Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Türk Hukuk Sitesi 10 Yaşında..

Yanıt
Old 07-02-2007, 11:35   #1
Admin

Varsayılan Türk Hukuk Sitesi 10 Yaşında..

Türk Hukuk Sitesi 10 Yaşında..

Türk Hukuk Sitesi ilk kez 1997 yılının tam tarihini hatırlamadığım bir Şubat günü "Türk Hukuk Sayfaları" adıyla ve internetteki Türkçe ilk hukuk kaynağı ve web sitesi olarak yayınına başladı. İlk yayınlandığında 10-12 sayfalık küçücük bir kişisel siteden ibaretti. O sayfalar zaman içinde gelişti, büyüdü, kendi internet ismi altında yayınlanmaya başladı ve Şubat 2007 itibariyle de 10. yaşına girdi.

On yıl ilk bakışta çok uzun gözükmeyebilir ancak aslında 'internet zamanına' göre asırlarla ifade edilecek kadar uzun bir zamandır. Türk Hukuk Sitesi yayına başladığında Google henüz kurulmamış, Internet Explorer henüz programlanmamış, ADSL teknolojisi henüz duyulmamıştı. THS yayınlanırken Türkiye'de hemen hiçbir kamu kuruluşunun - Barolar, TBMM, Başbakanlık, TBB, Cumhurbaşkanlığı, Bakanlıklar (Ulaştırma Bakanlığı Dahil)- web sitesi ve hatta bazılarının belki internet bağlantısı dahi yoktu. THS kurulduğunda interneti bilen ve kullanan TÜM Türk hukukçularının sayısı, bugün THS'ye bir gün içinde yapılan yeni üye başvurularının sayısından azdı.

Türk Hukuk Sitesi ne kurulduğu gün, ne bugün, büyük, tanınır, bilinir, çok üyesi, çok trafiği, çok 'rating'i olan, bütün hukukçuları bir araya toplamak isteyen bir platform olmaya çalışmadı ve asla önüne böyle bir hedef koymadı. Evet, THS belki hedeflemediği halde zaman içinde böyle bir site haline dönüştü ama aslında bu hiç planlanmadı ve hatta arzulanmadı. THS'nin tek arzusu vardı: İdealist, özverili, ilkeli, adaleti ve hukuku her değerin üzerinde tutan, çalışkan, Türk Hukuk Sistemi için birşeyler yapmaya çalışan, haksızlık karşısında yüreği burkulan, hukukçu kimliğini siyasi düşüncelerinin önünde gören, ağır çalışma şartlarında büyük bir mücadele veren "adalet savaşçılarımız" ve "hukuk dostlarımız" için bir sığınak olmak. THS en büyük ve önemli hedef olarak bunu belledi ve hala da aslında büyük ölçüde bu ideal için varlığını sürdürüyor.

Türk Hukuk Sitesinde bu on yıl içinde pek çok şey değişti. Ancak THS'nin ilkeleri, saygınlığı, kalitesi, tarafsızlığı, güvenilirliği ve duruşu asla değişmedi.

Türk Hukuk Sitesi onuncu yaşını kutlarken teşekkür borcumuz olan çok kişi var: Öncelikle bizi senelerdir yalnız bırakmayan ve her zaman takip eden tüm ziyaretçilerimiz ve izleyicilerimize teşekkür borcumuzu ödememiz gerekiyor. Keza herbirini THS ailesinin bir ferdi saydığımız üyelerimize THS'li oldukları ve THS'li kaldıkları için elbette müteşekkiriz. Özellikle sitemize düzenli katılımda bulunan, makaleler gönderen, başka üyelerimizin sorunlarına yanıtlar yazan, tecrübelerini, sorunlarını paylaşan, Hukuk Çalışma Gruplarımızda çalışmalar yapan, sağduyulu, zengin içerikli, bilgi yüklü hukuki yorumları ve bakış açılarıyla hukuk sistemimizin şekillenmesine katkıda bulunan tüm aktif üyelerimiz elbette daha da özel bir teşekkürü hak ediyor. Ancak izin verirseniz, sitemizin yönetim kademesinde yer alan, siteye hergün işinden, ailesinden, özel yaşamından çalarak sınırsız saatlerini ayıran, pekçok kişisel sıkıntı, rahatsızlık ve strese göğüs geren gelmiş geçmiş tüm site, forum ve alan yöneticilerimizin -teşekkür etmenin ötesinde-, önlerinde saygıyla eğilmek istiyorum: Büyük kısmı halen aramızda olan, bir kısmı artık aramızda olmayan ama hep kalbimizde olan kıdem (ve daha sonra alfabetik) sırayla Av.Armağan Konyalı (bir dost), Seyyah, Av.Bülent S. Akpunar (jus_), Acekin, Av.Hulusi Metin, Av. Mehmet Saim Dikici, Av.Habibe Yılmaz Kayar (hykayar), Ahu Güneyli (Cest_la_vie), Ege, Sibel, Av.Şehper Ferda DEMIREL, Av.Suat Ergin, Engin Özoğul, Av. Can DOGANEL, Av.Duygu Keleş (delmar) ve Av.Duygu Işık Poyraz'a şükran ve minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Onların bitmek bilmeyen özveri, sabır ve fedakarlıkları olmasaydı, Türk Hukuk Sitesi de asla olamazdı.

2017 yılında 20. yaşgünümüz gelip çattığında, THS hala varlığını sürdürüyor olacak mı bilemiyorum. Belki sürdürür, belki o tarihe kadar misyonunu doldurduğuna karar verip, kenara çekilir. Ancak inanıyorum ki, THS'nin hukuk yayıncılığına verdiği şekil, arkasında durduğu ilkeler, hukuku ve adaleti herşeyin üzerinde gören dünya görüşü, tavizsiz, biraz inatçı, çokça kuralcı duruşu, siyasete ve hertürlü siyasi düşünceye cübbesini giyip sırtını dönen hukukçu kimliği, olaylara sadece hukukçu gözüyle, sorumluluğuyla ve duyarlılığıyla bakmayı ilk önceliği olarak gören anlayışı ve 'Adalet'in dünya yıkılsa dahi yerine gelmesini bekleyen "Türk Hukuk Sitesi Felsefesi" her daim baki kalacak.

Mutlu Yıllar Türk Hukuk Sitesi...
Old 07-02-2007, 12:39   #2
Av.Duygu Keleş

Bu ailenin içinde yer almak büyük bir mutluluk.İyiki doğdun THS.
Old 07-02-2007, 12:48   #3
cesur_yürek

Umarım THS. uzun yıllar varlığını devam ettirir.Nice yıllara ...
Old 07-02-2007, 12:50   #4
mutlakadalet

Ben de bu ailenin mensubu olmaktan, son derece mutluyum. İyi ki doğdun THS, iyi ki seni tanımışım.
Old 07-02-2007, 13:10   #7
PINAR YILMAZ

2017 yılındada 20. yaşını kutlayacağından eminim.Mutlu yıllar THS..Bende özellikle Sayın Admin olmak üzere tüm yöneticilere teşekkür ediyorum.Beraberliğimizin devamı dileğiyle...
Old 07-02-2007, 13:31   #8
Av. Şehper Ferda DEMİREL

En çileli zamanı, doğumunda yanında değildik.

5 yaşına geldiğinde tanıştık. Hayli yol almıştı.

10 yaşına geldiğinde kocaman olmuştu.

20 yaşına geldiğinde, dünün bebeği, koca bir aileye bakıyor olacak.

Kaldı ki bu misyonunu, bugün bile gerçekleştirebiliyor.

THS nin başarılı, fedakar ve vefakar kurucusuna, sonsuz şükranlarım ve saygılarımla...
Old 07-02-2007, 13:41   #10
Jeanne D'arc

İyi ki doğdun ve çok özelsin THS!
Old 07-02-2007, 14:14   #11
VelayetHareketi

İnternet üzerinde önemli bir misyona sahip olduğu tartışmasız sitenizin daha hoşgörülü, ufku açık yöneticilerle nice yıllara erişmesi kaçınılmazdır. 10. yaşınızı tebrik ediyoruz.
Old 07-02-2007, 15:40   #12
Armağan Konyalı

Sayın Admin

Yazdıklarınızı okurken gözlerim yaşardı. THS on yıl önce on haneli köy gibiydi, bugünse bir metropol oldu. Ama metropol olmasına karşın on haneli köyün samimiyeti ve dürüstlüğü kaybolmadı. Bu yönetim başarınız için sizi kutlarım ve teşekkür ederim.

Sayın Üyeler
Eskilerden söz ederken hep bir özlem duyulur. Ama THS’nin geçmişinden söz ederken bu özlemi duymadım. Sayenizde THS eskisinden daha güzel, daha sıcak. THS’nde olmakla kazandığınızı paylaşmakla çoğaltıyorsunuz. Bu güzel ve yararlı beraberliğin hep sürmesini dilerim.

Hukukumuz bol olsun.

Saygılarımla
Old 07-02-2007, 15:57   #13
Cest la vie

Birinin dogumgununu kutlarken(veya benimki kutlanirken) hep dusunmusumdur, aslinda o gun tum yuku, eziyeti hatta aciyi gogusleyerek o hayata can veren anne neden tebrik edilmiyor, ona tesekkur edilmiyor ve ona hediyeler alinmiyor diye.

Tesekkurun en buyugunu kesinlikle bekar babanin baba olma hakkini Turkiye'de ilk kez 10 yil once kullanan 'ileri goruslu, fedakar, idealist, sevgi dolu' baba, (tesekkur ederken bile ismini yazamadigimiz) nam-i deger ADMIN hak ediyor!

10 yildir isinden, ailesinden, ozel hayatindan, herseyinden fedakarlik ederek hep 'daha iyisi' icin cabalayan, harcamalari hep kendi cebinden yapip, saatleri kendi hayatindan calan; karsiliginda en buyuk elestirilerin de hedefi olan, ancak asla yilmayan, vazgecmeyen, hep daha da iyisi icin harekete gecen ve bunu sadece ve sadece 'IDEALLERI' icin yapan SAYIN ADMIN'e

burdan

EN BUYUK TESEKKUR, TEBRIK ve HAYRANLIKLARIMIZLA ...

IYI KI DOGDUN !!!

Old 07-02-2007, 17:18   #14
libra

Sn.Admin,

Türk Hukuk Sitesi gibi bir siteyi bizlere kazandırmış olmanızdan dolayı öncelikle sizi kutluyor,
size ve bu siteye emek harcayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Paylaşıldıkça çoğalan iki şey; BİLGİ ve SEVGİ . İkisi de bu sitede fazlasıyla var.

Böyle güzel bir oluşumun bir üyesi olabildiğim için mutluyum.

'ne daha NİCE GÜZEL ve MUTLU YILLAR diliyorum.Saygılarımla.
Old 07-02-2007, 18:32   #15
Av.Suat Ergin

Alıntı:
10 yildir isinden, ailesinden, ozel hayatindan, herseyinden fedakarlik ederek hep 'daha iyisi' icin cabalayan, harcamalari hep kendi cebinden yapip, saatleri kendi hayatindan calan; karsiliginda en buyuk elestirilerin de hedefi olan, ancak asla yilmayan, vazgecmeyen, hep daha da iyisi icin harekete gecen ve bunu sadece ve sadece 'IDEALLERI' icin yapan SAYIN ADMIN'e

burdan

EN BUYUK TESEKKUR, TEBRIK ve HAYRANLIKLARIMIZLA ...

Sevgili Ahu benim duygularımı da yazmış...25 inci gümüş yılında yine THS'de olmak dileğiyle...Sayın Admin'e kocaman alkış ve teşekkürlerimle...

Saygılarımla
Old 07-02-2007, 18:50   #16
üye8180

İyi ki doğdun, iyi ki varsın Türk Hukuk Sitesi.

Nice on yıllara. THS'nin kurucusu Sayın Admin'i de tebrik ederim.
Old 07-02-2007, 19:07   #17
Av.Elvan Akkaya

üyesi olmaktan onur duyduğum bu sitenin doğum gününü ve sayın admini kutlarım.nice mutlu yıllara birlikte inşallah))))
Old 07-02-2007, 19:37   #18
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Burada olmak çok güzel....nice yıllara...
Old 07-02-2007, 22:47   #20
A.Turan

Aralık 2002 yılında tanıştım siteyle. Mazbut, makul bir site olarak yayın hayatına devam ediyor. Nice on yıllara gelişerek, değişerek ve güzelleşerek..

Sayın Admin, başta size ve değerli yöneticilere ayrıca şükranlarımızı sunarım.
Old 07-02-2007, 23:30   #21
minee.mine

Burada olmayı bir imtiyaz olarak görüyorum; bunun için çok çok teşekkür ederim...
İyi ki varsın THS ve ben iyi ki buradayım. Başta Sayın Admin ve site yönetiminde görevli bütün arkadaşlara teşekkürler
Daha nice yıllar Türk Hukuk Sitesi'nde olmak dileği ile...

DAHA NİCE 10 YILLAR OLSUN...
Old 07-02-2007, 23:46   #22
Opioid

Yeni Fikir iç dinamiklerimin yansımaları..

Kuralya Krallığı'nın insanları olarak düşünmüştüm genelde sizleri.
Kural olarak doğar, büyür, sıkıcı ve sopsoğuk bir hayat sürer
ve ölürsünüz diye.
Kuralyalıların kurmuş olduğu bu THS Sahnesi'nde, çok güzel
(gerçek-yaşanmış)bir oyun seyretmemle başladı beynimdeki
"Kuralyalılar Kuramı" infilakı.
Sizler Kural'dınız ve sıkıcı, kurallarla dolu,paraya endeksli
kendi serüveninizde kasvetli maceralardan, boğucu mecralara zıp zıp sürünüyordunuz..

Bütün o cerahati kurtardınız yaradan. Şimdi tamamen kür sağlanmış bir "tahayyül" olma yolundayım.
Sizlerden hiçbirinin ne yüzünü gördüm, ne tanıyorum, ne de telefonla konuşmuşluğum var.
Ama şimdi Can Yücel'in şu satırlarını yazdıracak olan hissiyatın, bir kaç ay içinde nasıl geliştiğini kim, nasıl anlatabilir bana?
"Akrabalık biyolojik değildir"
Avukat arkadaşım biricik Senem'in, bana İstanbul Üni. Hukuk Fak.
amfilerini gezdirirken kalbime yürüyen buzul parçalarını,
hangi volkanlardan çaldığınız ateşle eritmeyi başarabildiniz?
"bu amfi sibiryadan beter, sen ve arkadaşların istisnasınız" dediğimi çok iyi hatırlıyorum.
değilmiş..
herşey için teşekkürler..
Nice nice 10 yıllara..
Sizler bu ülkenin fazileti için "şart"sınız!
Ama asla yorulmayacağınızı ümit ediyorum
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ümit ettiği gibi.

Çünkü sizlerin adisyonunuza helal süt'ü çoktan eklemiş Kader'in garsonları...
ve imza: Tayfun
Old 08-02-2007, 00:01   #23
Av.Ergün Vardar

Acil

----------------------------------------------------
Dostunu da düşmanını da kendin seçtiğin sürece güçlüsün...
Old 08-02-2007, 10:03   #24
ibrahimkovanci

bu arada unuttuğum önemli birsey sitemizin 10. yılı herkese hayırlı olsun, bu siteyi bugünlere tasıyan sayın admine ve katkısı bulunan herkese tesekkürlerimi sunarım...
Old 08-02-2007, 10:07   #25
av.sevdacan

ne yazık ki! bu siteyi çok geç keşfedenlerdenim

böyle saygın ve özel bir sitenin 10. yılını doldurduğunu şu an öğrenmiş bulunmaktayım. hem site kurucuları ve özel üyeleri adına gurur duydum hem de 10 yıl kadar bir gecikme yaşadığım için üzüldüm.

sayın admin;

siteye vermiş olduğunuz emekten ötürü teşekkürlerimi sunar nice 10 yıllar dilerim.

sevgi ve saygılarımla.

av.sevdacan

Old 08-02-2007, 11:36   #26
Av.Ali ÇİTİL

Ben bu siteye üye olanların çok şanslı olduğunu düşünüyorum burda çok güzel bir ortam var.Ben bu siteye kayıtlı değilken çok şey kaybetmişim. Bunu site üye olunca fark ettim.Umarım THS üyeleri ile nice 10 yılları bu sitede beraber kutlarız.
Old 08-02-2007, 12:43   #27
Av.Duygu Işık Behrem

Türk Hukuk Sitesi'ne ilk rastladığımda kendimi bir hazine bulmuş gibi hissetmiştim; hala da öyle hissediyorum.Türk Hukuk Sitesi'ni, emeğin, sabrın, çalışkanlılığın, sevginin ve paylaşımın ürünü olarak görüyorum. Başta Sayın Admin olmak üzere, bu güzellikte emeği geçen herkese; değerli yönetici meslektaşlarıma/arkadaşlarıma ve sitemizin kıymetli üyelerine teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Hep beraber nice mutlu 10 yıllara!
Old 08-02-2007, 15:26   #28
av.semire nergiz

"....cübbenizi giydiğiniz için teşekkür ederiz" gibi müthiş bir sözle giriş yapan müthiş sitemizi uzun yıllar görmeyi diliyorum.
Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
Old 08-02-2007, 15:48   #29
Viyola

THS' yi bugünlere getiren,onu canlı tutan,tüm bu teşekkür mesajlarını fazlasıyla hakeden başta Admin olmak üzere site yöneticilerine ve değerli THS üyelerine ben de teşekkürlerimi sunuyorum.

Umarım daha nice 10 yıllar beraber oluruz.İyi ki doğdun ve iyi ki varsın THS
Old 08-02-2007, 15:56   #30
*sinequanon*

Bu sitede dolaşırken,mesajları ve cevapları okurken,sorulara cevap yazarken aldığım haz ve öğrendiğim her şey için emeği geçen herkese binlerce teşekkürler.Cidden de bu site gerçek bir HAZİNE.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi