:47   #72
Mozkul

ikili ilişkilerde bence mutluluk karşındakini mutlu edebilmekle alakalı,insan sadece kendi mutlu oluyorsa o işte gariplik var demektir.
Old 03-05-2011, 10:48   #73
Gülümse

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Mutluluk için, evlilik şart mıdır?

Bilmem, siz söyleyin... Suat Bey size katılsın
Old 03-05-2011, 11:19   #74
AV.ARZU KILIÇ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Mutluluk için, evlilik şart mıdır?

tam tersidir mutluluk için evli olmamak gerekir
Old 03-05-2011, 11:55   #75
Gülümse

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ

Old 04-05-2011, 14:25   #76
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gülümse

Suat Bey'le kulvarlarımız farklı Ablacığım, o resmen evli. Bense resmen bile evli değilim ama mutluyum.

Demek ki, çok fazla düşünmeden bodoslama, kendine güvenerek dalmak lazım hayata..
Old 04-05-2011, 14:27   #77
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan AV.ARZU KILIÇ

Aile Sağlığında kişileri kaydederken, evli butonu yok zaten. Evli ya da birlikte yaşıyor butonu var. Bu demektir ki, fark yok.
Old 04-05-2011, 14:35   #78
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Aile Sağlığında kişileri kaydederken, evli butonu yok zaten. Evli ya da birlikte yaşıyor butonu var. Bu demektir ki, fark yok.

Mutlu olmak için evli olmak değil, zihnini ve kalbini sevgiyle ve insana dair güzelliklerle doldurmuş olmak şart ve yeterlidir.

Bunun tersinden bakarsak, resmiyetten, ikincil derece yaklaşımlardan, hatalı ve sevgiden yoksun toplumsal ve örfi düşünüşlerden hızla kaçmak ve tarafların her hal ve şart altında "dayanışıp sarılması" gerekir.

Benim mutluluğa ilişkin anahtar şartlarım bunlar dostlar
Old 04-05-2011, 14:37   #79
Nur Deniz

Ömer Bey, size katılmakla birlikte, resmen evli olup da mutlu olanları kötülüyor değilim. Bence hayatı mutlu olarak yaşamak en baştaki ilke olmalı, Ne de olsa birtek hayatımız var değil mi?
Old 04-05-2011, 16:05   #80
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Bence mutluluğu; evliliğe,kişilere bağlamamak gerekir.

Kimsenin şapkadan tavşan çıkartacak hali yok.Mutlu olmayı becerebiliyorsan evlilikte de mutlu olunur.Mutluluğun öyle birinin diğerine getirip sunacağı bir şey olmadığını düşünüyorum.İyi ki de değilmiş bence. Ya geri alırsalar
Old 05-05-2011, 12:00   #81
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Suat Bey'le kulvarlarımız farklı Ablacığım, o resmen evli. Bense resmen bile evli değilim ama mutluyum.

Demek ki, çok fazla düşünmeden bodoslama, kendine güvenerek dalmak lazım hayata..

Önemli olan Medeni Kanuna göre evli olmak değil, birbirini seven iki insanın "biz" olabilmesidir. Mutluluğunuzu kutlar ve ömür boyu sürmesini dilerim. Kıskananlar çatlasın!
Old 05-05-2011, 12:04   #82
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Gülümse

Ben hala ne olduğunu anlamadım.
Old 05-05-2011, 12:05   #83
hakkaniyet_

Alıntı:
Yazan Av.Özlem PEKSÜSLÜ
Bence mutluluğu;
evliliğe,kişilere bağlamamak gerekir.

Kimsenin şapkadan tavşan çıkartacak
hali yok.Mutlu olmayı becerebiliyorsan evlilikte de mutlu olunur.Mutluluğun öyle
birinin diğerine getirip sunacağı bir şey olmadığını düşünüyorum.İyi ki de
değilmiş bence. Ya geri alırsalar
Kesinlikle katılıyorum
Old 10-05-2011, 10:49   #84
Av. Gülgün

Mutlu olmak için, doğru insanın eşimiz olarak hayatımıza girmiş olması bir artı bence. M.K. anlamında eş olmak zorunda değil tabii ki... :P

Alıntı:
Mutlu olmayı becerebiliyorsan evlilikte de mutlu olunur
demiş ya Özlem Hanım; eğer eşler doğru eşleşmemişse mutlu olmayı becerebilen insanın içindeki mutluluk ateşi bile küllenebilir.
Old 10-05-2011, 13:20   #85
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben hala ne olduğunu anlamadım.

Birşey olmamış abi, altınlar cebimizde kaldı.
Old 11-05-2011, 10:57   #86
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Önemli olan Medeni Kanuna göre evli olmak değil, birbirini seven iki insanın "biz" olabilmesidir. Mutluluğunuzu kutlar ve ömür boyu sürmesini dilerim. Kıskananlar çatlasın!

Değil mi?

Teşekkür ederim, tek sıkıntımız ailecek gürbüzleştik.
Old 11-05-2011, 10:58   #87
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Nakde çevirip hesaba yatırabilirsiniz. Bu bizi daha da mutlu eder.
Old 11-05-2011, 11:00   #88
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Sakla altını, gelir zamanı.
Old 11-05-2011, 11:02   #89
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sakla altını, gelir zamanı.

Yoksa?

Gerçekten mi?
Old 11-05-2011, 11:17   #90
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Yoksa?

Gerçekten mi?

Tedbirli olmakta fayda var. Cengiz Bey tedbirsiz yakalanmasın diye uyardım. Yarına çıkacağımızın garantisi var mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi